Adófórum

Adózási és számviteli információk

Veszteség kérelem

EVA

Veszteség kérelem

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Segítsetek nekem, az apeh össze vissza beszél és nem tudom mi a jó megoldás. Evás bt-m tavaly visszakerült a tao alá. Ott 200-ban keletkezett olyan vesztesége a tao alatt, amire engedély kéne kérni az apehtól. Viszont nem tudom, hogy a 3 éves evás időszak megszakította-e a tao hatályát, és így 2006-től újra kell e számolnom a négy évet, ami után ugye kötelező a nevesített esetekben a kérelem megkérése. Előre is köszi! 
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Veszteség kérelem

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. máj. 24, 2007 6:29 am

Szia!

Sajnos nem tudom pontosan, hogy szükséges-e a kérelem, de azon gondolkodtam, hogy  baj nem  lehet belőle, ha megírod, és beadod. Még mindig jobb, mintha kellene, de nem adnád be.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Veszteség kérelem

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. máj. 24, 2007 6:59 am

Szia Böbe! És azt nem tudod, hogy van erre valami formanyomtatvány, vagy elég ha én megfogalmazom a kérelmet? Köszi! Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Veszteség kérelem

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. máj. 24, 2007 7:22 am

Szia Kata!

Formanyomtatvány nincs, de éppen tegnap, esetleg tegnapelőtt egy hasonló kérdésre bemásolt vki egy mintát., a TAO témakörben 05.22-én találod.

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Veszteség kérelem

HozzászólásSzerző: NErika » csüt. máj. 24, 2007 9:36 am

Szia Kata!

Én másoltam be a TAO "Vesztesség -  elhatárolás kérelem" címén találod a lezáratlan kérdések között (elég hosszú ezért nem másolom ide)

Üdv Erika 

NErika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Veszteség kérelem

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. máj. 24, 2007 9:39 am

Szia! Nagyon köszi, megtaláltam!

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Veszteség kérelem

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. máj. 24, 2007 9:41 am

Szia Erika! Neked is nagyon köszönöm, hogy felfigyeltél a problémámra. De az alapkérdés miatt még egyenlőre várok, hátha valaki tudja a pontos megoldást rá. Mindenesetre inkább elküldöm a kérelmet. Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Veszteség kérelem

HozzászólásSzerző: potoczki » csüt. máj. 24, 2007 11:10 am

Szia Kovaltka! Én csak következtetni tudok a válaszra , az áttérési szabályok miatt - eváról taora- mivel azok tartalmazzák , hogy mit milyen mértékben kell elszámoltnak tekinteni eváról való visszatérés esetén a taoban . ezek szerint :

Társasági adó tekintetében az eva adóalanyiság alatti időszakban elszámoltnak kell tekinteni az értékcsökkenési leírást (a más által kibocsátott bizonylaton feltüntetett bekerülési értékre vetítve) és az összes költségnek minősülő kiadást (juttatást), továbbá költségként, ráfordításként elszámoltnak kell tekinteni az adóalanyiság megszűnésekor a nyitó mérlegben kimutatott bekerülési értéknek az adóalanyiság keletkezését megelőző adóév beszámolójában kimutatott bekerülési értéket meghaladó részét.
Elszámoltnak kell tekinteni az evás adóéveknél adóévenként 20–20 százalékot az előző időszakból fennmaradt elhatárolt veszteség érvényesítésénél. 

Ezek szerint "nem szűnik meg a tao alanyiság csak felfüggesztett":) , azaz a 4 évbe bele kell számolni az evás időszakot is . Én is a kérelem beküldésére szavazok:)  

üdv , Viki 

potoczki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég