Adófórum

Adózási és számviteli információk

eva-bevétel mikorra?

EVA

eva-bevétel mikorra?

HozzászólásSzerző: dessler » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Most kaptam egy anyagot. Evás ev. munkaviszony mellett. A számlái teljesítés február, de a kiállítás és a pü-i teljesítés májusi. Utólag kell leadnom a 0958-akat, de ezeket melyik negyedévre kell tennem. A pü-.i teljesítést nézzem, vagy a sima teljesítést. Ez a gondom a decemberi számlával is. Azt még 2009-re tegyem, vagy mivel a pü-i teljesítés átcsúszik 2010-re már ne számoljam 2009-re. De lehet jobban járna, mert most 25%-kal megy az eva, 2010-től viszont 30%.

 

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Dessler

dessler
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

eva-bevétel mikorra?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd feb. 23, 2010 11:42 am

Szia!  A számla keltét követő naptól a 30-ik napon EVA bevétel, ha azt nem fizették ki már korábban..

Ugyanakkor fel kellene hívni az ügyfeled figyelmét az ÁFA tv. számlakiállítási határidő tekintetében., mert az bőven túl van a teljesítést követő 15 napon..

ÁFA tv. 163. § (1) Az adóalany a számla kibocsátásáról legkésőbb
a) a teljesítésig,
b) előleg fizetése esetében a fizetendő adó megállapításáig,
de legfeljebb az attól számított ésszerű időn belül köteles gondoskodni.
(2) Az (1) bekezdésben említett ésszerű idő
a) az ellenértéknek - ideértve az előleget is - készpénzzel vagy készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel történő megtérítése esetében haladéktalan,
b) egyéb, az a) pont alá nem tartozó olyan esetben, amelyben a számla áthárított adót tartalmaz, vagy annak áthárított adót kellene tartalmaznia, 15 napon belüli
számlakibocsátási kötelezettséget jelent.
  
EVA:tv-ből:

A bevétel megszerzésének időpontja
7. § (1) A számvitelről szóló törvény hatálya alá nem tartozó adóalany a bevétel megszerzésének időpontját a (2)-(7) bekezdésben foglaltaknak megfelelően, más adóalany a számvitelről szóló törvény szerint meghatározott időponttal állapítja meg.


(7) A bevétel megszerzésének időpontja - a (2)-(6) bekezdésben foglaltaktól eltérően - a bizonylat kibocsátásának napját követő 30. nap, ha az adóalany a bevételt a (2)-(6) bekezdés szerint eddig az időpontig még nem szerezte meg. Bizonylat módosítása esetén, az általános forgalmi adóról szóló törvénynek a számlázásra vonatkozó X. fejezetében előírtaknak megfelelően kibocsátott bizonylat kibocsátásának napján kell a bevételi nyilvántartást a módosítás összegével értelemszerűen módosítani.


------------ Üdv.  
 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

eva-bevétel mikorra?

HozzászólásSzerző: Budainé » kedd feb. 23, 2010 11:51 am

Az EVA tv. 7.§ írja le, hogy mi a bevétel megszerzésének időpontja. A (7) bekezdés szerint a bevétel megszerzésének időpontja a bizonylat kibocsátást követő 30. nap, ha a bevételt az adóalany a bevételt (2)-(6) bek. szerint még nem szerezte meg.

Jó lenne tudni, hogy miért májusban állították ki a febr. telj. idejű számlát. Fő szabály szerint a számlát legkésőbb a telj. időt követő 15 napon belül ki kell állítani. Én a febr. teljesítésű számlát az első negyedévben venném figyelembe, a dec-i teljesítésűt pedig attól függően, hogy a kiegyenlítése megtörtént-e 2009-ben, vagy nem.

Üdv.: Budainé

Budainé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

eva-bevétel mikorra?

HozzászólásSzerző: dessler » szer. feb. 24, 2010 8:40 am

Köszönöm a segítségeteket. Most már képben vagyok. Hogy miért májusi a számla nem tudom, májusra tettem, mert akkor volt a pü-i teljesítés is. A decemberi számla januárban lett kifizetve, tehát az már idei lesz.

Még egyszer köszönöm: Dessler

dessler
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég