Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA-s vállalkozó alkalmazottja

EVA

EVA-s vállalkozó alkalmazottja

HozzászólásSzerző: csedit007 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ugye jól gondolom, hogy az EVA-s vállalkozások (egyéni váll. vagy Kft) alkalmazottainak adó és járulékait (Szja, TB, Nyj, Ebj, EHO) ugyanúgy kell bevallani és megfizetni, mint egyébként? A tv-ből azt olvastam ki, hogy adónként és járulékonként kell ezeket nyilvántartani is. Bocsi, ha amatőr a kérdésem, ti biztosan tudjátok!!

 

Köszönöm előre is:

Edit

csedit007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EVA-s vállalkozó alkalmazottja

HozzászólásSzerző: validitas » pén. máj. 18, 2007 11:44 am

Igen, mint bármely más alkalmazottakét.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVA-s vállalkozó alkalmazottja

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd máj. 22, 2007 4:28 pm

Szia! Egy dolog talán mégsem úgy működik az evás vállalkozónál, mint máshol , mégpedig a szakképzési hozzájárulás amelyet a mindenkori minimálbér kétszerese után kell számolni 1,5% , éredekessége, hogy egyetlen ledolgozott nap után is a teljes összeget kell mefizetni, illetve, ha gyesen van a dolgozó akkor is.
 Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA-s vállalkozó alkalmazottja

HozzászólásSzerző: csedit007 » szer. máj. 23, 2007 6:21 am

öszönöm a válaszokat!

Mária, a te általad említett szakképzési hozzájárulásra vonatkozó szabályt nem teljesen értem. A dolgozónak fizetett mbérről beszélsz, vagy az eva-s vállalkozó saját maga után fizetendő szakképzésijéről? Én úgy gondoltam, hogy a dolgozók bére után az általános szabályok szerint kell megfizetni a szakképzésit is. Vagy tévedtem?

csedit007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EVA-s vállalkozó alkalmazottja

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. máj. 23, 2007 7:22 am

Szia! A munkaviszony keretében foglalkoztatott magánszemélyre gondoltam, mivel a kérdés  is alkalmazottra vonatkozott.A Kft. beltagja és az e. vállalkozó nem fizet szakképzési h.járulást. A lényeg szinte mindenben egyező az elszámolás a nem evásokkal, az alap magasabb, mert,ha minimál bért kap a dolgozó akkor is a dupla után kell fizetni a 1,5%-t minden megkezdett hónapra. EVA tv. 16/A& 1) bekezdés. Bevallani is a 0643-on kellett. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA-s vállalkozó alkalmazottja

HozzászólásSzerző: validitas » szer. máj. 23, 2007 7:55 am

Szia!

A társaságok tagjainak személyes közreműködésére tekintettel juttatott összeg is alapja a szakképzési hozzájárulásnak (meg a megbízási díj is), mivel a számvit.tv.79.§ szerinti bérköltség a társaságoknál az alapja a hozzájárulásnak (kivételek persze vannak, mezőgazd,.stb.).

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVA-s vállalkozó alkalmazottja

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. máj. 23, 2007 9:35 am

Szia Böbe! Köszönöm a pontosítást. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég