Adófórum

Adózási és számviteli információk

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

EVA

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » vas. okt. 08, 2006 8:33 am

Vagy egy nappal előbb sem árt ha ugyis össze lesz készítve sztem  :-)
Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: Eaglet » vas. okt. 08, 2006 9:54 am

Persze, köszönöm  ! A kórházba is viszem a számitógépet és probálom a kollégákat távirányitani...Mobilról lesz internetem,

Eaglet
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » vas. okt. 08, 2006 3:09 pm

Még szerencse, hogy a modern technika lehetővé teszi ezt :-)

jobbulást neked egyébként!

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: Eaglet » vas. okt. 08, 2006 4:29 pm

Köszönöm szépen !
Eaglet
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: gerine » hétf. okt. 09, 2006 3:53 pm

Szia kedves Eaglet.

Nagyon sajnálom hogy betegen is dolgoznod kell, de még kiegésziteném néhány gondolattal azt amit előzőleg már leirtam, s egyébként is megkérdeztél. 

A kereskedelmi tevékenységet folytatóknál az árú eredetét minden esetben (nem csak jövedéki terméknél) számlával kell igazolnod. A számlát meg kell őrizned X ideig, tehát az APEH semmi idő alatt ki tudja számolni az EVA alapot képező árbevételből, az árrésedből a zárókészletet, és azt összevetheti a bevallással. Gyakorlatból tudom, nekem már volt ilyen zárásom, s pillatanatok alatt arra startoltak rá, hogy az árukészlet jól volt-e beállitva a bevallásba. Csökkentheted a zárókészletedet selejttel, amiről jegyzókönyvet veszel fel, esetleges leltárhiánnyal, vagy a végleges bezárásra való tekintettel akcióval, ami csökkenti a haszonkulcsodat. 

Én semmiképp nem kockáztatnám meg a készletfelvezetésből származó "bakit", többe kerülhet mint az EVA, amit megfizetsz utána.

Jobbulást kívánok Neked.

Üdv. Geriné 

gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: gerine » hétf. okt. 09, 2006 3:59 pm

Bocs, amit elfelejtettem, de hátha segit.Ha mégsem tudnád időben leadni a bevallást a betegséged miatt, próbálkozz igazolási kérelemmel, amit az APEH-hez a bevallás leadásának határideje után még 5 nappal benyujthatsz. Megment a mulasztási bírságtól.

Gyógyulást. Geriné 

gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: Eaglet » pén. okt. 13, 2006 6:42 pm

Amikor evás egyéni vállalkozás lett akkor az eladási áron számitott árukészlete 6.000.000 Ft körül volt. Az árrés 150 % körül volt és nem állapitható meg tételes beszerzési ár alapján a készlet. Ilyenkor mi van ? Tehát ha ennek az árrésnek az alapján kerül beállitásra a megmaradt készlet ( beszerzési áron ) ezt az apeh elfogadhatja ?0

Eaglet
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: gerine » csüt. okt. 19, 2006 7:18 am

Lehetővé kell tenni, hogy az Apeh a megmaradt készlet valódiságát meg tudja vizsgálni. Gondolom Fifo modszerrel állapitod meg a készletet. A  beszerzések számláit meg kell őrizned. A kereskedelemben ez szabály, igazolnod kell az árú eredetét. Nyitó+beszerzés-elábé=zárókészlet. Ha a zárót utolsó beszerzési áron állapitod meg, a nyitót is vissza kell számolnod. (eladási ár - árrés) Ha a számlákat nem őrzöd meg, az árbevételből becsléssel megállapitják a készletet, mindenképp leadóztatják, ha a számítások azt mutatják, hogy maradni kellett volna készletnek. Végezz inkább Te számításokat, abból már nagy baj nem lehet.

Geriné

gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » csüt. okt. 19, 2006 7:30 am

Általánosságban ismerem az ezzel kapcsolatos problémákat. Az ügyfelek nyilvántartásai elég hiányosak és képtelenség kérni tőlük bármi használhatót. Sokan egy átlagos árréssel számolják vissza a záróból az egykori beszerzési árat. Tulajdonképpen megbecsülik azt. Általában nem okoz gondot. Érdemes egy hihető összeget beállítani. A nagyker ár nagyjából azért becsülhető. Nem valószínű, hogy problémáznának maximum a nyilvántartás hiányossága miatt, de ezzel nem tudsz mit csinálni. Tapasztalatból tudom, hogy inkább fizetik a bírságot, mint hogy neki álljanak nyilvántartásokat gyártani. Lehet hogy az esetek többségében tényleg meg sem éri.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Evás egyéni vállalkozás záró készlete

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » csüt. okt. 19, 2006 7:31 am

Egyébként úgy kellene csinálni, ahogy geriné írta, de ha elég széles a termékpaletta lehet, hogy tényleg nem éri meg.
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ElőzőKövetkező

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég