Adófórum

Adózási és számviteli információk

0708M nullás

EVA

0708M nullás

HozzászólásSzerző: Gyöngyike » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szeretném megkérdezni, hogy  EVÁS Bt beltag 36 órát elérő mv mellett, nincs jövedelem a Bt-ből - ezek szerint nem kell kitöltenem 0708M-eset? Itt csak azt nem értem, hogy a magánnyugdíjat eddig 0-ásan vallottuk a pénztárnak, most nem kell az APEH-nak?
A nyugdíjas beltag után fizetett EHO-t vallom be csupán.

Másik (lehet, hogy lerágott csont) kérdésem: bevételi nyilvántartást vezető esetén a banki kivonaton szereplő dátum a bevétel megszerzésének időpontja? Én így értelmezem, remélem, jól!
Gyöngyike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0708M nullás

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. feb. 03, 2007 11:57 pm

Gyöngyike!

A nyugdíjas beltaghoz köthető eho fizetést nem értem. Ha a nyugdíjas beltag 36 órát elérő munkaviszonyban dolgozik, akkor az eü hozzájárulást a munkáltatója fizeti. Miután a hozzájárulást csak egy jogviszonyban kell megfizetni, ezért a Bt-ben már nem merül fel ilyen adókötelezettség. Ezesetben bevallást sem kell adnod, mert a többes jogviszonyos csak a jövedelem felmerülésekor kötelezett bevallásra.

 A másik kérdésre meg is adtad a feleletet A bevételt a bank jóváírásának napjával kell figyelembe venni, készpénzfizetés esetén pedig a péntárba törénő befizetés napja az irányadó.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

0708M nullás

HozzászólásSzerző: Gyöngyike » vas. feb. 04, 2007 6:37 am

Jó reggelt!

Köszönöm, hogy még szombat éjszaka is van erőd foglalkozni ezekkel a dolgokkal!

Szóval, úgy tűnik, túl sok mindent akartam leírni (a saját magam megnyugtatására).
Van 1 nyugdíjas beltag és 1 36 órát elérő munkaviszonyos.
Most kitöltöttem a 0708M-eset a nyugdíjasra - EHO.
A 36 órát elérő munkaviszonyosnak pedig érzésem szerint nem kell semmit beadni (szerintem). Ezért inogtam meg, hogy a magánnyugdíjat 0-ásan is kötelező volt havonta írogatni.

Jó munkát, ha még vasárnap is dolgozol!

Gyöngyike
Gyöngyike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0708M nullás

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. feb. 04, 2007 7:52 am

Szia Gyöngyike!

Válaszoltál Magadnak, ahogy írod ugy van. Nyugdíjas EHO, 36 órás nem.

Miért kellett a 36 órás beltagnak nullás magánnyugdijpénztári bevallást adni havonta? Szerintem nem kellett. Amikor 36 órás lett, akkor kódcserével kellett jelezni mind náluk, mind az OEP-nél és ennyi.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég