Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA elvesztése adótartozás miatt

EVA

EVA elvesztése adótartozás miatt

HozzászólásSzerző: Eszteer » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kaptam egy bev. nyilvántartást vezető EVA-s Bt-t könyvelésre és az elmúlt 5 évben végig volt pár 10e forint adótartozása és a régi könyvelő egyszer sem figyelte és jelentette ki a céget az EVA hatálya alól. Pár 10 ezer forint bevételük volt minden évben. Most szeretnék a tulajdonosok megszüntetni a céget, nincs semmilyen tartozásuk már de én a fejemhez kaptam, mivel ilyen esetben a NAV ellenőrzi a céget és nem tudom nekik felvázolni, hogy mi lesz ennek a mulasztásnak következménye. Gondoltam arra, hogy visszamenőleg visszaminősítik a céget normál adózásba és megbírságolják őket. Részletekbe menően hogyan alakul ez vajon? Én életemben nem hallottam még ilyen hanyagságról. Ha valaki találkozott már ilyen történettel, akkor nagyon kérem, hogy írja le a tapasztalatait. Minden hozzászólást köszönök!
Eszteer
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

EVA elvesztése adótartozás miatt

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd márc. 10, 2015 10:45 am

Szia! Kérdés, hogy minden év december 20-án volt-e nyilvántartott adótartozása NAV-nál,önk.adóhatóságnál, ill. melyik év december 20-án volt először nyilvántartott adótartozása? (pld-ul NAV-ot tekintve... évközben az EVÁ-s EVA adóelőlegeket kell, hogy fizessen, dec.20-ig feltöltést is ... ami az adófolyószámlán EVA túlfizetésként jelentkezik az éves bevallás feldolgozásáig..)
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

EVA elvesztése adótartozás miatt

HozzászólásSzerző: ticus » kedd márc. 10, 2015 3:37 pm

Tudomásom szerint a NAV figyeli és az adózó értesítést kapott volna az EVA alanyiság megszűnéséről. Meg kell nézni a törzsadatokban, hogy még EVÁ-sként van-e nyilvántartva.
ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

EVA elvesztése adótartozás miatt

HozzászólásSzerző: tundi28 » szer. márc. 11, 2015 7:54 am

A NAV értesítést küld, ha kizárják az EVÁ-ból. Szerintem is nézd meg a törzsadatokat, abból kiderül. Volt olyan, aki a késedelmi pótlékra tévedésből nem az előírt összeget utalta, ezért a késedelmi pótlék folyószámlán maradt tartozás. Vártuk a határozatot, de szerencsére nem zárták ki az EVÁ-ból. Azóta már nem evás, de más okokból.
tundi28
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

EVA elvesztése adótartozás miatt

HozzászólásSzerző: mátéedit » kedd márc. 31, 2015 11:51 am

A NAV kizárta volna, ha volt tartozása. A tatozásnál a NAV egyenleget nézik. Tehát ha egyik adónemen volt tartozása, a másikon túlfizetése, akkor az még nem kizáró ok. Az előttem szólók szerint mindenesetre nézd meg a törzsadatát.
Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy ellenőrzik a céget, én mér a harmadik végelszámolást csinálom egy éven belül, és egyiket sem ellenőrizték le.
Edit
mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron