Adófórum

Adózási és számviteli információk

másodállású EVAs kötelezettségei

EVA

másodállású EVAs kötelezettségei

HozzászólásSzerző: Mira2 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Másodállású (heti 36 órát elérő mv mellett, negyedéves) EVA-s vállalkozó vagyok kérdésem, hogy milyen befizetési, v. bevallási kötelezettségem van április ill. május hónapban? Jelenleg nincs könyvelőm, addig is intéznem kellene ezeket a kötelezettségeim és áprilisnak mindjárt vége.
Köszönöm:Mira2
Mira2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

másodállású EVAs kötelezettségei

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. ápr. 26, 2010 8:58 am

Szia!

Április 12-ig kellett (volna) befizetned az EVA előleget, a bruttó bevétel 30 %-t, erről bevallás most nincs.

Bevallani szintén 12-ig kellett volna a 1058-on kellett az első negyedévi bevételed 4 %-a után számított járulékokat, és ezt szintén ezzel a határidővel be is fizetni.

Sürgősen pótold.

Leközelebb majd július 12-én kell ugyanezt, a II. negyedévről.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

másodállású EVAs kötelezettségei

HozzászólásSzerző: Alex11 » hétf. ápr. 26, 2010 9:19 am

És amit még az EVÁ-n kívül be kell vallanod és fizetned minden (negyedévet követő hónap 12-ig):

A bruttó árbevétel 4%-a után számítva: nyugdíjbiztosítási járulék [24%], természetbeni egészségbiztosítási járulék [1,5%], pénzbeli egészségbiztosítási járulék [0,5%], munkaerőpiaci járulék [1%], nyugdíjjárulék TB [1,5%], magánnyugdíj pénztári járulék [8%], természetbeni egészségbiztosítási járulék [4%]

 Ezeken kívül május 31-ig IPA bevallás és befizetés (ha van mit befizetni).

 

Üdv. Alex

 

Alex11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

másodállású EVAs kötelezettségei

HozzászólásSzerző: Alex11 » hétf. ápr. 26, 2010 9:22 am

Minél előbb ad be a bevallást az első negyedévre.

Alex

Alex11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

másodállású EVAs kötelezettségei

HozzászólásSzerző: violetta01 » hétf. ápr. 26, 2010 12:24 pm

Szia!

Április 30-ig kell a 2009-évi NYENYI adatszolgáltatást beadni. De azt írod jelenleg nincs könyvelőd, lehet hogy a volt könyvelőd megtette?

 

violetta01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

másodállású EVAs kötelezettségei

HozzászólásSzerző: Mira2 » szer. ápr. 28, 2010 8:01 am

Köszönöm a válaszokat. Az EVA előleget befizettem és a járulékokat is, a bevallást is feladtam az első negyedévre 04.12-ig. A Nyenyit biztosan nem rendeztük. Előlegeket fizetek negyedévente a járulékokkal. Honnan tudom, hogy most van-e még fizetnivalóm? Ha igen, hogy számoljam ki? Melyik nyomtatvány kell és honnan kell letölteni? Tudom, hogy az elektronikus bevallást válaszottam ebből még korábban. Találtunk a gépben egy titkosított fájlt arról amit feladtam .kr terjesztésűt. Azonban ezt nem tudom megnyitni, így ez alapján kitölteni sem a 2009 évit. Az Iparűzési bevalláshoz a nyomtatványt nemrég megkaptam postán, van változás a tavalyihoz képest? Mert ha nincs azt átmásolom. (a jövedelmem nem tér sokban el) Tavaly kaptam egy levélben értesítést mennyi előleget kell fizetnem 2009-re, 2010-re, ezeket be is fizettem. Hogy kell kiszámolni mennyi fizetnivalóm maradt most, 2009-re? Ha jól tudom ezt még az Önkormányzatnak kell fizetni, a 2010-est már az Apeh-nak?
Mira2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

másodállású EVAs kötelezettségei

HozzászólásSzerző: violetta01 » pén. ápr. 30, 2010 7:07 am

Szia Mira!

Nem egészen értem a kérdésedet, de megpróbálok válaszolni.

Hogy van -e még fizetni valód azt megnézheted a folyószámládon, ott látod a bevallást és a befizetést, így az esetlegesen mutatkozó eltérést is.Ha a 2009-es bevallások rendben bementek, az első negyedre meg be küldted a 1058-at és be is fizetted + az SZJA előleget, akkor a járulék tartozást a folyószámlád megmutatja, természetesen SZJA túlfizetést mutat, mert csak előleg lett fizetve a bevallás majd 2011.02.25-ig.

NYENYI bevallást legegyszerűbb és gyorsabb lenne papír alapon beadnon. AZ ONYF honlapról nyomtatványletöltőben találsz adatszolgáltatások címszó alatt adatlapot, ezt kitöltve vid be, ha elég rugalmasak mindjárt adnak is nyomtatványt.

Az IPA-hoz a múlt évit mankónak használva kitöltheted, az árbevétel 50%-a az IPA alapja.

Jól tudod még az önkormányzatnak fizetünk ha eltérés van. Kiszámolod az IPA adót és levonod a befizetett előleget. A szeptemberi előleget már az APEH-felé kell fizetni.

Üdv. Ibi

violetta01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

másodállású EVAs kötelezettségei

HozzászólásSzerző: Mira2 » hétf. máj. 03, 2010 8:59 am

Kedves Ibi! Köszönöm a válaszokat. A 2009 évi bevallásaim elmentek időben. A Nyenyit is letöltöttem a honlapról és az ügyfélkapun keresztül beküldtem. Az ellenőrzés nem talált hibát, a bevallást beküldése után elfogadta. Üdv: Mira
Mira2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron