Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA-s cég törzstőke eltüntetése a pénztárból, 2009

EVA

EVA-s cég törzstőke eltüntetése a pénztárból, 2009

HozzászólásSzerző: tibor@zsorda.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

EVA-s pici, "egyszemélyes" KFT-ről van szó, 3 mFt-os tözstőkével. Mint ahogy lenni szokott, a törzstőke évek óta a pénztárban van.

Nem szeretnék büntetést fizetni a 500e Ft-os korlát miatt. Könyvelőm azt javasolja, hogy adjuk kölcsön a tagnak, aki ezért kamatot fizet. Viszont ennek a bevételét le kell EVA-zni. Ha nincs kamat, az meg természetbeni juttatásnak számít, ami TB köteles.

Van erre valami jó megoldás? Meg az évközi számláim bevételét (mínusz EVA) is szeretném praktikusan a privát számlámon tárolni, hogy hozzáférhető legyen, mert valamiből élni kell. Hogy lehet a pénztárat megkerülni? Nincs benne a társasági szerződésbe, hogy év közben osztalékot fizethetünk, meg macerás is lenne évközi mérleget készíteni havonta, meg a cégbírósággal levelezni ez ügyben.

Könyvelőm mondta, hogy talán megoldható rövid lejáratú kötelezettségként szerepeltetni a könyvelésben, és akkor át tudom utalni a céges számláról a privát számlámra. Év végén meg összevezeti az osztalékkal, és ezek kiütik majd egymást. Van ennek valami buktatója? Esetleg azt is kölcsön kéne adni magamnak papíron, ami után szintén kamatot kéne fizetnem?

Mert a logikáját értem a dolognak, de ha most piaci kamattal számolok, és annak még a 25%-át be kell fizetnem, mert le kell EVA-znom, az már azért egy újabb jelentős teher lenne.

Vagy szállítsam le a törzstőkét? Az is elég költséges és macerás móka. Na meg azzal csak az egyik problémám van megoldva.

Kérem segítsetek, ha tudtok.

Köszönöm!

Tibor

tibor@zsorda.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

EVA-s cég törzstőke eltüntetése a pénztárból, 2009

HozzászólásSzerző: loncika » hétf. jan. 12, 2009 4:12 pm

Én annak a pár  problémás ügyfelemnek , akinek hasonló helyzete van a pénztárral, azt tanácsoltam, hogy sürgősen fizesse be a BT bankszámlájára a pénzt és ott kamatoztassa..... először furcsának hangzott és hőbörögtek, de aztán rájöttek, hogy a saját kamatoztatás helyett valóban ez a helyes és megoldható....mert ugye az is kiderült ennek kapcsán, hogy meg van az a pénz jórészt, csak a derékaljban vagy dugi számlákon....

Az a hányad, ami nagyon nem fér bele a befizetésbe abból osztalék, és másodsorban munkabér lesz több részletben, több családtagnak. Sajnos az adó meg nem fizetését sehogyan se lehet kikerülni.....

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA-s cég törzstőke eltüntetése a pénztárból, 2009

HozzászólásSzerző: tibor@zsorda.hu » hétf. jan. 12, 2009 4:20 pm

Nálam egy KFT-ről van szó, 3m Ft törzstőkével.

Ez azért nagyon sok pénz, ennyit nem lehet a bankban tartani. Meg szerinem a legtöbb kis KFT-nek nincs is meg ez a pénze fizikailag, csak az alapításhoz kérte kölcsön néhány napra.

tibor@zsorda.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

EVA-s cég törzstőke eltüntetése a pénztárból, 2009

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » hétf. jan. 12, 2009 4:34 pm

Szia!

 

A kamatos kölcsönnél én sem látok jobb megoldást. Mivel a korlátozás már január elsejétől hatályos, ezért nagyon kevés a mozgástér.

De azt nem értem, hogyan gondolja a könyvelőd azt a rövid lejáratú kötelezettséget. Ha a pénztárból kiírom a kölcsönt, az követelés lesz. Ezt a követelést lehet majd összevezetni az osztalék miatti kötelezettséggel, de a kamatot meg kell fizetni arra a néhány hónapra, ha csak papíron is. A kapott kamat pedig az EVÁ-s vállalkozó EVA-köteles bevétele lesz.

 

Üdv. Andulka

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

EVA-s cég törzstőke eltüntetése a pénztárból, 2009

HozzászólásSzerző: Moneszka1 » hétf. jan. 12, 2009 6:37 pm

A kölcsön lesz a legtöbb helyen a megoldás a pénztár "kiürítésére". Más megoldás nem nagyon van többlet költségek nélkül. Osztalék előleget lehet kivenni évközben is.

üdv Monesz

Moneszka1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

EVA-s cég törzstőke eltüntetése a pénztárból, 2009

HozzászólásSzerző: tibor@zsorda.hu » hétf. jan. 12, 2009 7:13 pm

Kiszámoltam, hogy ha 3M Ft-ot odaadok magamnak 10 évre, mondjuk jegybanki alapkamat+5%-ért, és csak a kamatokat fizetem havonta, semmi tőketörlesztésaz is havi 29e Ft bevétel, éves szinten 350e, ennek az EVA-ja 90e Ft, és ez csak egy év alatt. A tőkeleszállítás egyszeri díja kb. 80e Ft, megkérdeztem egy ügyvédet. Ez is sok, de akkor még mindig inkább ez.

Az évközi osztalékelőleg kifizetéssel kapcsolatban a könyvelőmnek vannak fenntartásai, mert akkor évközi mérleget kell csinálni, meg küldözgetni a cégbíróságra.

Nincs senkinek  ezeknél jobb, ütős ötlete?

Tibor

tibor@zsorda.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

EVA-s cég törzstőke eltüntetése a pénztárból, 2009

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » hétf. jan. 12, 2009 7:28 pm

Tippek:

Veszteséges, tagi kölcsönös cégben üzletrészt vásárolni.

Magánszemélytől vmit vásárolni.

Foglalót adni vmire és elbukni.

hirtelenjében ennyi. 

 

Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EVA-s cég törzstőke eltüntetése a pénztárból, 2009

HozzászólásSzerző: Judit991 » csüt. jan. 22, 2009 1:57 pm

Hasonló cipőben járok mint a kérdező, de eddig nem mertem meglépni a jegyzettőke leszállítást, mert attól tartottam, hogy (bár eddig nem találtam ilyen részt a vonatkozó törvényekben) ezzel a lépéssel kizárom magunkat az EVA körből. A tőkelszállítással kapcsolatban az ügyvédi munkán kívül van még más teendő is?

Judit

Judit991
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

EVA-s cég törzstőke eltüntetése a pénztárból, 2009

HozzászólásSzerző: bellu561 » szer. feb. 18, 2009 2:43 pm

Szia!

 

A Jegyzett tőke csökkentést akartam én is javasolni. Tudtommal nem kizáró tényező. Persze az ügyvéd tényleg nem olcsó.

Bella

bellu561
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron