Adófórum

Adózási és számviteli információk

Összesítő bevallás

EVA

Összesítő bevallás

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Számvitelis EVA-s cégnek nem kell semmilyen negyedéves összesítő bevallást küldenie a közösségi termékértékesítésről. Tavaly beküldtem nekik is egy 0660-ast, de azt írták, hogy az nem kell mert evás. Nem tudom van e nekik valami külön nyomtatvány erre? Előre is köszönöm. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Összesítő bevallás

HozzászólásSzerző: validitas » szer. júl. 11, 2007 7:24 am

Szia Kata! Ha volt közösségi értékesítése, és van közösségi adószáma, akkor be kell adni, akkor is, ha evás. Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Összesítő bevallás

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. júl. 11, 2007 7:27 am

Szia Böbe!

De hát épp azt írom, hogy a múltkor beküldtem, és visszaírták hogy NEM KELL. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Összesítő bevallás

HozzászólásSzerző: validitas » szer. júl. 11, 2007 7:38 am

Szia Kata! Idézet a 0760-as bevallás kitöltési útmutatójából:

Figyelem! E nyomtatvány kitöltésére kötelezettek az eva alanyai is, amennyiben közösségi adószámuk birtokában
közösségi termékértékesítést hajtanak végre. Közösségi termékértékesítés esetén az eva alanyainak csak ezt a
nyomtatványt kell kitölteniük, áfa-bevallást nem kell benyújtaniuk. (Az eva alapjába a közösségi termékértékesítés
bevétele is beletartozik.)

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Összesítő bevallás

HozzászólásSzerző: csondornemariann » szer. júl. 11, 2007 8:03 am

Szia Kata! Az APEH honlapján találtam http://www.apeh.hu/adoinfo/eva/eva_kozossegi_.html ez kimondottan az EVA-s közösségi ügyletekkel foglalkozik. Nézd át, hátha van benne valami érdekes. Üdv.Mariann
csondornemariann
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Összesítő bevallás

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. júl. 11, 2007 8:17 am

Szia Böbe!

Épp ezért az idézetért küldtem el én is. Az ügyfél itt lobogtatta az apehos papírt, hogy nem kellett volna küldjük. Most ha megint beküldöm és megint jön egy ilyen papír, hülyének fog már nézni. Nem tudom mit csináljak. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Összesítő bevallás

HozzászólásSzerző: validitas » szer. júl. 11, 2007 8:41 am

Szia Kata! A Mariann által ajánlott tájékoztató is azt írja, hogy be kell küldeni a 0760-ast, ha volt termékértékesítése. Úgyhogy már két megerősítés is van. Talán fel kellene venned ebben az esetben a kapcsolatot az APEH ügyintézővel (a papíron biztos szerepel valaki), és megkérdezni, hogy miért nem kell. Apropó, abban a levélben mire hivatkoztak, miért nem kell? Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Összesítő bevallás

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. júl. 11, 2007 9:16 am

Szia Böbibaba!

Csak tudod a formanyomtatványt küldték "Adóalany nyilvántartásunk alapján ezt a bevallást nem kellett benyújtania: ......." és a kipontozott helyre csak annyit írtak: "Evás" semmi több. Na mindegy, asszem elküldöm ezt a negyedévet is, és ha megint ezt küldik, nekiállok telefonálgatni. Köszi! Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Összesítő bevallás

HozzászólásSzerző: validitas » szer. júl. 11, 2007 10:12 am

Szia! Szerintem is inkább küldd el, nehogy most meg bírságoljanak, ha mégis hiányolják. De azért érdekelne, hogy a saját tájékoztatójuk ellenére, meg a nyomtatvány útmutatója ellenére, miért is gondolják úgy, hogy mégsem kell beadni. Üdv:Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég