Adófórum

Adózási és számviteli információk

iparűzési adó nyomtatvány

EVA

iparűzési adó nyomtatvány

HozzászólásSzerző: wildhemp » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Az a problémám, hogy nem találom az iparűzési adó bevallásához szükséges nyomtatványt, és nem tudom honnan tudok újat  kérni. Meg tudná ezt mondani valaki nekem? Másik kérdésem, hogy mekkora bevétel után kell iparűzésit fizetni?

A válaszokat előre is köszönöm. Üdv. 

wildhemp
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

iparűzési adó nyomtatvány

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. jún. 04, 2007 6:36 pm

Szia!

Az iperűzési fizetési kötelezettség és bevétel határok önkormányzatonként változhatna, tehát ismerned kell a székhelyed szerinti önkormányzat hatályos helyi adóra (ip.üz.re ) vonatkozó rendeletét .

A nyomtatvány több önkormányzat internetes oldalán megtalálható és letölthető, próbáld meg ott megnézni, a rendelet is olvasható ott .

Remélem sikerrel jársz?

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

iparűzési adó nyomtatvány

HozzászólásSzerző: T.né » hétf. jún. 04, 2007 6:50 pm

Ha budapesti a cég akkor a www.budapest.hu honlapon baloldali oszlopban Helyi adók cimszó alatt megtalálod a nyomtatványt és a kitöltési útmutatót. Budapesti cégeknél akkor adómentes a cég ha az elábéval, közvetített szolgáltatásokkal, anyagköltségekkel csökkentett nettó árbevétel nem haladja meg a 700.000.-Ft-ot.

T.né

T.né
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

iparűzési adó nyomtatvány

HozzászólásSzerző: erdoapolas » kedd jún. 05, 2007 4:44 am

Amelyik önkormányzathoz kell az ip. üz. bevallást vallanod, a honlapjukon megtalálod, vagy személyesen felkeresed őket. Szerintem is önkormányzatonként változhat a fizetési kötelezettség, de a kitöltési utmutatóban ez jelezve van. 
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron