Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVÁS BT végelszámolása

EVA

EVÁS BT végelszámolása

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Van egy Evás BT - bevételi nyilvántartást vezet - és szeretné végelszámolással megszüntetni. Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen feltételek mellett lehet a végelszámolást végrehajtani, mert nem egyértelmű számomra az EVÁS BT végelszámolása. Tartozása, vagyona nincs. Előre is nagyon köszönöm mindenkinek a segítségét. Szeretnék köszönetet mondani a  válaszadóknak mert  eddig én csak csendes olvasója voltam Önöknek,  de nagyon sokat tanulok minden éjszaka azokból a kérdésekből ill. válaszokból,  melyeket mások tesznek fel.  
SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS BT végelszámolása

HozzászólásSzerző: HIDNA » hétf. ápr. 23, 2007 3:28 am

Szia Szesze! Az EVÁ-s BT. EVA alá tartozása megszűnik a végelszámolás kezdő napját megelőző nappal. A végelszámolás ideje alatt már nem EVÁ-s, eszerint kell a megszűnést elkészíteni. Üdv: Klári
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS BT végelszámolása

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » hétf. ápr. 23, 2007 4:03 pm

Szia Szesze!

Első lépésként a végelszámolás kezdő napjával egy adatmódosító lapon át kell jelentkezdned a társasági adó tv.hatálya alá, ill. dönteni kell áfa hatályról is (ha nem várható semmiből bevétel, ill. 4 millió alatt marad arányosan, akkor érdemes alanyi mentességet választanod).

Ezzel a nappal kezdődik meg a cég végelszámolás alatti adóéve, amiről nyitómérleget kell készíteni tényleges leltár alapján és azt elküldeni a cégbíróságra ill.IM-hez. (Én az APEH-hoz is küldtem).

Nekem most fejeződött be egy ilyen végelszámolásom, úgyhogy ha kérdésed van szívesen segítek!

 

Üdv:Ildikó

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS BT végelszámolása

HozzászólásSzerző: theodora77@freemail.hu » pén. máj. 18, 2007 10:37 am

Ha jól értelmezem amit írtál, az átjelentkezés megtörténik, nyító mérleget kell készíteni az én esetenben 2007.05.01 napjával nullásan mert nincs semmije a bt-nek, bejelentettem ÁFÁ-ba mivel előtte AFÁ-s volt, de nem kellett volna, igy most 05.01.kel beadnom 05.01-05.02.ig egy 0765 bevallást 0-an, 0703 bevallást is, de egyet vagy kettőt????/ EVA idöszak, TA.időszak/

meddig tart a végelszámolás időszaka?????

Ha tudsz segíts, hisz én is ilyen feladat elött állok, csak most találtalak meg.

Kösz.teodora 

theodora77@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVÁS BT végelszámolása

HozzászólásSzerző: SZESZE » hétf. júl. 09, 2007 6:40 am

Szia Ildikó!

Még áprilisban írtad, hogy Neked akkor fejeződött be egy EVÁS bevételi nyilvántartást vezető végelszámolása. Én most jutottam el oda, hogy bejelentkeztünk kettősbe, ÁFA mentesnek, ahogyan javasoltátok. Tartozásunk nincs, csak követelésünk iparűzési adóból, meg valamennyi az APEH-tól. Elkészítettem a nyitómérleget a végelszámolás kezdő napjával, de nagyon szívesen venném ha segítenél, vagy segítenétek, hogy ezután mi a teendő. Tudom, hogy  sokszor tárgyaltátok, tárgyaltuk már, de kérem segíts vagy segítsetek. Az ügyvédünk fogja bevinni a cégbíróságra a mérleget,  de még mit kell benyújtani. Van egy tárgyi eszközünk még aminek a nettó értéke 27.000 Ft. Szerintetek mit csináljak vele? Ennek az egésznek mikor lesz a vége?  Ha megkaptuk a követelésünket - iparűzésiadó, APEH -? Előre is köszönettel      SZESZE

 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS BT végelszámolása

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » kedd júl. 10, 2007 9:26 am

Szia SZESZE!

Ha van tárgyi eszközöd, követelésed akkor a nyitómérleged nem lehet nullás!

Vedd számba ezeket az eszközöket ezek lesznek az eszköz oldalon.

A forrás oldalon lesz a jegyzett tőke és ha más kötelezettség nincs, akkor az E-F lesz az eredménytartalékod.

A végelszámolás első üzleti éve a végelszámolás kezdő napjától pontosan 365 napig tart. Ez idő alatt könyvelned kell a gazd.eseményeket folymatosan kettősben.

Nem RLB-s progival könyvelsz véletlenül? Mert az ő honlapjukon van egy nagyon jó anyag a végelszámolás menetéről. De csak azok érhetik el, akik azzal a progival könyvelnek.

A tárgyi eszközt vagy értékesíti a cég vagy ha megmarad, akkor mint megszűnéskori bevételt leadózza.

Mivel nem vagy ÁFA alany és -ha jól értelmezem- bérszámfejtés sem folyik bevallásokat csak a 365 nap után kell adnod, ha addig nem fejeződik be a végelszámolás.

Akkor 0729,0703,ipa., amin jelölöd, hogy végelsz.alatt állsz és nem fejeződött még be az eljárás.+beszámoló

A befejezéshez szükséged lesz vámhatósági, környezetvédelmi hatósági, nyugdíjbizt. nemleges igazolására. De vigyázz, ezek 30 napig érvényesek.

Ha 365 napig nem tart az eljársás, akkor a megszűnés dátumával 0771,0703,ipa.

Ha nem világos valami, akkor kérdezz nyugdodtan!

Üdv.Ildikó

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS BT végelszámolása

HozzászólásSzerző: SZESZE » kedd júl. 10, 2007 8:05 pm

 

Szia Ildikó!

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan segítettél. A mérleget úgy készítettem el, ahogyan leírtad. A szükséges igazolásokat még nem szereztem be. Szerinted ezt személyesen kell intézni, vagy lehet postán? Nem RLB programmal könyelek, nem is ismerem. A mi programunknál nincs ilyen pedig az is nagyon jó szerintem! FORINT-SOFT-os. De éppen most vettem észre, hogy ennél a kis BT-nél volt megbízási díj 5ooo Ft és a bevallást nem jól adtam fel. Kimaradt valahogyan az SZJA előleg. Most azt is önrevíziózhatom. A tárgyi eszköz nettó értéke 27000,- Ft és úgy gondolom, hogy eladjuk valaki kis összegért, mivel már nem is ér semmit. Nincs is semmi mozgás csak a hiányzó nyilatkozatokat kell beszerezni és elkészíteni az önrevíziót és akkor talán készen leszünk. Nagyon köszönöm, hogy segítesz. Szerinted meg kell várni, hogy az Önkormányzat és az APEH visszautalja a túlfizetéseket, vagy már előbb is be lehet fejezni ezt az eljárást? Köszi   SZESZE

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég