Adófórum

Adózási és számviteli információk

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

EVA

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: Eaglet » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Evás egyéni vállalkozó megmaradt készletét az Apeh felé be kell jelenteni, vagy vehetjük ugy hogy az eva választásával nem maradt semmi ? Milyen záró bevallásokat kell leadni az Apeh felé ?
Eaglet
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » pén. okt. 06, 2006 2:20 pm

SZia!

Az eva kiváltja az szja-t, társasági és oSztalékadót, az áfát és a cégautó adót, szóval tulajdonképp ez egy bevételi nylivántartást vezető egyéni vállalkozó, akkor pedig feltöltési kötelezettség van dec. 20-ig, amikor is már 25% evát kell fizetni, szóval a készlet nem játszik szerepet tudtommal.

üdv: barti

Egyébként a 0643 as számú bevallás az EVAs Ev re vonatkozó adóévre szoló bevallás...

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: Eaglet » pén. okt. 06, 2006 2:52 pm

Szia!

A 06583 vagy 06584-et kell-e leadnunk?  Nyenyi és az iparüzési az világos.

Köszönöm szépen!

Üdv. Eaglet

Eaglet
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » pén. okt. 06, 2006 3:02 pm

A különbséget a 06584-es kitöltési útmutatójában a 3. bekezdésben olvashatod, tehát a lényeg, hogy szept. 1. előtt vagy után történik a tevékenység megszüntetése...

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » pén. okt. 06, 2006 3:04 pm

tehát a 06584 es kitöltési utmutatojába ha belemész akkor a 2 lapon a feket rész után irja mikor kell az 584 est és mikor az 583 ast leadni (APEH honlap ugye nyomtatványkitöltő - kitöltési utmutato)
Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » pén. okt. 06, 2006 3:10 pm

Magyarul az 584 est kell leadni, és az 583 ast kell, ha pl szept 1 előtt vissza lett volna vonva a vállalkozói ig vagy tevékenység megszüntetése de akkor már letelt a 30 nap....

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: gerine » pén. okt. 06, 2006 5:00 pm

Szerintem a készlet adóalapot növelő tételként kell hogy szerepljen az Eva megszüntetésekor. Ha bolti készletről van szó, (árú) akkor az utolsó beszerzési áron nyilvántartott leltárkészlet, ha tárgyieszközökről, akkor  vagy a könyvszerinti, vagy pedig a piaci értéken felvett készletekről.

Barti, légyszi szólj ha nem igy van. köszi 

 Üdv. Geriné 

gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » pén. okt. 06, 2006 5:15 pm

NA most itt van egy kis érdekesség, ugyanis nekem nem derült ki egyértelműen, hogy megszűnik az EV? Én abbol indultam ki, hogy működik tovább, csak érdeklődik, hogy mi legyen a készlettel illetvem milyen bevallásokat kell készíteni.... a kérdésből számomra nem derült ki hogy befejezi a tevékenységet... aztán mikor felmerült az 583-584 már elgondolkoztam ugyan, de mondom ha meg akarja szünteni a vállalkozást biztos leirta volna, mert zárókészlet van minden évben, mint ahogy bevallás is év végén....

Na most ha ez az EV megszünik, akkor természetesen más a helyzet... bocsi ez nekem derült ki ezért mondtam, hogy a készlettel nem kell foglalkozni...

üdv: barti

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: Eaglet » pén. okt. 06, 2006 5:29 pm

Sziasztok !

2006 szeptember 24 -vel  adta vissza a vállalkozást a különbözö játékokat értékesítő  evás egyéni vállalkozó.

Szóval mennyivel más a helyzet, mert állitólag nem kell foglalkozni a készlettel.

Üdv. Eaglet

Eaglet
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » pén. okt. 06, 2006 5:43 pm

OK Eaglet igy már akkor egyértelmű, szoval ha szept 24el megszünt akkor a megszünés szabályai szerint megállapított készlet értéke az egyéni vállalkozói tevékenység megszüntetése esetén az EVA alapot növeli! Szóval ha megszünik akkor semmis a kijelentésem miszerint nem kell vele foglalkozni...

üdv: Barti

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Következő

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron