Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA kilépés átfutása

EVA

EVA kilépés átfutása

HozzászólásSzerző: advice11 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Válaszadók!

 

Főfogl. EVA-s EV 2010-től EVA-ból kilép. Ezt dec 1-20-ig teheti meg a 09T203 nyomtatványon.

Illetve az eddigi információm szerint ez így van.

Azonban felmerült most az, hogy ha dec 1-én beadom a kilépési papírokat, kb. mikor válaszol az APEH?

Ugyanis csak utána lehet menni az okmányirodába új váll. ig-ért, és szlatömböt csak így tudok venni új adószámra. Ez jan-ig meg tud történni? 


Mert nekem azonnal írnom kell új számlákat. Vagy ezt meg lehet tenni a régi (EVA alanyként vásárolt) tömbben, csak az új adószámot kell ráírni?

Köszönöm,

 

Éva

advice11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVA kilépés átfutása

HozzászólásSzerző: apóca » szomb. okt. 10, 2009 1:59 pm

Szerintem, folytathatod a régi számlatömböt, hiszen a vállalkozó nem változik és most nincs előírás, mint kb. 2 éve. Ha minden rendben van a vállalkozóval (egy fillér tartozása sincs), akkor megy minden automatikusan.
apóca
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

EVA kilépés átfutása

HozzászólásSzerző: kaloczy » szomb. okt. 10, 2009 2:02 pm

Adószámod egyébként csak annyiban fog változni, hogy a -3-XX helyett -1-XX vagy -2-XX lesz, attól függően hogy áfázni akarsz, vagy áfa mentes leszel. Az első 8 számjegy nem fog változni.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA kilépés átfutása

HozzászólásSzerző: advice11 » szomb. okt. 10, 2009 2:16 pm

Kedves Apóca!

 

Köszönöm válaszod! Akkor ennyiből legalább egyszerűbb a dolog. Kb. mennyi idő múlva válaszol az APEH? Vagy jan. első napjaiban csak magamtól írjam át az adószámomat.. ÁFA mentes leszek, így 1-42 lesz a vége.

Köszi

advice11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVA kilépés átfutása

HozzászólásSzerző: apóca » szomb. okt. 10, 2009 5:51 pm

Az Ügyfélkapun megnézheted a törzsadatban a változást. Ha megfelel az ügyfeled minden paraméternek, akkor 01.01-től alkalmazhatod. Ha mégis gebasz van, akkor utólag javítod a számlákat. Először annak néz utána, hogy mindennek megfelel-e az ügyfeled  (adó tartozás, EV-ben eltöltött idő).

apóca
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

EVA kilépés átfutása

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. okt. 10, 2009 6:24 pm

Szevasz Apóca! Sziasztok!

Bár nem tudom, hogy mire gondolsz csak sejtem amikor megfelelésről írsz, de ahhoz , hogy valaki kilépjen az EVÁ-ból nem kell megfelelni semmiféle paraméternek, csak egy döntés és egy adatmódosító ill. annak határidőben történő benyújtása a "feltétel".

A kérdező a kilépést kérdezte, Te pedig úgy gondolom a belépésre gondoltál válaszodban. Vagy tévedek?

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA kilépés átfutása

HozzászólásSzerző: derpa » hétf. okt. 12, 2009 6:13 am

Tavaly december 12.-én küldtem be a változásbejelentő lapot az ügyfélkapun keresztül és december 19.-én a kezemben volt az új adószámról az APEH értesítés.

üdv  Laci

derpa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA kilépés átfutása

HozzászólásSzerző: Alex11 » pén. okt. 23, 2009 5:00 am

A főkérdésedről csak annyit (ezt már az előző hsz-ek is tartalmazzák) minden további nélkül folytathatod a korábbi számlatömbödben a számlázást, annyi a gond, hogy a január 1-je utáni számládra csak az újadószámod kerülhet. De az ÁFA törvény alapján a számla benyújtására a teljesítést követően van 15 napo.

Üdv. Alex

Alex11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

EVA kilépés átfutása

HozzászólásSzerző: Alex11 » pén. okt. 23, 2009 5:00 am

napo"napod:-)))
Alex11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég