Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kieg. EVA-S bérbeadás

EVA

Kieg. EVA-S bérbeadás

HozzászólásSzerző: kiseva » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


Légyszi segítsetek! Nyugdíj mellett  evás egyéni vállalkozó, aki eddig irodai szolgáltatást végzett , most kiedrült róla, hogy 2011-ben kiadott egy helyiséget, a bérleti díj meghaladta az 1 millió Ft-ot. AZ evát befizette utána,úgy gondolta így oké,  de én mégis úgy gondolom ez nincs így rendben, a bérbeadás az külön tevékenység és 1 millió felett 14% EHO is van utána. Szerintetek lehet evás vállalkozásnak bérleti díjról kiállítani számlát , befizetni utána az evát és akkor az rendben van így? 


Hogy kell ilyen esetben helyesen eljárni? Köszönöm ha írtok


Évi

kiseva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kieg. EVA-S bérbeadás

HozzászólásSzerző: ticus » szer. feb. 08, 2012 9:22 pm

Az EVÁ-s egyéni vállalkozó ingatlan bérbeadásból származó jövedelme EVA-alapot képez, EVÁ-t kell utána fizetni, EHO-t, SZJA-t nem.

ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Kieg. EVA-S bérbeadás

HozzászólásSzerző: kiseva » csüt. feb. 09, 2012 9:21 am

Köszi a választ, de mégis kételyeim vannak, mert a bérbeadás nincs a tevékenysége között, az örökölt lakását adja bérbe ami a sajátja tehát nem a vállalkozásáé, szóval ezért vagyok bajban, hogy ezt nemcsak  magánszemélyként adhatná-e bérbe?  Ha EVÁs egyéni vállalkozóként is lehet akkor nagyon jó, mert így adózta már le, csak engem nem értesített erről a bérbeadásról, illetve csak most az adóbevallás előtt, hogy ja és kiszámláztam 1300 e bérleti díjat...


Esetleg valaki még ?


Köszi


Evi

kiseva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kieg. EVA-S bérbeadás

HozzászólásSzerző: ticus » csüt. feb. 09, 2012 9:36 am

Olvasd el ezt:


http://www.adozas.eoldal.hu/cikkek/_ado_tippek_-trukkok_-fortelyok/maganszemelyek-ingatlan-berbeadasa_-2011.html

ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Kieg. EVA-S bérbeadás

HozzászólásSzerző: kiseva » csüt. feb. 09, 2012 10:14 am

Elolvastam....nagyon köszi...


Évi

kiseva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég