Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bev.nyilvántartású Eva-s Bt megszüntetése

EVA

Bev.nyilvántartású Eva-s Bt megszüntetése

HozzászólásSzerző: Sznéniki » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Eddig nem kellet Eva-s Bt-t megszüntetnem, most sajnos igen!

Lenne egy pár kérdésem:

-Úgy olvastam, hogy amikor elhatározza a megszünést azzal a dátummal le kell adni egy 0943-ast,majd a végelszámolás kezdő napjával vissza kerül a számviteli törvény alá, és meg kell csinálni egy nyitó mérleget, amit ,mivel bevételi nyilvántartást vezetett könyvvizsgálóval kell hitelsíteni,ez igaz?! A könyvvizsgáló miatt ez elég drága mulatság, vagy nem?

-Mikor még nem volt  Eva-s akkor az áfa körbe tartozott vásárolt egy haszongépjárművet, gondolom akkor ezt most értékesítenie kell, csak azt nem tudom, hogy milyen értékben? Erről a kimenő számlát is áfásan kell kiállítani? Ebben a számlában szereplő áfát a 0943-ban kell szerepeltetnem?

-Mikor visszatér a számviteli törvény alá, akkor választhatja az alanyi mentességet?!

Tehát röviden, a megszünés lépései:-Elhatározás a megszünésrő(ügyvéd, taggyülési határozat,megszünés dátuma,végelszámoló választása)Leadom a 0943-at ezzel a dátummal, és a 0901-et.(45 nap leadásig)

-Végelszámolás kezdő napjával nyitómérleget készítek(könyvvizsgáló aláírása,ha kell)megvárom,hogy vannak-e hitelezői igények

-Végelszámolás záró dátumával mérleg leadása, Ipa leadása

Segítséget előre is köszönöm: Sznéniki

Sznéniki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bev.nyilvántartású Eva-s Bt megszüntetése

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. okt. 29, 2009 12:09 pm

Szia!

 

- Ha az áttérésre megszűnés miatt kerül sor, akkor nem kell könyvvizsgáló a nyitómérleghez.

- A tárgyi eszközöket piaci értéken kell a nyitómérlegbe felvenni. Ha tgk.-ról van szó, azt mindenképpen ÁFÁ-san kell értékesíteni.

 

- Igen, választhat alanyi adómentességet, de szerintem a tárgyi eszközöket ebben az esetben is ÁFÁ-san kell értékesítenie, ha a beszerzéskor az ÁFÁ-t levonta.

- A végelszámolás kezdő időpontját az ügyvéd jelenti be a Cégbíróság felé, kell majd a nyitómérleg is. A Cégbíróság a Cégközlönyben közzé teszi a végelszámolás tényét, és onnan kezdve 40 napjuk van a hitelezőknek az igénybejelentésre. De szerintem célszerű még a végelszámolás kezdete előtt rendezni minden ismert tartozást, hogy később ne legyen gond.

- A záró iparűzési adóbevallást a végelszámolás kezdő napját megelőző napi dátummal kell leadni (végelszámolás miatti záróbevallás), egyben be kell adni az adatmódosítást is.

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég