Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA mérleg

EVA

EVA mérleg

HozzászólásSzerző: klarared » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy EVA-s Bt-nek kell vagy nem beszámolót készíteni május 31-ig? A Sztv. szerint nem, mert nem jogi személyiségű társaság. Köszönöm.
klarared
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

EVA mérleg

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. máj. 06, 2010 5:12 am

Szia!

Az attól függ, hogy bevételi nyilvántartásos, vagy kettős könyvelést vezet. Mert ha kettőst, akkor ugyanúgy kell beszámoló készítenie, mint egy kft-nek. Annyi könnyebbség van már idén,hogy bt választhatja a sajátos egyszerűsített beszámolót - ennek van néhány kritériuma, - és akkor nem kell kieg mellékletet csinálnia.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA mérleg

HozzászólásSzerző: klarared » csüt. máj. 06, 2010 6:25 am

Szia! Én úgy tudtam már kötelező a kettős könyvvitel, de a Sztv.-ben azt olvastam, hogy a jogi személyiség nélküli társaságok, mint pl.az Eva-s Bt nem tartoznak a Sztv. hatálya alá, és ha ez így van, akkor elvileg nem kellene beszámolót készíteni.
klarared
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

EVA mérleg

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. máj. 06, 2010 6:43 am

De ez csak akkor igaz, és már írtam is, ha az EVÁ-ba lépéskor a bevételi nyilvántartást választottátok.

Nézd meg az XT203-as bejelentőt, amikor EVA alá bejelentkeztetek, hogy mit ikszeltetek. Nagy valószínűséggel a bevételit, akkor nem kell beszámoló. Ha kettőst, akkor kell.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA mérleg

HozzászólásSzerző: klarared » csüt. máj. 06, 2010 7:13 am

Köszönöm.
klarared
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron