Adófórum

Adózási és számviteli információk

Evás vállalkozó jogviszony változása

EVA

Evás vállalkozó jogviszony változása

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok !

Van egy Evás egyéni vállalkozóm, aki október 30-ig 36 ó. munkaviszony melletti ev.volt. Megszünt 30-án a munkaviszonya és X.31-től már főfoglalkozású egyéni változó lett.

Jelentettem ezt a tényt a 09T101E és 09T1041-en. Ez Ok.

A 0958-as bevallással van gondom. Eddig negyedévente kellett leadni és megfizetnie a bevétel 4%-a utáni adókat.

Most 1 nap miatt már havonta, tehát már nov.12-én is jelenteni kell  a járulékokat a 0958-on.

A gondom az, hogy a IX és X. havi Evás bevétel járulékát mikor kell jelentenem ? IX-X.30-ig a járulékok is eltérőek, mert pl. nincs vállalkozói, és 2% eg.bizt sem.

Talán volt ilyen esetetek, köszönöm a válaszokat.

K.Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Evás vállalkozó jogviszony változása

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » csüt. okt. 29, 2009 7:37 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Evás vállalkozó jogviszony változása

HozzászólásSzerző: Zskovács » csüt. okt. 29, 2009 8:34 pm

Szia Judit!!!

Nem is olyan régen volt hasonló esetem.

Sajnos a főlap miatt nem enged két-két lapot kitölteni, mert vagy a negyedévvel, vagy a havival, vagy pedig a státusszal lesz a baja a nyomtatványnak.

Legalább is nekem nem sikerült.

Nagy valószínűséggel két bevallást kell adnod.

A szituációm más volt persze, de "átvertem" őket, és mire észbekaptak, már fel is dolgozták. :-))

Javaslom próbáld meg két bevallással, ha nem sikerül a nyomtatványt úgy kitöltened, ahogy Olga írta. Gyakorlatban így kellene, de még sem lehet megvalósítani.

Üdv. Zsuzsa

Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Evás vállalkozó jogviszony változása

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » csüt. okt. 29, 2009 9:27 pm

Sziasztok!

Az előző válaszom valahogy elszállt ! 

Egy kicsit elbakiztam a kérdést, és köszi Olga, hogy  észrevetted ! A szeptemberi járulékok rendben vannak, itt a csak az októberi  a gondom, az Eva miatt. Valóban 30-ig logikus a lezárt időszak, és  el kell számolnom mindkét jogviszonyban a bért. A bérprogramom ezt meg is oldja, és valószínű, hogy azonos TAJ szám alapján egy bevallássá alakítja, csak 2 lapos lesz. Utólag eszembe jutott, hogy a bérleti díjasokat (pl. ingatlan) is hasonlóan kezeli a program. A bevallás havi lesz, ez rendben.

Bekérem a számlákat , és akkor rendben lesz, :

Köszönöm a válaszokat : K.Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Evás vállalkozó jogviszony változása

HozzászólásSzerző: Zskovács » pén. okt. 30, 2009 7:04 am

Sziasztok!!

Látom Judit lezártad a kérdést, ha nem gond én tovább forszíroznám, ugyanis nekem nem sikerült megoldanom egy nyomtatvnyon a két jogviszonyt jelenteni.

Olga! Szerinted a főlapon mit kell bejelölni a bevallás gyakoriságánál, valamint a "C" blokkban??

Üdv. Zsuzsa

 

Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Evás vállalkozó jogviszony változása

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » pén. okt. 30, 2009 10:04 am

Szia Zsú !

Megpróbálom a bérprogrammal elkészíteni egy vélt adattal, hogy mit tesz...

Engem az bosszant , hogy most be kell fizetni a járulékot, mert elvileg a negyedév után kellene a 36 ó.utánit (október.1-okt.30).

Köszi: KJ.

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Evás vállalkozó jogviszony változása

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » pén. okt. 30, 2009 11:21 am

Kipróbáltam és valóban nem jó az egy bevallás ! Az alábbi hibaüzeneteket kaptam:

=Ha evás adózó (adószám 9. jegye 3-as), és havi bevallást  nyújt be, akkor az alkalmazás minősége kód csak 21 vagy 38  lehet, kivéve ha TAJ szám nem kitöltött  (Hibakód=<24594/M165>)

(Lap: 0958-02, Sorszám: 6, Dinamikus lap száma: 1,

Belső azonosító=alkalmazás_minősége_02, Import azonosító=10115, Közös azonosító=0DXXXXB006A)

 

=Ha a főlapon jelölte, hogy EVA-s adózó, akkor az alkalmazás  minősége kód csak 26 vagy 36 lehet (kivéve, ha TAJ szám  üres). (Hibakód=<41531/M102>)

 

=Ha a főlapon jelölte, hogy a bevallás gyakorisága havi,  akkor csak a kiegészítő tevékenységet folytatónak nem  minősülő egyéni vállalkozó jelölhető, fordítva is igaz,  kivéve ha önellenőrzés okát jelölte

 

=Ha a főlapon jelölte, hogy többes jogviszonyos evás adózó,  akkor a bevallási időszaka negyedéves  (Hibakód=<19267/R199>)

 

=Ha evás adózó (adószám 9. jegye 3-as), és havi bevallást  nyújt be, akkor az alkalmazás minősége kód csak 21 vagy 38  lehet, kivéve ha TAJ szám nem kitöltött  (Hibakód=<24594/M165>)

 

=Ha a főlapon jelölte, hogy EVA-s adózó, akkor az alkalmazás  minősége kód csak 26 vagy 36 lehet (kivéve, ha TAJ szám  üres). (Hibakód=<41531/M102>)

 

Tehát egyben nem nyújtható be, mert a 36 ó.melletti csak negyedévente nyújthatja be 26-os kóddal.

 

Az egyéni főfoglakozású, pedig 21-es kóddal havonta.

 

Akkor mégis két bevallás kell, de most az időpont is zavar. Ha negyedéves elszámolása van, akkor most mi van ? 

A bérprogramom valóban összerendelte a Taj szám alapján, de ez esetben nem jó így ! Kézzel kell felvinnem mindkét esetet.

 

Hilfe !

KJ.

 

 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Evás vállalkozó jogviszony változása

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. okt. 30, 2009 11:50 am

Szia Judit! 

A 0958-as kitöltési útmutató 23-as oldalát nézd meg.. elég jól le van vezetve.. Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Evás vállalkozó jogviszony változása

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » pén. okt. 30, 2009 12:57 pm

Sziasztok !

Megtaláltam a megoldást, a 958-as kitöltésiben, ahogy írtad Melcsi.A kérdés feltevésekor furcsáltam, hogy a negyedéves adatokat most kellene bevallani. A kitöltési valóban jól levezeti példán keresztül az esetet.

1, Kell egy havi bevallás a 10.31 -i nap miatt, mint főfoglalkozású  HAVI 0958-as bevallás  21 Kód

2, Kell  egy havi bevallás a 11. hóra mint főfoglakozású (remélem az marad) HAVI 0958-as  21 KÓD

3,  Kell  egy havi bevallás a 12. hóra mint főfoglakozású (remélem az marad) HAVI 0958-as  21 KÓd

4, Kell egy negyedéves bevallás  az október miatt X.01-X.30 bevétele miatt.Ezt január 12-ig kell leadni, az utolsó negyedévre vonatkozóan.

  0958 Negyedéves 26 KÓD. És akkor a dilemmám is megoldódott, mert nem most kell fizetnie a 4 % után.

 Köszönöm szépen !!!!!!

K.Judit

 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Evás vállalkozó jogviszony változása

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. okt. 30, 2009 1:11 pm

Nincs mit!  Valamelyik nap bonyolódtam bele a kitöltésibe (egy apeh vita kapcsán, de más témában) és emlékeztem rá, hogy ezzel kapcsolatban amit kérdeztél elég jó "mintapélda van", amit nem fordítottam a saját szavaimra, mert feléd nem láttam értelmét. Üdv. 
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron