Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bevételi nyilvántartás vs. kettős könyvelés

EVA

Bevételi nyilvántartás vs. kettős könyvelés

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szer. ápr. 01, 2009 5:31 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bevételi nyilvántartás vs. kettős könyvelés

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. ápr. 01, 2009 6:34 am

Adó újágból:

A gazdasági társaságok nyilvántartásukat kétféle módon teljesíthetik: - A korlátolt felelõsségû társaság, a szövetkezet, a lakásszövetkezet, az erdõbirtokossági társulat, a végrehajtói iroda, az ügyvédi iroda, a szabadalmi ügyvivõi iroda, és a közjegyzõi iroda az evával összefüggõ nyilvántartási kötelezettségeit a számvitelrõl szóló törvény elõírásai szerinti kettõs könyvvitel rendszerében teljesíti. 

- A közkereseti társaság és a betéti társaság az evával összefüggõ nyilvántartási kötelezettségeit - választásá nak megfelelõen

- vagy az egyéni vállalkozókra meghatározott bevételi nyilvántartás,

vagy a számvitelrõl szóló törvény elõírásai szerint, a kettõs könyvvitel rendszerében teljesíti.

 

Az adózó e választásáról az e törvény elõírásai szerint tett elsõ bejelentésével egyidejûleg, az adóhatóság által rendszeresített nyomtatványon nyilatkozik, mely nyilatkozatot a késõbbiekben sem változtathatja meg és nem vonhatja vissza.

 

A gazdasági társaságoknak az e törvény szerinti nyilvántartások vezetése során figyelembe kell venniük azt a jogszabályi elõírást is, hogy az eva hatálya alatt vezetett nyilvántartásuk nem mentesíti õket, más jogszabályban meghatározott kötelezettségük teljesítése és a teljesítés ellenõrzéséhez szükséges nyilvántartás-vezetési kötelezettsége alól.

 

Üdv: K.Judit 

 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Bevételi nyilvántartás vs. kettős könyvelés

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. ápr. 01, 2009 6:38 am

Szia Judit !

Lehet, hogy tévesen a kettős könyvvitel vezetésére jelentettek be, és most ez a magyarázat. A törzsadataid közt nézd meg, vagy hívd fel az Apeh adóalany-nyilvántartási osztályt, ott megmondják.

Üdv: K.Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Bevételi nyilvántartás vs. kettős könyvelés

HozzászólásSzerző: djudit11151 » szer. ápr. 01, 2009 8:36 am

Judit,

köszönöm, felhívtam őket, telefonon nem adnak felvilágosítást ez ügyben, ügyfélkapum meg sajnos nincs :-(.

De nem sokára megyek majd a könyvelőmhöz, s megnézetem vele úgy, hogy én is ott vagyok.

 

Köszönöm mégegyszer, üdv Mindenkinek!

djudit11151
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Előző

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron