Adófórum

Adózási és számviteli információk

Eva alanyiság megszünése

EVA

Eva alanyiság megszünése

HozzászólásSzerző: Anita66 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szaisztok!

EVA alany voltam 2010 január elsejéig. Ugyanis az EVA bevallásom után az APEH küldött egy határozatot mely szerint megszünteti az EVA adószámomat. Minden adómat befizettem , decemberben a folyószámla egyenlegem nem mutatott tartozást.De nem vettem észre pár ezer forint késedelmi pótlékot , melyet nem fizettem meg 2009. december 20-ig. Mivel nem tudtam, hogy tartozom. Mivel elektronikus bevalló vagyok így az APEH nem köteles értesíteni a tartozásomról. Tehát hiába fizettem be több millió forint adót és járulékot. Pár ezer forint pótlék miatt így jártam. Közölték velem, hogy lehet fellebbezni, de nincs értelme.Kérdésem a következő. Mit érdemes tennem , ezt a céget így felszámolni , és alapítani egy újat ?Vagy a régit tovább vinni. Most ez egy két személyes bt. Alakítsunk egy 1 Ft-os Kft , ha már úgy sem lehetek EVA-s.

Köszi , ha tanácsot adtok 

 

Anita66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Eva alanyiság megszünése

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd feb. 16, 2010 7:08 pm

Könyvelőd mit tanácsol?

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Eva alanyiság megszünése

HozzászólásSzerző: Anita66 » kedd feb. 16, 2010 7:16 pm

Zsuzsa ! Mivel EVA-s voltam, bevételi nyilvántartással , így nem volt könyvelőm.Magamnak készítettem a bevallásaimat, így magam ronthattam el a pótlékbefizetésemet is.Ezért kérek itt tanácsot.
Anita66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Eva alanyiság megszünése

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd feb. 16, 2010 7:59 pm

Látod, ez az, amikor marha sokba tud kerülni a könyvelőn megspórolt összeg....  De ezt nem kell ragoznom, rájöttél Te is.

De miért is nem akarod a jelenlegi bt-ben folytatni a tevékenységet? Mi ennek az akadálya?

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Eva alanyiság megszünése

HozzászólásSzerző: Anita66 » kedd feb. 16, 2010 8:15 pm

Talán érdemes lenne átváltani KFT-re.Most egyszerű lezárni a céget . Olyan kiszámíthatatlan a mai gazdasági élet.Egy ismerős Bt tulajdonosa mindenét elvesztette egy nem fizető kedves ügyfél miatt , mert ő teljes vagyonával felelt mindenért, neki fizetni kellett.Ezért gondolkozom váltáson. Amíg EVA-s voltam nem lehetett átalakulni.
Anita66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Eva alanyiság megszünése

HozzászólásSzerző: SZESZE » kedd feb. 16, 2010 8:32 pm

Szia Anita66!

Én még tavaly megkérdeztem az APEH ügyfélszolgálatánál, igaz személyesen, hogy a tartozást ha van dec. 2o- án adónemenként nézik, vagy  összevontan, mert nekem is van egy ilyen 2ooo Ft-os tartozásos Evás cégem! Már 2ooo Ft tartozása volt az egyik adónemén!  Akkor azt a felvilágosítást adták, hogy összevontan nézik nyugodjak meg! Most elképedtem, a leveleden, próbáltam utánanézni, de nem találom, hogy az APEH-nál ezt hogyan is nézik ill. most már a Te határozatodból látom, hogy talán félre lettem tájékoztatva!

Jó lenne utánaolvasnom, de nem találom!

Üdv. SZESZE

 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eva alanyiság megszünése

HozzászólásSzerző: tevike » kedd feb. 16, 2010 8:41 pm

Az APEH elektronikusan kiküldi a késedelmi pótlék listát, Ha viszont ránéztél a folyószámládra, észre kellett volna venned a pótlékot, mert 11.15-el ráterhelik.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Eva alanyiság megszünése

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd feb. 16, 2010 8:56 pm

Ismerni kéne a cégedet, hogy tanácsot tudjak adni. Mert azért van olyan tevékenység, ahol még véletlenül sem fordulhat elő az általad említett eset. És én úgy gondolom, hogy az EVÁ-s társaságoknál pont hogy nem nagyon van befürdési lehetőség, mert ha sok a kifizetendő költség-számla, akkor nem lenne érdemes EVÁ-snak lenni.

Szóval látatlanban ne várj okos tanácsot :-(((

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Eva alanyiság megszünése

HozzászólásSzerző: Anita66 » szer. feb. 17, 2010 6:26 am

Szesze!

Én is úgy tudtam, hogy egyenleget néznek. Még augusztusban megnéztem a folyószámlámat , nem volt rajta pótlék. Utána elfelejtettem és legközelebb január elsején kértem le az egyenleget.Adózói többletet mutatott mert az EVA-t még nem valottam be.Majd megtörtént a bevallás .Az észlelt pótlékot januárban befizettem.Kértem egyenleget újra december végi zárással ami már nem egyezett meg a január elsejei egyenleggel.Ugyanis csak a pótléktartozás van rajta.Sőt december 18-ra lekért egyenlegen még nem tartozok , a december 21-es egyenleg már pótléktartozást mutat.Tehát visszamenőlegesen a bevallott EVA-t ütköztették a december 20-ig megtörtént befizetésekkel.

Tevike !

Az Apeh a pótléklistát hova küldi ? Nem csak folyószámla lekérdezéssel tudom meg a tartozásomat ?Mert elektronikus figyelmeztetést nem kaptam a pótlékról.

Zsuzsa!

Az én cégem nagyon egyszerű , ügynök vagyok.Ami azt jelenti, hogy az elvégzett munka után jutalékot kapok. Költségem csak a saját fizetésem és a járulékaim. Ezért voltam EVA-s.Az eladott árut az anya cégnek fizetik ki. De ha valaki nem fizet , ezt tőlem vonják le, mert én adtam el az árut.Tehát ha valaki nagyobb összeget nem fizet, én nagyon pórul járok. Az én kis cégem és én padlót fogunk.De ha KFT lennék, akkor talán nem járhatnék így. 

Anita66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Eva alanyiság megszünése

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. feb. 17, 2010 7:16 am

Ja, ebben az esetben sajnos tényleg meg van az esély arra, hogy bebukd :-((( De én talán nem a kft-t javasolnám, hanem idéntől már van olyan egyéni cég, ahol ugyanúgy korlátozott lehet a felelősséged, mint a kft-nél. És mégsem kft, ahol pl. kötelezően kettős könyvvitelt kell vezetned.

Viszont a kft-nek meg az az előnye, hogy nem kell minden évben kötelezően leadóznod és kivenned az  osztalékot....

De próbálj meg utána nézni ennek az egyéni cégnek is, szerintem.

Zsuzsa

 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég