Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVa || osztalék

EVA

EVa || osztalék

HozzászólásSzerző: sharkness » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


Légyszi segítsen valaki, mert már nem tudom kihez forduljak. Egy kolléga említette, hogy a kettős könyvvtelt vezető EVA-s Kft 2009-től nem veheti ki havonta az osztalékot.


Tod erről valaki valamit?


 


Köszi


 


Kriszti

sharkness
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVa + osztalék

HozzászólásSzerző: piros999 » kedd jan. 06, 2009 10:47 am

Szia! Én ugy tudom, hogy bármikor kiveheti az osztalék előleget, ha csinálsz egy közbenső mérleget, és az ügyvezető ír egy nyilatkozatot a cégbiróságnak, hogy az előleg kifizetése nem nem veszélyezteti a cég müködését.

Piros

piros999
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVa + osztalék

HozzászólásSzerző: CI_KU » kedd jan. 06, 2009 11:03 am

Szia Kriszti!

Piros jól írta, hogy közbenső mérleg alapján bármikor lehet kivenni osztalékelőleget, de a társasági szerződésnek az osztalékelőleg fizetési lehetőséget tartalmaznia kell. Ez többek között most azért nagyobb probléma, mert a házi pénztár új szabályozása miatt is ki kellene venni az EVA-zott eredményt.

üdv.Sz.Ani

CI_KU
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVa + osztalék

HozzászólásSzerző: Őstatu » kedd jan. 06, 2009 9:42 pm

A közbenső mérleges megoldás osztalékelőlegre a bt-knél is működik, ha kettősben könyvelnek?
Őstatu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

EVa + osztalék

HozzászólásSzerző: CI_KU » kedd jan. 06, 2009 9:55 pm

Minden kettős könyvvezetést vezető cégnél cégformától, adózási módtól  függetlenül működik a közbenső mérleges osztalékelőleg, természetesen, ha a feltételek megvannak.

üdv.Sz.Ani 

CI_KU
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVa + osztalék

HozzászólásSzerző: tibor@zsorda.hu » hétf. jan. 12, 2009 2:32 pm

Ha jól sejtem, eddig úgy működött, hogy havonta kivette, elköltötte, ...

De ez könyveléstechnikailag a pénztárban volt, majd az évzárást követően egy összegben KP-ben ki lett fizetve a tagoknak.

Nálam legalábbis eddig így volt.

Az új házipéntár szabályozás miatt ki kéne találni valami okosat, de ez a mérlegkészítősdi kicsit macerásnak tűnik.

Hallottam egy olyan megoldást, hogy a bankszámláról a tag saját számlájára utalni, és rövid lejáratú kötelezettségkénhez könyvelni, majd évzárást követően összefuttatni. Ez járható út?

 

tibor@zsorda.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

EVa + osztalék

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » hétf. jan. 12, 2009 2:46 pm

Én is úgy vettem át Evás Kft-t, hogy fullra van a pénztára. Kivesszük az osztalékelőlegeket, de a hozott többlettel nehéz mit kezdeni. Javasoltam a törzstőke csökkenést, mert akkor a csökkent összeget kivehetnék............ A kölcsön kamattal jár, esetleg a 30 napos előleggel lehet játszadozni.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

EVa + osztalék

HozzászólásSzerző: CI_KU » hétf. jan. 12, 2009 2:53 pm

Szia Tibor!

Jól sejted, eddig tényleg így működött a legtöbb helyen.

Valószínűleg elírás lehet, mert ha elutalod a pénzt rövid lejáratú követelés lesz belőle. Itt az a kérdés, hogy milyen jogcímen tudod utalni, mert egy esetleges ellenőrzésnél ezt bizonyítani kell. Eddig csak azt tudtuk kitalálni, hogy a tagnak (tagoknak) kölcsönt nyújtunk. Természetesen ennek is van  további vonzata. A felszámított kamat bevétel adózni kell utána, ha kamatmentes, akkor a hitelfelvevőnél kamatkedvezményből származó jövedelem.

Biztos mások is megírják, hogy milyen lehetőségeket találtak, én is várom a jó ötleteket.

üdv.Sz.Ani 

CI_KU
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVa + osztalék

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. jan. 12, 2009 2:55 pm

Szia Tibor!  Akkor edidig gyakorlatilag  - csak a saját pénzkezelési szabályzatban meghatározott max. napi záró pénztáregyenlegre kellett tekintettel lenni -  Ti legfeljebb ha kaptatok volna egy pénztárrovancsos ellenőrzést, akkor vagy hirtelenjébe berakták volna a pénzt, vagy pénztárhiány , akár súloysabb megállapítás történt voln.

Azt írod, hogy havonta kivette..,  egy személyes a társaság? , mert hát ha osztalékelőlegről beszélünk (Sztv. hatálya alá tartozónál annak minden kellékével együtt), vagy osztalékról az adóévet követően jóváhagyott beszámoló alapján, akkor az osztalékelőleg/ osztalék az minden tagnak jár  általában a jegyzett tőke arányában, egyébként a társ.szerződésben foglaltak szerint.

Amit írsz arról, hogy miről hallottál:  az annyiből gázos, hogy ha a cég valakinek utólagos elszámolásra fizet ki pénzt (utalással, vagy kp. mindegy), mondjuk cégnél szükséges beszerzésre, stb.  - a külföldi kiküld-t kivéve - ha 30 napon belül nem számol vele vissza, akkor megáll a kamatkedvezmény jövedelem, aminek vonzata van..   Ha az átutalgatott pénzt mondjuk tagnak adott kölcsönnek  minősítik, akkor ott is számít, hogy akkor az a jegybanki alapkamat 5% ponttal növelt kamatozású legyen, vagy valami, mert a cég által kifizetett kamatmentesen nyújtott kölcsönnek is vannak vonzatai.  Vagy marad, hogy a társasági szerződése rendelkezik évközi osztalékelőleg fizetési lehetőségről, s akár negyedévente elkészítik azt a közbenső mérleget, ami alapján, ha a feltételek engedik-  akkor osztalékelőlegről határoznak,  nem veszélyztetve a hitelezők érdekeit  (Gt-e tekintettel).  Vagy kivárják, amíg az osztalék osztalék lehet, s addig a felhalmozott pénzt bankban tartják, akár lekötik kamatozásra.  Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

EVa + osztalék

HozzászólásSzerző: CI_KU » hétf. jan. 12, 2009 2:59 pm

Szia Judit!

Én azt hiszem, hogy a 30 napos előleg egyszer kétszer megoldás lehet, de folyamatosan nem, mert egy ellenőrzés esetén nem fogják elfogadni.

üdv.Sz.Ani 

CI_KU
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég