Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA-s Bt. oktatási profillal KATA-ba tart

EVA

EVA-s Bt. oktatási profillal KATA-ba tart

HozzászólásSzerző: bbubo » hétf. dec. 17, 2012 11:02 pm

EVA, KATA - pont az adminisztrációs terhek enyhítése a cél!
Bevételi nyilvántartás, pár bevallás jól követhetően és kész ... sztem!

Nem ez a kontárkodás, hanem ha egy kft-t akarnék így vinni ... és nincs semmi baj a mentalitásommal. Én gyanútlanul kérdeztem, ki lettem oktatva!
Ha könyvelő kellene, akkor olyat választanék aki rendesen érti a dolgát és képbe is van - na most ezt ez a fórum kicsit mást fest le ...
én egy könyvelőt se bántottam, vagy minősítettem, ellenben rólam már kész kép lett festve - nem furcsa ez?
pedig nem is ismer itt senki se, de már tudni vélt a mentalitásom???
egy jobb pszihomókust megszégyenítő teljesítmény ...
sztem tartózkodni kellene ettől, mert megvan a pozitív hozzáállásom - már ha ennek van bármi jele ...

és az autó vonalon csak egy dolgot: csak azok képzelik el, hogy szerelőn kívül nem nyúlhat senki az autóhoz, aki fél utána nézni a dolgoknak!
kb ez látszik nálad is könyvelési fronton - aki nem könyvelő, az nem értheti, ha kérdez, akkor is elhajtjuk, mert ezért itt fizetni kell!
Alapjaiban hibás a gondolat és szemlélet is, de hát ezen én nem fogok tudni változtatni ...
hidd el vannak értelmes nem könyvelői végzettséggel rendelkezők, akik EVA majd KATA fronton vállalják a dolgot. Ettől még kár elítélni őket!
Főleg minősíteni!

Ide meg ki kell írni a fórum elejére, hogy dilettánsok kíméljenek!!!
[ úgyse kaptok választ, hacsak nem adod meg milyen ellentételezést gondolsz adni, mert a pont az semmi ... legalább 60eFt-ot készíts arra, hogy kitöltsünk pár táblázatot az általad már úgyis összeszedett adatokból ... nálam innen indul a licit, ha valaki ezt épp ésszel alá tudja támasztani, annak grat. ]


bbubo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EVA-s Bt. oktatási profillal KATA-ba tart

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. dec. 17, 2012 11:18 pm

ITT nem kell fizetni senkinek. Csupán szeretnénk a megfelelő helyre - egy akár itt jelen sem lévő kollegához - irányítani.

A 60 ezret honnét veszed? És mire érted???

Egyébként ha egy kicsit körbenézel akár csak itt az Adófórumon is, láthatnád, hogy még a mai napon is átírták a KATA szabályok egy részét. Alig 20 perce szavaztak róla a Parlamentben. Ha pl. a HVG-ből dolgozol, akkor nagy meglepetés is érhet.

Ismét egy jó tanács: írott kiadványt ma már nem szabad használni. Mire a nyomdába kerülnek, elavulnak.

És az egy dolog, hogy mi a hivatalos propaganda az adminisztráció egyszerűsítéséről. Aki a szakmában régebb óta dolgozik, az már tudja, hogy épp az ellenkezője az igaz.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA-s Bt. oktatási profillal KATA-ba tart

HozzászólásSzerző: bbubo » hétf. dec. 17, 2012 11:38 pm

az átirányítási szándék teljesen világos :)
sőt azt is tudom, hogy ma tárgyalták, még a benyújtott tervezetet is olvastam (T/9401)
ennek a fényében kérdeztem - és nem olyan hülyeségeket, hogy kell-e 10% engedményt adnom, mert KATA-s leszek!
Mind1, ezen nem érdemes lovagolni, mert nem szakmai már sajnos a dolog.
A feltett kérdéseimre vannak gondolt válaszaim, itt csak megerősítést akartam kérni.
Bár a harmadikat aki most teljes bizonyossággal megmondja, az lehet, hogy mágus vagy jövőbe látó, de ugyan ez igaz aki a többes jogviszony fronton pontosat tud mondani - mert számos fórumon is megy a gondolkodás róla.
[ majd rájön a tv alkotó, hogy ohh, ott még van fogási lehetőség, nézzük csak - majd minősítget itt-is-ott is mint a vezető tisztségviselőnél ]

a 60e pedig az amit egy bevételis EVA-s bt-től kérnek - nem bántóan mondva, de kb minimális munkáért. Ezért nekem kicsit többet kell dolgoznom ... tehát aránytalan az én értékrendemben. (mondom sima eva-s, nem kettős könyvviteles kft siné-finé ötletekkel)
bbubo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EVA-s Bt. oktatási profillal KATA-ba tart

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. dec. 17, 2012 11:51 pm

Az autószerelőhöz beviszik a a lerobbant autót. A mester vakarja a fejét majd elővesz egy kalapácsot és odasóz egyet a motornak. Az egyből beindul.

- Mivel tartozom mester? -Kérdi a tulaj.

- 38 500 Ft -al...

- Micsodaaa? egy kalapácsütésért?

- Nem feleli rezignáltan a mester. A kalapácsütés 500 Ft. De 38 000, hogy tudtam hova kell ütni."

És azt hiszem, itt le is zárhatjuk. Gondolom a 60 ezer az éves összeg, ÁFÁ-san.... az havi 5. Nettó 3 900 Ft.... Még olcsó is.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA-s Bt. oktatási profillal KATA-ba tart

HozzászólásSzerző: bbubo » kedd dec. 18, 2012 12:04 am

úgy, hogy nem lehet költséget elszámolni ... EVA-snál nettóról beszélni, hjjajj ;)
de értem, hogy a ráfordítás volt a cél, amit ha reálisan nézek, pár szám beírásáért túlzó - de ez megint csak abból ered, hogy nekem mennyit kell ezért dolgozni.

A varázsütés így itt értelmét veszti, KATA esetén is ... de megint csak sztem, mert fix dolgok vannak, nem kell varázsolni.
Részemről is zárható a téma.

Viszont ha valaki az esetemben minden bizonyosságot kizáróan válaszolni tud, hogy szabad-e katába mennünk, akkor jelentkezzen!
bbubo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EVA-s Bt. oktatási profillal KATA-ba tart

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd dec. 18, 2012 12:17 am

A nettóval csupán arra kívántam utalni, hogy annak, aki Neked számláz annak 3 900 Ft marad meg az 5 ezerből. (Ha normál ÁFA-körös.)

Úgyhogy a hujjogást tartsd még egy kicsit vissza. Máris látszik az, amiről az előzőekben beszéltem, nagyon kis szeletéről van halvány sejtésed a munkánknak...

És ebből is lejön cca. 2 % HIPA, némi (elvárt) TAO... és ebből kell kigazdálkodnod a felelősségbiztosítást, a fűtést, világítást, a szoftverkövetést, az internetet, a számítástechnika üzemeltetési költségeit, a telefonköltséget, a kötelező továbbképzést, az irodaszereket, stb., stb... Talán a garantált bérminimumra és járulékaira való meg is marad belőle a végén.... Mert azt nyugodtan fogadd el, hogy egy eva-s céggel is van cca. havi átlag 1 óra tennivaló. (Beleértve az ügyféllel való konzultációkat, az iratok átvételét, összerendezését, stb. is. Az is idő.)

Egy evas nem egy nagy durranás ügyfélnek. De ha csak egy 0-ás bevallást is elfelejtesz elküldeni, az akár 500 000 Ft mulasztási bírsággal is járhat. Ehhez viszonyítsad a havi 5000 Ft-ot.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA-s Bt. oktatási profillal KATA-ba tart

HozzászólásSzerző: bbubo » kedd dec. 18, 2012 12:34 am

amely bírságot úgyse fog a könyvelő befizetni - még a törvényből is kivették ... egyszóval tét nélkül könyvelget ...

mind1, én nem bántom a könyvelőket :)
[ bár sok oda nem való van ... és ez okozhat némi gondot, és amíg egyszer meg nem égeti az ember magát egy ilyennel, addig azt hiszi minden rendben van ]
Jó könyvelőt meg vadászni kell, mert általában már nem fogad újabbat, evásat meg pláne nem. Ez tapasztalat. Aki 5-ért megcsinálja, az hibázik, aki meg 10-et kér egy ilyenért az meg rabló. Ennyi hasznot nem hoz az eva.
Nem véletlenül választják az emberek az evát, hanem kényszerből, mert nincs költségük. Itt is a kicsik járják meg,nem a 30 misis cégek. Mi ilyen kicsik vagyunk - még a KATA is túl bő és ehhez viszonyítunk az árnál.

Adózási fronton meg kevesen tudnak jól válaszolni, nem véletlenül van ez a fórum se, tehát nem kell álszenteskedni, hogy mindent tudtok, mert nem.

Ugyan ez mint a tanári front, ott is sok az alkalmatlan, könyvelők közt is ez van :S
bbubo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EVA-s Bt. oktatási profillal KATA-ba tart

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd dec. 18, 2012 12:47 am

A kérdésed alapján úgy 1,5 millióra teszem a bevételedet.

Lehet, nem is az eva-n vagy a kata-n kellene törnöd a fejed... hanem sima tao-s, SZJA-s (vagy esetleg kiva-s) megoldással jobban is kijöhetnél. De ehhez tényleg ismerni kellene a részleteket. Nem zárom ki, hogy rossz oldalról közelíted a kérdést: az adminisztráción való spórolás felől. Ekkora bevételt azért nem nehéz elköltségelni sem... "okosba".... és persze ésszel... :)

Egyéni vállalkozó esetében kapásból van cca. 200 - 240 000 Ft, mint költség lehetőség, ami akár 100 %-ban saját zsebbe is kerülhet.... :)


A bírságokkal kapcsolatban meg csak annyit: ezt egy felelősségbiztosításnak tartalmaznia kell, ha a szolgáltató hibája, akkor övé a balhé.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA-s Bt. oktatási profillal KATA-ba tart

HozzászólásSzerző: charlotte0831 » kedd dec. 18, 2012 5:02 am

BBubo!
A kérdéseire egyértelmű igen-nem választ azért nem tud kapni,mert
- bővebb ismeretekre lenne szükség,mint amennyit leírt,
- válaszokra számítások elvégzése után számíthat,
- internetes felület erre nem alkalmas,ezt itt mindenki a szabadidejéből,munkája mellett végzi.

A probléma az,hogy a válaszra,amit Anditól kapott úgy reagált,hogy ledorongolták,miközben a probléma bonyolultságára hívta fel a figyelmet,udvariasan,és hogy interneten keresztül órákba telne mire mindent elmondanánk,írnánk.Ez már olyan lenne,mintha mi is oktatási tevékenységgel foglalkoznánk. Ön a leírtakból oktatással,tanfolyamok tartásával foglalkozik,hát mi meg nem.Ön sem a tevékenységét a szakma szerinti fórumon szabadidejét feláldozva végzi.Saját munkánk közben tapasztalt anomáliák,jogszabályi értelmezések,figyelemfelhívások,tapasztalat és információcsere a felület rendeltetése.
Itt eddig sértegetés még nem volt,remélem nem is lesz!
Csak Ön használt bántó szavakat,olvassa végig!!!!
Legalább kérjen bocsánatot!

Sokat tanultunk,tanulunk ebből is.... Épülésére mindenkinek!
További jó egészséget!
charlotte0831
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

EVA-s Bt. oktatási profillal KATA-ba tart

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd dec. 18, 2012 12:31 pm

Ez haláli!!!
"és hogy nem kapsz érte semmit, dehogynem pontot ..."
Nem is tudom mit kezdjek a pontjaimmal, no majd elhasználom a karácsonyi bevásárláskor. Szedlacsek! Felétek hány pontér' adnak egy kiló pulykát? Hát a halat?

Bbubo! Arra lennék kíváncsi hogy a cégednél ha a tanfolyami oktatást órákra lebontjuk, egy órára vajon hány ft bevétel jut? Sajnálod azt a havi bruttó 5 ezer ft-ot a könyvelőktől azért a havi egy-két, nem egy esetben több óráért, mert kérdéseitek vannak ám, még olyan is, ami aztán a vállalkozásotokkal összefüggésben sincs, nem beszélve arról, az a bruttó 5 ezer ft max 2-3 lesz adózás után. A felelősségről már nem is ejtek szót, bőven írtak róla az előttem szólók.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ElőzőKövetkező

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron