Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA-S SZÁMLA MÉG?

EVA

EVA-S SZÁMLA MÉG?

HozzászólásSzerző: derado » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

EVÁ-BÓL KILÉPŐ BEVÉTELI NYILVÁNTARTÁST VEZETŐ A SZÁMVITELI TV. SZERINT DECEMBERI TELJESÍTÉSŰ, ÁFA TV. SZERINT JANUÁRI ÜGYLETRŐL MÉG DECEMBERBEN KÖTELES-E SZÁMLÁT KIÁLLÍTANI? 2012-TŐL ALANYI MENTESSÉGET VÁLASZT.ÁFA KULCS IS VÁLTOZIK SAJNOS! A FELTÖLTÉS MIATT SÜRGŐS LENNE.


 


 

derado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA-S SZÁMLA MÉG?

HozzászólásSzerző: validitas » szomb. dec. 17, 2011 5:41 pm

Szia!


Nem tudom, mire gondolsz, de a számlát ésszerű határokon belül (15 nap) ki kell állítani. Vagy ha folyamatos teljesítésűa szolgáltatás, akkor a szerződésben foglaltak szerint.


Bevételi nyilvántartásosál egyébként nem a számla kiállítás dátuma számít bele az eva-alapba, hanem a jóváírás, kifizetés napja - ha a számla kiállításától nem telt el 30 nap.


Tehát ha dec. hóban (dec.1. után) állítod ki a számlát, de nem fizetik ki csak januárban, az már sztem nem evás bevétel.


Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVA-S SZÁMLA MÉG?

HozzászólásSzerző: derado » szomb. dec. 17, 2011 6:31 pm

Én úgy értem, hogy a még decemberben kiállított számlák összege akkor is bletartozik az EVÁ-s bevételbe, ha nincs kiegyenlítve, abban az estben ha kilép az EVA-ból. Ahogy írtam kilépés van.Ilyenkor a 30 napos szabályt is el kell felejteni szerintem.


Az ÁFA ügy miatt is érdekes, mert 2012-ben már 27 % az ÁFA. Folyamatos a teljesítés, de ha januári keltezésű a számla dátuma, a telj.idő egyező a fiz.hat.idővel, de amire vonatkozik az ügylet, az december. Mivel alanyi mentességet választ 2012-re, emiatt érdekes, hogy nem kell-e még decemberi keltezéssel leszámlázni EVAS-ként 25%-os áFA-val?


Üdv: Gabi


 


 


 

derado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA-S SZÁMLA MÉG?

HozzászólásSzerző: Bakosné » szomb. dec. 17, 2011 6:39 pm

Győzd meg, hogy fizessen ki decemberben.... Sokkal egyszerűbb lenne..


Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

EVA-S SZÁMLA MÉG?

HozzászólásSzerző: derado » vas. dec. 18, 2011 10:44 am

Megpróbálom meggyőzni őket.

derado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA-S SZÁMLA MÉG?

HozzászólásSzerző: anikopontvarga2006 » hétf. dec. 19, 2011 8:13 pm

Nem lesz 27%-os az áfa, mert átmeneti rendelkezés szerint, ha a tényleges teljesítés ezévi, akkor ezévi mértéket kell alkalmazni. És ha időszakos az elszámolás, napok szerinti megosztás is bejöhet a számlázásba. 

anikopontvarga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

EVA-S SZÁMLA MÉG?

HozzászólásSzerző: derado » kedd dec. 20, 2011 7:36 am

Szia Anikó!


Az a kérdésem, hogy egyáltalán le kell-e számlázni még az idén, vagy inkább a jövő évben? Jövőre alanyi adómentességet választ.l

derado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA-S SZÁMLA MÉG?

HozzászólásSzerző: validitas » kedd dec. 20, 2011 11:23 am

Szia Gabi!


Igazad van, a megszűnésnél a dec. hóban kiállított számlák értéke még beszámít az evába. Az áfa 25%, hiszen még dec. hóban állítod ki, de az átmeneti rendelkezések (2012.-től hatáolyos áfa-tv. 275.§, vagy a módosító tv. 130.§ ) értelmében, az 58.§ alá tartozó, folyamatos telj.ügyleteknél, ha az időszak 2011. évi, de a teljesítés (=fiz.határidő) 2012. jan.1. utáni, akkor még 25% az áfa.


Kérdés, hogy kötelező-e kiállítani a számlát még dec. hóban. Ez a szerződésben leírtak szerint kell történjen. Ha a felek között fennálló szerződés/megállapodás úgy szól, hogy utólag, a köv. hó elején számolnak el, akkor szerintem nem kell csak januárban számlázni a dec.havi szolgáltatást. De azért nézd meg az eva-törvényben, hogy mit ír megszűnés esetére.


Itt egy tájékoztató az APEH honlapjáról, bár ez sem írja, hogy mikor kötelező kiállítani a számlát - az áfa-tv. is ésszerű időt ír. A tájékoztató 7.pontja érdekes.



http://www.apeh.hu/magyar_oldalak/regiok/eszakalfold/aktualis/eva_kilepes.html?query=kil%C3%A9p%C3%A9s


Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég