Adófórum

Adózási és számviteli információk

eva-ból kikerülés után

EVA

eva-ból kikerülés után

HozzászólásSzerző: kiskuszko1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Bevételi nyilvántartást vezető eva-s cég kikerült az eva alól tartozás miatt 2007.dec.31-vel. A jegyzett tőkét mivel szembe teszem vissza? Mi az, hogy piaci áron az eszközöket? Honnan a francból derítsem ki, hogy most mennyi a piaci értéke, főleg ha már meg sincs az eszköz?

Alapvetően azt csináltam, hogy megnéztem mit fizetett a cég addig, amíg nem volt bevétele, annyi pénzt "tettem a pénztárba", és az adóhatóságokkla szembeni kötelezettségeket illetve követeléseket pedig a 4-re bekönyveltem (ami 2008.jan.01-vel mutatkozott az Ő folyószámlájukon). Aztán pedig ugye a mérlegszerintei eredményre tettem ami "nem kell" De így nincs jegyzett tőkém!

 Mennyiért könyvvizsgálnak egy ilyen kicsi bt kb? Tényleg nem nagy!

Minden segítségre szükségem van, így ha csak ötlet, az is jöhet!!!! 

Köszi

Kuszi

kiskuszko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

eva-ból kikerülés után

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd ápr. 07, 2009 6:52 am

Szia!

 

Nyitó vagyonmérleget kell készíteni, érdemes a forrásoldalról kezdeni, mert az adott. Jegyzett tőke, szállítói kötelezettségek, adótartozás, hitel stb... Eredménytartalék nem lehet!

Aztán eszköz oldalon a vevői követelés adott, egyéb követeléseket tudhatod, bankszámla egyenlege is egyértelmű. A tárgyi eszközöket valóban piaci értéken kell felvenni. Ha már nincs is meg a tárgyi eszköz, akkor én nem foglalkoznék vele, nem raknám már a nyitó mérlegbe sem.

A különbözetet a pénztárba szoktuk tenni. De ha már van könyvvizsgáló, akkor érdemes lenne őt is nyüstölni egy kicsit, bár saját tapasztalat az, hogy ő is csak odamondja nekem: nézzem meg az Eurotax-ban... Hát köszi.

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

eva-ból kikerülés után

HozzászólásSzerző: kiskuszko1 » kedd ápr. 14, 2009 2:50 am

Szia!

 

Közsi a választ. A könyvvizsgáló nem is tudta, hogy piaci értéken kell felvenni. Amúgy écs szerint mind 0, van köztük magánszemélytől vett számítógép is, ami már 5 éves is elmúlt, csak nem selejteztünk. 

És akkor mi van, ha mondjuk adok "piaci értéket" utána mikor lesz az eszközöm nulla? Csak mert valami amit már leírtam, nem écs-hetem le. 

 

Köszi

Kuszi

kiskuszko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

eva-ból kikerülés után

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » vas. ápr. 19, 2009 6:42 am

Szia!

 

Én a nullára írt eszközökkel már nem foglalkoznék. Csak ha van nagyértékű tárgyi eszköz, mely eladható a piacon. De ebbe nem tartozik bele a számítógép, fénymásoló stb., ezeket én nullásan venném fel a vagyonleltárba, mivel a selejtezésük még nem történt meg, használatban vannak.

A tárgyi eszközökkel az a baj, hogy sok könyvelő elfelejti a maradványértéket, így nullára írja az eszközt, holott nem szabadna. Jellemzően ide tartozik a gépjármű (nálunk volt, arra mondta a könyvvizsgálónk, hogy nézzem meg az Eurotax-ban).

Pontosan azért kell könyvvizsgáló, hogy hitelesítse a nyitómérlegben szereplő adatokat. Bár, ha a könyvvizsgáló nincs tisztában az áttérés szabályaival, talán érdemes lenne másikat keresni....

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

eva-ból kikerülés után

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » vas. ápr. 19, 2009 6:44 am

Még annyit, hogyha nullára írt tárgyi eszközt mégiscsak értékkel vesztek fel a nyitómérlegbe, akkor a korábban elszámolt écs-vel megnövelném a TAO-alapot. Legalábbis annyival, amennyi most az értéke.
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

eva-ból kikerülés után

HozzászólásSzerző: kiskuszko1 » hétf. ápr. 20, 2009 3:44 am

Köszi!

 

Nálunk minden 0, és ráadásul nincs ilyen nagy érték! 

 Így szerintem maradok a nullánál, köszönöm!

 

Kati

kiskuszko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

eva-ból kikerülés után

HozzászólásSzerző: kiskuszko1 » hétf. ápr. 20, 2009 3:45 am

Köszi!

 

Nálunk minden 0, és ráadásul nincs ilyen nagy érték! 

 Így szerintem maradok a nullánál, köszönöm!

 

Kati

kiskuszko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég