Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szakképzési nemfizetés EVA-kizárással jár-e?

EVA

Szakképzési nemfizetés EVA-kizárással jár-e?

HozzászólásSzerző: kontrado2006 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Ha egy EVA-s cég év közben elfelejtett szakképzési hozzájárulásra negyedévente előleget fizetni, akkor ez az EVA-ból való kizárást jelenti? Avagy mivel az előlegek dec.20.-án még nem szerepelhettek a folyószámlán (kettős könyvvitelű cégről lévén szó a 1143-asban most valljuk be a szakképzésit), a hiány dec.20.-án nem lehetett végrehajtható köztartozás, ezért a nemfizetésnek nincs ilyen következménye?
Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv.: Sanyi
kontrado2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési nemfizetés EVA-kizárással jár-e?

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szer. máj. 02, 2012 2:27 pm

Szia!

Tv. szerint december 20-án nem lehet (lejárt esedékességű...) tartozása.

Ha most beadod a 43-ast, annak alapján visszamenőleg felkönyvelik majd a negyedévente fizetendő előlegeket, és így tartozás lesz.
(Egyébként törvény szerint is negyedévente kellene fizetni)

Szerintem ha nincs más adónemen olyan összegű túlfizetés, mely lefedné a szakképzésin a tartozást, akkor az kizárás lesz. Talán annyi reményetek lehet még, hogy ha 2011. dec. 20-ig feltöltöttétek az evát, és 2012. januárjában már nem kellett befizetni, akkor elvileg az dec. 20-án fedezi a szakképzésit :)

Andi
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Szakképzési nemfizetés EVA-kizárással jár-e?

HozzászólásSzerző: kontrado2006 » szer. máj. 02, 2012 4:57 pm

Kedves Andi!

Képzeljük el, hogy ma van dec.20.-a! Az EVA tv. a késedelem szempontjából a mai napon kell minősíteni az adófolyószámlát. Rajta van az SZKHJ-előleg? Nincs. Van tartozás? Nincs. Később, amikor visszadátumozva rákönyvelik, akkor már dec.20.-án sőt 2011. dec. 31.-én is régen túl vagyunk. Ráadásul a szakképzési esetében sem adót könyvelnek visszamenőleg, hanem csak előleget. Adó május 31.-én lesz belőle, amikor a kettős könyvvitelű cég bevallja. Szóval az EVA-előlegekéhez nagyon hasonlatosnak gondolom a helyzetet, és ugye ha egy forint EVA-t sem fizet valaki év közben, és fel sem tölti, akkor sem zárják ki az EVA-ból. (Kés.pótlék lesz és a mulasztási bírság is nyilvánvaló, de ez más téma.)Még nem volt ilyen esetem, ezért szerettem volna, ha valaki megosztotta volna a tapasztalatait.

Andi, köszönöm válaszod, de a fentiekről is érdekelne a véleményed!

Üdv.: Sanyi
kontrado2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési nemfizetés EVA-kizárással jár-e?

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. máj. 02, 2012 6:09 pm

Az EVA egyik feltétele, hogy nincs lejárt tartozása. Ha nem fizette az előleget, és éppen "képbe" kerül, visszamenőleg akár előző évre is kivághatják az EVA hatálya alól. Találkoztam már ilyennel is, és olyannal is, aki nem fizetett, és nem történt semmi.
Vagyis az eshetősége megvan, de nem törényszerű. Legjobb ha mielőbb pótolja a befizetést ha eddig nem tette meg.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég