Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA KFT havi kifizetése tulajdonosnak

EVA

EVA KFT havi kifizetése tulajdonosnak

HozzászólásSzerző: csomos.istvan » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egy EVA hatálya alá tartozó KFT (tehát kettős könyvvitelt vezet) szeretné havonta a tulajdonosoknak kifizetni a megszerzett bevételből azt a részt, ami a felmerült költségek kifizetése, és maga a 25% EVA levonása után megmarad. Ezt eddig egyszerűen kivették a bankból, és a pénztárban volt nyilvántartva, majd éves zárás után, osztalékról szóló döntés után kifizetésre került pénztárból osztalékként. (Persze papíron, mert azt a pénzt már rég elköltötték). A most szigorodó szabályok szerint nem lehet ezt a módszert folytatni, viszont nem maradhat egész évben a pénz a bankban, hiszen nem azért dolgoznak, hogy csak év végén lássanak belőle valamit.

Véleményem szerint csak osztalékelőleg jogcímen lehet év közben kifizetést teljesíteni a tulajdonosok felé, évközi beszámoló és tulajdonosi határozat alapján. Továbbá véleményem szerint nem terheli SZJA az ilyen jogcímű kifizetést. És nincs tudomásom semmi olyan szabályról, hogy ezt ne lehetne akár minden hónapban is megtenni.

Meg tudja valaki erősíteni a véleményemet? Esetleg tud-e valaki ennél egyszerűbb módszert javasolni arra, hogy minden hónapban kifizethessék a fent említett bevételt?

csomos.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EVA KFT havi kifizetése tulajdonosnak

HozzászólásSzerző: KovacsJ » pén. márc. 30, 2007 2:32 pm

Lehet évközben osztalékelőleget kivenni. Papírmunka-taggyűlés-mérleg elfogadás.........

Kicsit macerás

Kovácsné

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA KFT havi kifizetése tulajdonosnak

HozzászólásSzerző: NErika » pén. márc. 30, 2007 4:14 pm

Kedves István!

Sajnos csak osztalékelőleget lehet fizetni ahogy gondoltad és Kovácsné is megerősített ebben. Felhívnám a figyelmed, hogy az új Gt 133. § szerint, osztalékelőleg csak akkor fizethető , ha "Két, egymást követő számviteli törvény szerinti beszámoló elfogadása közötti időszakban - ha a társasági
   szerződés azt megengedi
- a taggyűlés osztalékelőleg fizetéséről akkor határozhat," Tehát fobtos, hogy a társasági szerződésben erről a tagok döntsenek, ellenkező esetben nem lehet oszatlék előleget fizetni (ez 2006-07-01 től hatályos Gt előírás, korábban nem volt ilyen szabály)

Üdv Erika 

NErika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVA KFT havi kifizetése tulajdonosnak

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » pén. márc. 30, 2007 5:04 pm

Csak osztalékelőlegként jöhet szóba, de úgy működik, hogy a tagok összeűlnek a kész beszámoló fölött és taggyűlési határozat kell hogy szülessen az osztalékelőleg kifizetéséről!
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA KFT havi kifizetése tulajdonosnak

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. márc. 30, 2007 7:33 pm

Sajnálom azt a könyvelőt, akinek esetleg havonta az osztalékelőleg kifizetése miatt mérleget kell készítenie.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

EVA KFT havi kifizetése tulajdonosnak

HozzászólásSzerző: NErika » szomb. márc. 31, 2007 7:26 am

Hát én, is.

Sajnos akiket én könyvelek az már mind régi kapcsolat,........... de most láttam egy könyvelő ismerősöm átdolgozott szerződését. Abban benne van minden többlet feladat ára, így évközi mérleg a banknak, KSH adatszolgáltatás, ügyfél hibájából fakadó önellenőrzés stb. Lehet hogy nekem is élnem kell majd ezekkel.

NErika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVA KFT havi kifizetése tulajdonosnak

HozzászólásSzerző: csomos.istvan » szomb. márc. 31, 2007 9:38 am

Köszönöm a válaszokat.

madora100 köszi, hogy együtt érzel, nekem jelenleg 5 ilyen cégem van, és mind havonta veszi ki a pénzt. Eddig amint írtam, pénztárba könyveltem, de az úgy pénzkezelési szabályzatok miatt ezt a továbbiakban nem tehetem meg. És biztos, hogy emiatt havi díjat fogok emelni, én sem fogom csak úgy ingyen gyártani a beszámolókat, és taggyűlési határozatokat.

István

csomos.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EVA KFT havi kifizetése tulajdonosnak

HozzászólásSzerző: csomos.istvan » szomb. márc. 31, 2007 9:38 am

Köszönöm a válaszokat.

madora100 köszi, hogy együtt érzel, nekem jelenleg 5 ilyen cégem van, és mind havonta veszi ki a pénzt. Eddig amint írtam, pénztárba könyveltem, de az úgy pénzkezelési szabályzatok miatt ezt a továbbiakban nem tehetem meg. És biztos, hogy emiatt havi díjat fogok emelni, én sem fogom csak úgy ingyen gyártani a beszámolókat, és taggyűlési határozatokat.

István

csomos.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég