Adófórum

Adózási és számviteli információk

Evás ev. megszünése

EVA

Evás ev. megszünése

HozzászólásSzerző: marta84 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Azt szeretném megkérdezni a T. Kollégáktól, hogy ha az Evás ev.  megszünik, akkor milyen záróbevallást kell neki késziteni.

Köszi a válaszokat

marta84
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Evás ev. megszünése

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » kedd okt. 31, 2006 4:35 pm

Szia!

a 0643 ast kell leadni meg a 06584est....

Illetve az IPA bevallás is kell tudtommal...

A következőkre figyelj:

Vannak az EVA alapját növelő tételek, ilyen a kapcsolt vállalkozástol kapott bevétel, a külfölditől vagy külföldről igénybe vett de magyarországon is adóztatható szolgáltatás díja, a készlet értéke (esetedben) megszünés vagy vállalkozói jövedelemre való áttérés esetén....

üdv: barti

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Evás ev. megszünése

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd okt. 31, 2006 5:14 pm

Sziasztok!

 Találtam illetve javasoltak egy nagyon jó APEH-os honlapot: Az Apeh Békés megyei Igazgatóságának honlapját. Itt "Tájékoztató a 2006.évi új típusú bevallásokról..." címszó alatt egy nagyon jól és közérthetően összeszedett és szerintem használható anyag található. Ajánlom mindenki figyelmébe, aki még nem ismeri ezt az anyagot. Szerintem az APEH vonatkozásában kielégítő, összeszedett választ ad kérdésedre.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Evás ev. megszünése

HozzászólásSzerző: Veber » szer. nov. 08, 2006 5:38 pm

Kedves martha! Hasonló cipőben járunk, én is most szüntetek meg egy EVÁ-s bt. Nekem számviteli problémám van. Az egyik helyen azt olvastam, hogy evás BT-nek nem kell beszámolót készíteni. a másik helyen viszont azt, hogy kell nyitó mérleget leltár alapján. Kell beszámolót készítenie, de a beszámoló készítésére az előtársaságra vonatkozó szabályok vonatkoznak. Készlete nincs, a tárgyi eszközei száz évesek voltak, már kiselejtezte őket. A pénztárral van bajom, mivel nem kellett vezetnie, mi legyen a mérlegbe? Ha van valami ötlet kérem, hogy jelentkezz.

 Előre is köszönöm Véber Györgyi

 

Veber
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron