Adófórum

Adózási és számviteli információk

Részesedés szerzés

EVA

Részesedés szerzés

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az apeh információs füzetéből megvan nekem az evára vontakozó összesítő téjékoztató, ebből ezt a részt emelném ki, mert ehhez kapcolódik a kérdésem:

"más jogi személyben, jogi személyiség nélküli gazdasági társaságban nem rendelkezik részesedéssel (kivéve, ha az a szövetkezeti hitelintézet által kibocsátott részjegy, vagy nyilvánosan működő részvénytársaság nyilvánosan forgalomba hozott részvénye)."

Ez alapján van egy evás kft. ahol az ügyvezető többségi részesedéssel rendelkezik. Mint magánszemély (nem az evás kft) részesedést szerzett egy másik kft-ben, 49%-ot. Miután nem tudom 100%-osan értelmezni a fenti idézetet, hogy most itt csak cég nem szerzehet részesedést, vagy az evás kft-ben lévő magánszemély sem, abban kérném a segítségeteket, hogy maradhat-e továbbra is evás az eredeti kft.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Kata  

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Részesedés szerzés

HozzászólásSzerző: mifer2 » szer. szept. 05, 2007 7:47 am

Az elején a tájékoztatónak ez van: A jogi személy, a jogi személyiség nélküli gazdasági társaság – az előzőeken túlmenően – csak akkor lehet az eva alanya, ha valamennyi tagja magánszemély (ideértve az MRP szervezetet is és azt is, ha az adózó tulajdonában saját üzletrésze van).....

A Te esetedben a Kft-nek ne legyen más társaságban részesedése, mert az már kizáró tényező az eva alanyiságból. Az ügyvez., mint magánszemély szerzett részesedést, hiszen ő nem alanya az evának.

mifer2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am

Részesedés szerzés

HozzászólásSzerző: validitas » szer. szept. 05, 2007 8:18 am

Szia Kata!

Megerősítem az előző választ, a lényeg,hogy az evás Kft-nek nem lehet részesedése más társaságban. A Kft. magánszemély tagjának lehet, mert az eva alanya nem ő, hanem a vállalkozás.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Részesedés szerzés

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. szept. 06, 2007 10:29 am

Szia Mifer, Böbe!

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

Üdv. Kata 

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron