Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA-s illeték tartozása

EVA

EVA-s illeték tartozása

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Véleményetek szerint az EVÁS egyéni vállalkozó adófolyószámláján lévő, ingatlan vásárlás (magánszemélyként) utáni illeték kizáró feltétel v. nem?
Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EVA-s illeték tartozása

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. dec. 19, 2008 10:23 pm

Szia! Miután az adófolyószámlán nyilvántartott köztartozásnak számít, ezért kizáró ok szerintem. Nemrég egyik vállalkozóm bankjához az APEH azonnali inkasszót adott be a tartozásokra, illetéket, mulasztási bírságot, késedelmi pótlékot, járulékot, mindent "vitt" Akkor nem, ha fizetési könnyítést kért és kapott rá. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVA-s illeték tartozása

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » szomb. dec. 20, 2008 10:00 am

Ha beletartozik az illeték, és a 2007.12.20-i adófolyószámlán nincs előírva? Valamikor 2008-ban írták elő neki visszamenőleges dátummal. ilyenkor szerintetek mi van? És még azt sem értem, hogy mivel egyéni vállalkozó, vállalkozóként van illeték köztartozása? 
Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EVA-s illeték tartozása

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. dec. 20, 2008 11:54 am

Szia! Nem emlékszem hogy ugy lenne a kzáró ok, hogy a vállalkozásában nem lehet adótartozása. A vállalkozó akiről beszéltem utólag előírt illetéktartozás volt, mivel x évig nem épített a telekre ingatlant. Ő nem EVÁ-s, de ebből következik ha a vállalkozói számlájáról emelik le, a tartozás az tartozás. Annál is inkább, mivel ev-nál a két személy nem különül el. Ha 2008-ban írták elő, akkor ez most 20-ig lehet gond. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVA-s illeték tartozása

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » hétf. jan. 12, 2009 9:05 am

Sajnos nem egyértelmű a válasz számomra, és még élő probléma mindig.
Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég