Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVÁS bevételi nyilvántartást vezető cég mérlege

EVA

EVÁS bevételi nyilvántartást vezető cég mérlege

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni Tőletek! Van egy EVÁS- bevételi nyilvántartást vezető BT-nk! Most szeretnének túladni rajta és a leendő ill.érdeklődő vevő ügyvédje mérleget kér! Szeretném megkérdezni hogy bevételinek is kell mérlege hogy legyen? Lehet hogy egyszerű kérdés, de én még nem csináltam nekik!

Előre is köszönöm ha segítetek!

Üdv. Szesze

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS bevételi nyilvántartást vezető cég mérlege

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. aug. 06, 2009 3:19 pm

Szia!  Ha 50%-ot meghaladóan változik a tulajdonosi összetétel, akkor úgy is kiesik az EVÁ-ból, ami azzal, hogy a bevételi nyilvántartást vezető Bt, átkerül a tao alá és be kerül a számviteli tv. hatálya alá is. Ilyen esetben el kell készíteni a nyitó mérlegét a Bt-nek, amivel a főkönyv is nyitni fog.

Én azt javasolnám, hogy az ezen nyitó mérlegnek megfelelő, ezen elvek alpján összeállított mérleget csináljatok...  megjegyezve, hogy ez egy számított nem végleges mérleg kimutatás még.

Egyébként mivel a bevételi nyilvántartást vezető EVÁ-s Bt. az az EVA időszaka alatt nem tartozik a számviteli tv. hatálya alá, így olyan beszámolója, mérlege nincs az EVÁ-s bt-nek, amiről a számviteli tv. rendelkezik, tehát nincs elmaradásod a dologban..

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

EVÁS bevételi nyilvántartást vezető cég mérlege

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. aug. 06, 2009 3:58 pm

Szia Melcsi!

 

Köszönöm szépen a gyors válaszodat! Látod azt nem tudom,hogy milyen %-ban és hogyan szeretnék, de szerintem biztosan valami olyan megoldást találnak,hogy ne legyen 5o %! De nem tudom! Mert szerintem az EVA miatt veszik ill. vennék meg! Egyszer már volt egy EVA-s bevételis  megszűnésem, amikor is a megszűnés miatt is kettősbe került a megszűnő cég! 

További szép estét!

SZESZE

 

 

 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég