Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA bevétel áttéréskor?

EVA

EVA bevétel áttéréskor?

HozzászólásSzerző: csirip » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Megerősitést (vagy cáfolást) szeretnék kérni. EVA Bt most jan. 1.-től evás. A bevételi nyilvántartást választotta. Összesen kettő db számlát állított ki idén egyik sem folyt be. Viszont kb. 3 millió Ft folyt be a tavaly kiállított számlák után. Azt ugye tavalyi évre beállítjuk, és ott leadózza. Tehát ebben az esetben neki most EVA fizetési kötelezettsége nem lesz. Jól gondolom? Már abban sem vagyok biztos, hogy hogy hívnak lassan....előre is köszi
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA bevétel áttéréskor?

HozzászólásSzerző: NErika » szer. ápr. 04, 2007 6:04 am

Szia Csirip!

 

Az eva adóalanyiság első adóévében a bevételi nyilvántartást választó, így a számvitelről szóló törvény hatálya alá már nem tartozó betéti társaságnál az eva alap megállapításakor az összes bevételt

- csökkenti az adóévben megszerzett olyan bevétellel, amelyet

- az adóévet megelőző bármely üzleti évre vonatkozóan a számvitelről szóló törvény rendelkezései szerint a mérlegben az aktív időbeli elhatárolások között mutatott ki,

 

„EVA tv. 8.§ (6) Ha az adóalany - az (1)-(5) bekezdésben foglaltakon túlmenően - az adóévben olyan bevételt szerzett (mutatott ki), amelynek alapján személyi jövedelemadó, társasági adó vagy általános forgalmi adó megállapítására (volt) kötelezett, az eva alapját csökkentheti a bevétel azon részével, amelyre az említett adót megállapította.”

 

Üdv Erika 

 

NErika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVA bevétel áttéréskor?

HozzászólásSzerző: csirip » szer. ápr. 04, 2007 6:26 am

Köszi! :) Egy-két éve így csináltam, de most már nem vagyok biztos abban sem, hogy amit tegnap olvastam, ma érvényes-e még...:((((
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég