Adófórum

Adózási és számviteli információk

nyevtanárként kiváltanám a vállalkozóit

EVA

nyevtanárként kiváltanám a vállalkozóit

HozzászólásSzerző: Ganeeta » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Most végeztem angol nyelvtanári szakon és tanítok is már egy nyelviskolában, de még nincs vállalkozóim. Egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz, úgyhogy könyörgöm, segítsetek!!! Mennyitől (fizu) éri meg kiváltani az igazolványt és milyen terhekkel jár ez? Azt hallottam, hogy jobb lenne, ha valami bt-hez csatlakoznék névleg, mert az egyénis a legdurvább. Ez igaz?

 Nagyon köszi előre is a segítséget!

Ganeeta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

nyevtanárként kiváltanám a vállalkozóit

HozzászólásSzerző: barnucz » szer. júl. 15, 2009 6:42 am

Szia

Egyéni vállalkozó adózása nagyon durva érdemes kft-t csinálni(már 50000 ft kp-val lehet alapítani)és a gazdasági trv megendei, hogy pénztárbaa fizesd be, de az csak egy könyvelési tétel.

bővebb információ: http://www.siofokikonyvelo.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=68

 

zita

barnucz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

nyevtanárként kiváltanám a vállalkozóit

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » szer. júl. 15, 2009 8:07 am

Az egyéni vállalkozó adózása annyival durvább, mint a társaságé, hogy az egyéni vállalkozónak év végén minden jövedelmét le kell adózni, ez az eredmény (Bevétel -  költség) kb. 40%-át jelenti.

A társaságnak csak az eredmény 16+4%.-át kell leadózni év végével, az  adózás utáni eredmény eredménytartalék számlán marad, és ezt később is le lehet adózni, de előbb-utóbb úgyis le kell.

Én egy bt-hez nem biztos, hogy csatlakoznék közös lónak mindig túrós a háta, és örökös viták maradhatnak, de ezt természetesen mindenki maga dönti el.

Egy egyénit kiváltani és megszüntetni nem nagy dolog, és nem sok költség. Társaságot megalapítani szintén egyszerű (kicsit többe kerül), de megszüntetni borzasztó.

Ha tényleg úgy látod, hogy be fog jönni a dolog, akkor el lehet gondolkozni a társaságon, de ha csak próbaképpen gondoltad, akkor inkább az egyéni, és ha bejön, akkor meg lehet szüntetni, és lehet társaságot csinálni.

Móni

 

 

Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

nyevtanárként kiváltanám a vállalkozóit

HozzászólásSzerző: Ganeeta » szer. júl. 15, 2009 9:01 am

Köszönöm a válaszokat! Sajnos az agyam eléggé képtelen felfogni ezeket a dolgokat :)

Ha kb havi 170-et keresek, abból kb mennyi menne le? És az itt is van, hogy kisebb keresetet mondok magamnak, pl 80-at és a többi pénz a vállalkozásomra megy? És akkor a 80 után adózok? Vagy ez egyénisnél nem így van? :S Nagyon nagy a sötétség! :(

Ganeeta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

nyevtanárként kiváltanám a vállalkozóit

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » szer. júl. 15, 2009 2:01 pm

A 170e-es kereseten azt érted, hogy annyit számlázol havonta?

Ha igen számokkal írom a következőket.

Egyéni vállalkozónak, vagy társas vállalkozónak kötelező legalább a minimálbér (jelenleg 71,500) után fizetni a járulékokat, ha nincs máshol legalább heti 36 órát meghaladó munkaviszonya, illetve nem nyugdíjas. Ez után 50eFt adót kell havonta befizetni.

Ha egyéni vállalkozó vagy:

Bevétel 170 eFt

költség 97eFt (vállalkozói kivét és az utána fizetendő adók)

Eredmény: 73eFt Ez után fizetendő adó:38eFt

Tehát marad neked 170-50-38= 82eFt-od. Ez már teljesen leadózott jövedelem.

Társaság esetében:

Eredmény szintén 73eFt.

Ez után fizetendő adók: 15eFt

Ebben az esetben marad 170-50-15 = 105eFt, de ez nem a te pénzed ez a társaságé.

A társaságnak adózott eredménye 73-15 = 58eFt. Ez az eredménytartalékba megy. Innen lehet osztalékként kivenni a tagoknak. Ez után fizetendő adó: 23eFt.

Az így maradt 105-23 = 82eFt. Tehát pontosan ugyanannyi, mint az egyéni vállakozónak.

A különbség, hogy az osztalékot nem kötelező kivenni, az maradhat a társaság eredménytartalékában, de előbb - utóbb úgy is le kell adózni. Azonkívül a pénznek meg kell lenni, mármint a társaság bankszámláján kell lennie, mert a jelenleg érvényes szabályok szerint a pénztárba nem lehet több 500eFt-nál.

Természetesen mindkét esetben lehet még más költséget is elszámolni, akkor a fizetendő adók kevesebbek.

Remélem érthető voltam, ha nem írd meg a címedet, megadom a számom, és felhívhatsz telefonon.

És nézegesd a Zita által megadott oldalt is.

üdv 

Móni

 

Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

nyevtanárként kiváltanám a vállalkozóit

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szer. júl. 15, 2009 4:05 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

nyevtanárként kiváltanám a vállalkozóit

HozzászólásSzerző: Ganeeta » csüt. júl. 16, 2009 4:14 am

Köszönöm szépen! Nagyon felháborító, hogy az ember a fizetése felét az államnak adományozza... :S

Annyit kérdeznék még, hogy a vállalkozói kivét az az, amit Olga írt, tehát amit számlára veszek?

Egyébként igen, a 170e alatt azt értettem, hogy annyit számlázok és nem főállású leszek, hanem óraadó. És még annyit, hogy tehát legálisan bejelenthetem magam minimálbérre és a többi pénzemet (ami a járulékok fizetése után maradt:S) azt pedig elszámolhatom pl benzinre, bkv bérletre, írószerekre, stb.? Ugye jól értem?

 

Nagyon hálás vagyok a segítségetekért!!!!

Legyen jó napotok!

Ganeeta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

nyevtanárként kiváltanám a vállalkozóit

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » csüt. júl. 16, 2009 8:02 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

nyevtanárként kiváltanám a vállalkozóit

HozzászólásSzerző: Ganeeta » csüt. júl. 16, 2009 8:37 am

Kedves Olga!

 

Köszi az infót! Még egy kérdésem lenne, aztán tényleg békén hagylak benneteket :)

 

Mi van, ha egy pár éven belül gyermeket szeretnék? Honnan lesz abban a pár évben pénzem? Kapok valahonnan GYES-t, vagy más támogatást?

Ganeeta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

nyevtanárként kiváltanám a vállalkozóit

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » csüt. júl. 16, 2009 9:18 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég