Pénztárgéppel történő nyugtaadás

Sziasztok, a pénztárgéppel történő nyugtaadás lelkivilágában gyakorlottak és tájékozottak segítségét kérem ezúton, az alábbiakra vonatkozóan:
Részlet az AEÉ 2006/12 számban megjelent, a pénztárgéppel történő nyugtaadásra kötelezett üzletben történő előlegfizetés elszámolásáról szóló 2006/93 Adózási kérdésre adott válaszból:
"Tekintettel arra, hogy a pénztárgép a 24/1995. (XI. 22.) PM rendelet 2. § (2) bekezdése szerint nemcsak nyugtaadásra, hanem a készpénzforgalom, illetve a készpénz-helyettesítő eszközzel történő bevételek regisztrálására is hivatott berendezés, ezért olyan üzletben, amelyre pénztárgép használati kötelezettség vonatkozik, valamennyi készpénz, illetve készpénz-helyettesítő eszközzel történő befizetési forgalmat, beleértbe az előleg fizetését is a pénztárgépben rögzíteni kell."
Fentiek alapján a kérdésem az, hogy az eredetileg nem készpénzes, hanem átutalásos fizetési móddal kiállított számlára napokkal később készpénzzel történt részkiegyenlítést a pénztárgépbe be kell-e ütni? (pl 500 ezres számlából kiegyenlítenek 200 ezer Ft-ot)
(Nagyértékű árukat értékesítő üzletekben, ahol kötelező a pénztárgép használata, gyakran előfordulhat a kérdésben szereplő eset, pl. használt autókereskedelem
http://www.adoforum.hu/?topic_id=367&fejezet=60&alfejezet=14&channel_id=12
Ha nem kell beütni a pénztárgépbe, az ellent mond a fenti idézetben foglaltaknak.
Ha be kell ütni, milyen áfa-gyüjtőbe ? Elvileg a számla 20% áfával lekönyvelendő, tehát, gondolom, a pénztárgépben 20%-os áfaként már nem szerepelhet. Mi ilyenkor a nyugta sorsa ? A napokkal ezelőtt kiállított számlához kell tűzni a részkiegyenlítést ?
Továbbá, az adóhatósági ellenőrzések mire vonatkoznak ? Csak a nyugtaadás teljesítésére, vagy kasszazárásra is sor kerülhet, ahol esetleg ellenőrzik, hogy a kasszában lévő pénz egyezik-e a pénztárgép szerinti egyenleggel ? Van-e valós kockázata annak, ha az induló váltópénzt a napi nyitáskor nem ütik be a pénztárgépbe ?
Köszönettel:
sisan