Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVÁ-s ügyvédi iroda

EVA

EVÁ-s ügyvédi iroda

HozzászólásSzerző: tevike » pén. szept. 25, 2009 12:07 pm

 A 2002. évi XLIII. tv. az egyszerűsített vállalkozói adóról 18. §-a  (7)-(8) bekezdése alapján, mely jelenleg is hatályos.

 

tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

EVÁ-s ügyvédi iroda

HozzászólásSzerző: manó0511 » pén. szept. 25, 2009 1:29 pm

Az Eva tv. 18§. 8. bek. alapján:

" az adóalanyiság időszaka előtt keletkezett er. tartalékot csak akkor kell figyelembe venni, ha annak a tárgyévi adózott eredmény kiegészítéseként osztalékra, részesedésre történő igénybevételéről az adóalany döntött"

Tehát ez alapján először a tárgyévi er. vesszük figyelembe.

Kedves Frivi!

Itt mire gondoltál? "Gt korlátozó szabályai (Kft-k , stb) viszont nem vonatkoznak rá!"

Tehát az ügyvédi iroda tagjának kell nyilatkozatot küldenie osztalék kifizetés előtt? Osztalékelőleget felvehet a tagja??? Mint már írtam itt nincs társ. szerz.

Várom a segítségeteket!

 

manó0511
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

EVÁ-s ügyvédi iroda

HozzászólásSzerző: frivi » pén. szept. 25, 2009 4:03 pm

Kedves Norbi!

Azt gondoltam, amit irtam! Az osztaléknyilatkozat kötelezettség csak a Kft-kre vonatkozik, csakúgy mint az a szabály, hogy csak akkor fizethet osztalékelőleget, ha azt a társasági szerzdődés megengedi ( tartalmazza).

Az ügyvédi irodára em vonatkozik a GT!

Ha a számviteli törvény szabta keretek között jársz el, a tagok  hozhatnak döntést az osztalékelőlegről, évközi mérleg alapján! Ha eredménytartalékból is kiegészitetek, akkor az a rész szja köteles! És majd osztalékká váláskor eho-t is kell fizetni!

frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

EVÁ-s ügyvédi iroda

HozzászólásSzerző: frivi » pén. szept. 25, 2009 4:07 pm

Tevike! Az osztalékról is kb ugyanezt találod a számviteli törvény ugyanezen paragrafusában, csak azt hiszem a 3. bekezdésben van.

frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég