Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adót fizetni abból amit még nem kaptam meg?

EVA

Adót fizetni abból amit még nem kaptam meg?

HozzászólásSzerző: PostApoc » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves adószakértők!

Egy EVA-s Bt. tulajdonosa vagyok és egy teljesített munkáért amiért 4 millió Forintot fogok kapni, már kiállítottam a számlát Novemberben (ki kellett állítanom), ezt a 4 millió Forintot viszont csak Január 4-én fogom kézhez kapni.

Ugyanakkor az APEH-nek December 21-éig ki kellene fizetnem 1 millió Forint adóelőleget, de nekem nincs 1 millió Forintom.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Lehet valamilyen féle halasztást kérni az APEH-től?

Milyen és mekkora büntetésre számíthatok, amennyiben csak Január 4-én fizetem ki a December 21-én befizetendő adóelőlegemet?

Van valami ötletetek?

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

PostApoc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Adót fizetni abból amit még nem kaptam meg?

HozzászólásSzerző: hvanna » pén. dec. 18, 2009 4:32 pm

 Szia ! Én azt tenném hogy  a gazdasági válságra való hivatkozásal. - nincs elegenső megrendelés stb irnék egy kérelmet at APEH-nek, melyben vázolnám a tényeket, alátámasztanám a kiállitott számla fénymásolatával. Ebből a kérelemből kiderülne hogy a késedelem nem szándékos.. és elkerülendő talán vele a késedelmi pótlék stb. Az irásos kérelemnek nyoma marad.. ajánlottan kell feladni.. de  gyorsan,,

bemásolok ide  egy részt az apeh oldalról:

http://www.apeh.hu/regiok/eszakmagyarorszag/aktualis/2009-I-felev-eretekelese.html?query=gazdas%C3%A1gi%20v%C3%A1ls%C3%A1g
2009. I. félévének értékelése
2009.08.04.

2009 I. félévében Igazgatóságunk a stratégiai célokhoz igazodva végezte munkáját. Különös figyelemmel voltunk a mindenkit érintő jelenlegi gazdasági helyzetre, eljárásaink során (pl. fizetési könnyítési kérelmek elbírálása, bírságolás) a törvények adta lehetőségekkel élve, és adózóinkhoz egyre közelebb kerülve (tájékoztató kiadványokkal, előadások, nyílt napok tartásával, számunkra eddig idegen helyen, pl. kiállításokon való megjelenésünkkel) segítettük az adózókat abban, hogy „jó adózóink” legyenek.

A számszerű adatokat tekintve az APEH által kezelt államháztartási bevételek az előirányzatokat, illetve a tavalyi első félévben elértet megközelítve teljesültek. A régiónkban is tapasztalt elmaradásban már a gazdasági visszaesés hatásai jelentkeznek, mindamellett, hogy méltányosan járunk el, mind a jogkövetkezmények megállapításánál, mind a fizetési könnyítési kérelmek elbírálásánál.

 

 

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Adót fizetni abból amit még nem kaptam meg?

HozzászólásSzerző: ettrade » pén. dec. 18, 2009 5:17 pm

Szia

Havanna válaszához csatlakozom, próbáld meg az APEH-nál kérelmezni a bírság elengedését. Egyébként  a mulasztási bírság a 90%-os adóelőleg és a ténylegesen befizetett előleg különbözetének 20%-a.

ettrade
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adót fizetni abból amit még nem kaptam meg?

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. dec. 18, 2009 7:05 pm

Szia!

Első lépésként én biztos, hogy a számla befogadójához fordulnék és elmondanám a problémámat. Tulajdonképpen Ő már decemberben a feltöltésnél, ÁFÁ-nál a számlád "nyertese", ha feltöltési kötelezettsége van, vagy havi ÁFA bevalló.

Az APEH-nál megpróbálni bármit lehet, mert veszítenivalója nem sok van az embernek - de a törvényben megfogalmazottak következményeivel mindenképpen számolni kell. Sajnos többen járnak a Te cipődben csak akinek nincs feltöltési kötelezettsége mint Neked - ott nem ennyire "veszélyes" a kérdés. A feltöltési határidő előtt 3 nappal beadványt írni nem szerencsés elgondolás - jóformán meg sem kapják, a feltöltés hiányát viszont érzékelik.

Ötlet/Javaslat: Amennyiben a Bt-d bevételi nyilvántartást vezet, akkor a novemberi teljesítést símán kiszámlázhattad (volna) december 2-i keltezéssel (vagy az követően - de mindenképpen betartva a 15 napon belüli számlázási kötelezettséget) és már nem is kellene adót fizetned, tekintettel arra, hogy, hogy ha nem folyik be az ellenérték, akkor csak a 30. napon kell befolytnak tekinteni a bevételi nyilvántartást vezető társaságok esetében. Ez pedig a december 2-i keltű számlák esetében már nem tud előfordulni. De ez csak bevételi nyilvántartás vezetése mellett igaz!

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adót fizetni abból amit még nem kaptam meg?

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » pén. dec. 18, 2009 10:58 pm

Sziasztok!

Zsuzsával értek egyet, de....

Az Evá-s vállalkozónak dec,20-án nem lehet lejárt esedékességű adótartozása. Kérdés az, hogy mikor lett kiállítva a számla. Ha november 20-án, vagy előtte, akkor nem is fizették ki, december 20-án megszerzett bevételnek kell tekinteni, ezért eva fizetési kötelezettsége keletkezett.

De - javítsatok ki, ha tévedek - a dec. 20-i esedékességű kötelezettség dec. 21-én (illetve idén dec. 22-én) lehet lejárt tartozás (adótartozás), dec. 20-án még nem!

Ez nem befolyásolja azt, hogy dec. 20. napjával a bevételt megszerzettnek kell tekinteni, azaz január 20-ig be kell fizetnie.

A méltányossági kérelem beadása csak a végrehajtást késlelteti, attól az még lejárt tartozás lesz mindaddig, míg el nem bírálják a kérelmet. De a kérdező esetében ez nem okozhatja az EVÁ-ból való kizárást/kiesést.

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Adót fizetni abból amit még nem kaptam meg?

HozzászólásSzerző: nemethjudi » szer. dec. 30, 2009 5:25 pm

Szia!

Hogyan számítják a lejárt idejű tartozást dec.20-án? Mert ugye evás bevallást csak február 15-én fogunk adni. (egyéni váll.) , most csak a befizetett adók szerepelnek a folyószámlán mint túlfizetés. Csak a I-III. negyedévet kell kötelezettségként számolni? Vagy a IV.negyedévet is? Mert ugye akkor ha nincs feltöltés, akkor van tartozás?

Kizárnak az evából ekkor? 

Az eva feltöltés is 90%, vagy az 100%-os? Mert a törvény szerint szerintem 100%, de vitába keveredtem egy ismerőssel.

Köszönöm:

J

nemethjudi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég