Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kapcsolt vállalkozás?

EVA

Kapcsolt vállalkozás?

HozzászólásSzerző: nemvica1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy Kft-ben az ügyvezető 25% tulajdoni hányaddal, a másik két tag 25% és 50% tulajdoni hányaddal rendelkezik. Semmiféle rokoni kapcsolatban nem állnak. A 25%-os ügyvezetőnek van egy EVÁS egyéni vállalkozása, ami rendszeresen számláz a Kft-nek. Kapcsolt vállalkozás?

nemvica1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Kapcsolt vállalkozás?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. feb. 18, 2010 9:08 am

Szia!

Örök téma, és az egyik legutálatosabb. Szerintem akkor kapcsolt a társasági adótrövény szerint (és be kel jelenteni), ha az evás cégben annak a 25%-os tagnak 50%-ot meghaladó tulajdoni része és szavazati joga van. Vagy ha az evás cégben közeli hozzátartozóval tag, és együttesen megvan a 100%-uk. De ezekkel én is mindig gondban vagyok, várd meg más véleményét is.

Idén ugye még azzal is bonyolították a helyzetet, hogy kiterjesztették a kapcsolt vállalkozás fogalmát arra is, ha valaki ugyan nincs benne egy másik cégben, de a közeli hozzátartozója benne van többségi befolyással. Szerintem megint csak arra megy ki a játék, hogy az emberek erről megfeledkezzenek, és minél több mindenért lehessen büntetni.

üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kapcsolt vállalkozás?

HozzászólásSzerző: thzs » csüt. feb. 18, 2010 7:57 pm

Sziasztok!

A Kft-ben az ügyvezető nem többségi tulajdonos, mert csak 25 %-os a tulajdoni aránya, és a két másik tag tulajdoni arányát nem kell számítani, mert nem közvetlen hozzátartozók.

Mivel a Kft-ben az ügyvezető nem többségi tulajdonos, ezért a másik vállalkozása (az evás cége) nincs kapcsolt vállalkozási viszonyban a Kft.-vel.

 

Üdv:Zs.

 

 

thzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron