Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mikor keletkezik bevétel?

EVA

Mikor keletkezik bevétel?

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » csüt. okt. 05, 2006 9:49 am

Na végülis itt a lényeg hogy ugye a számviteli trv alá tartozónál nem pénzforgalmi szemlélet van én meg ezt benéztem illetve a törvény elszámolás szavát mijárt befolyásnak is értettem, de mivel ugy a teljesítés időpontja az elszámols napja a befolyás meg lehet 1 hónap mulva is igy akkor egyértelműen én beszéltem hülyeségeket ami miatt mea culpa.

Szóval na igazatok van a szept 14 lesz a dátum igy 15% lesz az eva...

üdvelet: Barti 

 

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Mikor keletkezik bevétel?

HozzászólásSzerző: biro78 » csüt. okt. 05, 2006 9:54 am

Sziasztok,

nagyon köszönöm a válaszokat. Barti, tök jó, hogy te is leírtad a véleményed, mert látom az ügyfelem gondolatmenetét, így talán könnyebb lesz őt meggyőznöm. A pontot ugyanakkor azért adom Süncinek, mert a pont a szabály szerint a helyes válaszért jár.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! 

biro78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mikor keletkezik bevétel?

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » csüt. okt. 05, 2006 10:21 am

Eleinte még figyeltem hogy hu mennyi pontom van/nincs de mostanra oda jutottam, hogy annyit tanuloka  saját hibáimbol is meg a többiek hozzászolásaibol, hogy valójában nem motivál már feleannyira a pontszám sokkal inkább, hogy gyakroltai példákból okosodjak a magam és ügyfeleim javára, mivel sokkal egyzserűbb igy megvitatva a kérdéseket képben lennem, mint a törvényeket bujva, így sokkal jobban megmarad a fejemben :-)

Szóval a lényeg, hogy kiderüljön a kérdésre a helyes válasz mostanra ezt fontsoabbnak tartom mint a pontszámom és ha hibázok inkább ne kapjak pontot és derüljön ki mint hogy megkapom a pontot a rossz válaszért és utána a rossz válasznak megfelelően járok el.. (had ne mondjam mi a nagyobb veszteség:-)

üdv: Barti

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Mikor keletkezik bevétel?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. okt. 05, 2006 10:36 am

Szia Sünci!

 

Elnézést kérek kicsit elkapkodtam,de abban egyet értetünk,

hogy 15%-os Evával kell adóznia. Most úgy jártam, hogy nem 

azt írtam amit gondoltam én is a bevételis evásokra gondoltam.

Mégegyszer elnézést.

 

 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég