Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA-EKHO-Főállás

EVA

EVA-EKHO-Főállás

HozzászólásSzerző: Sharp71 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítséget szeretnék kérni egy főállású zenetanár ismerősömnek, akinek a 36 órát meghaladó tanári állása mellett van egy EVA s vállalkozása is. (Koncertet ad stb.) Felajánlottak neki egy "fél" állást a Konzervatóriumban és azt tanácsolták neki, hogy legyen EKHO-s. Sajnos én erről az adózási formáról nem tudok szinte semmit :), de azt gondolom, hogy két kedvezményes adózási formát egyszerre nem választhat.

Kérlek segítsetek, hogyan jönne ebből legjobban ki és mit kell fizetnie az egyes "helyeken".

 

Köszönöm,

Julcsi 

Sharp71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

EVA-EKHO-Főállás

HozzászólásSzerző: zenész » szomb. nov. 07, 2009 10:39 am

Csodálkozom, hogy még nem reagált senki a kérdésedre. Én még nagyon új vagyok a könyvelés terén, de, mint a nevemből is látszik, zenész vagyok. Tehát: az EVA-s vállalkozásnak semmi köze sincs az EKHO-val felvett bérhez, így létezhet egymás mellett a kettő. Az EKHO-nak ugye az az egyik feltétele, hogy a minimálbér után meglegyen az éves járulék fizetés. Mivel főállásában ez megtörténik, semmi akadálya sincs szerintem, hogy a Konzervatóriumban EKHO-s legyen. Ő is jobban jár, mert csak 15 százalékkal adózik, meg a munkaadó is jobban jár, mert csak 20 százalékot kell fizetnie a tanár után. Arról azonban tudni kell, hogy az EKHO-val felvett jövedelem nem képez táppénz alapot, és nem számít bele esetleges munkanélküliség bekövetkeztekor az álláskeresési járadék összegébe, mert az EKHO-s jövedelem után nem kell fizetni munkavállalói járulékot. Remélem tudtam valami hasznosíthatót írni, üdv: Zenész. 

zenész
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

EVA-EKHO-Főállás

HozzászólásSzerző: Sharp71 » szomb. dec. 12, 2009 2:18 pm

Kedves Zenész!

Bocs, hogy eddig nem köszöntem meg, de nagy segítségemre voltál.

Köszönöm szépen!

Juli

 

Sharp71
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég