Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA bejelentkezés

EVA

EVA bejelentkezés

HozzászólásSzerző: jegkorszak » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

SOS kérdésem lenne, van két EV, akik  2007.júliustól és 2007.októbertől vállalkozók, szeretnének az EVA alá bejelentkezni jövőre.

Lehet nekik, attó függetlenül, hogy nem teljes a 2007.év? Bevételük volt.

Köszi: Ildikó 

jegkorszak
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

EVA bejelentkezés

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. dec. 18, 2008 12:27 pm

Szia! szerintem nem lehetnek.Üdv.Panni

Az adó alanya

2. § (1) Adóalany az a személy, amely (aki) megfelel az e törvényben meghatározott

valamennyi feltételnek, valamint

a) az állami adóhatóságnak bejelenti, hogy az adóévben adókötelezettségeit e törvény

rendelkezései szerint teljesíti, vagy

b) az állami adóhatóság e törvény külön rendelkezése alapján az adóévre adóalanyként

tartja nyilván.

(2) Adóalany lehet:

a) az egyéni vállalkozó;

b) a közkereseti társaság;

c) a betéti társaság;

d) a korlátolt felelősségű társaság;

e) a szövetkezetés a lakásszövetkezet

f) az erdőbirtokossági társulat;

g) a végrehajtói iroda;

h) az ügyvédi iroda és a közjegyzői iroda

i) a szabadalmi ügyvivői iroda.

(3) A (2) bekezdésben meghatározott személy az adóévben akkor lehet adóalany, ha az

adóévet megelőző naptári évben és az azt megelőző adóévben

e) a magánszemély az általa végzett termékértékesítés vagy szolgáltatásnyújtás alapján

vállalkozói bevételt, a jogi személy, a jogi személyiség nélküli gazdasági társaság a

számvitelről szóló törvény előírásainak megfelelően árbevételt (az adóalany annak megfelelő

bevételt) számolt el.

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EVA bejelentkezés

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. dec. 18, 2008 12:28 pm

Az, hogy a két év nem teljes naptári két év, az nem érdekes.  Ebből a szempontból az a fontos, hogy legyen megelőző két adóéve  A 2007.07-12.31-ig időszak is egy adóév  - szerintem.  Nyilván a többi feltételt is vizsgáljátok meg, hogy azoknak megfelelnek-e. Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

EVA bejelentkezés

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. dec. 18, 2008 12:34 pm

Bocsánat!Hülyét kapok már magamtól.Azt olvastam a kérdésben,hogy bevételük nem volt.Azért is emeltem ki azt a bevételi részt a törvényből.Pedig nem mindegy.Üdv.
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EVA bejelentkezés

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » csüt. dec. 18, 2008 12:46 pm

Szia !

Nem teljes évnek kell lennie, csak 2 adóévnek, igy bejelentkezhetnek. Arra figyelni kell, hogy köztartozása nem lehet, és ha nincs bankszámlája, akkor azt sos nyitni kell, mert ez feltétele az Evának. Adó befizetéseket csak utalással teljesíthet. Feltétel még, hogy legyen árbevétele Evás időszaka alatt (kivéve Gyed, Gyes,...).

Adószáma 3-ra változik.

Üdv:Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

EVA bejelentkezés

HozzászólásSzerző: mazsi5 » pén. dec. 19, 2008 7:38 pm

Kedves Ildikó! az 1-es válaszban, azt fogadtad el válaszként, hogy nem lehet EVA alany 2009-re..  A Te dolgod,  de ha csak azon a feltételen múlik az EVA alanyiság lehetősége 2009-re, hogy a 2007-es éve nem volt teljes év, a 2008-as az teljes,  akkor választhatja az EVÁ-t 2009-től:

"

(3) A (2) bekezdésben meghatározott személy az adóévben akkor lehet adóalany, ha az

adóévet megelőző naptári évben és az azt megelőző adóévben"

Adóévet megelőző naptári év  = 2008.01.01-12.31-ig.

azt megelőző adóév =  2007-ben bármikortól,  nálatok 2007.07-től-- illetve 2007.  októbertól..

Üdv.

 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

EVA bejelentkezés

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. dec. 19, 2008 8:06 pm

Szia Mazsi!  Nem biztos, hogy Ildikó fogadta el az 1-es válasz, ugyanis ha megnézed az egész fórumon csak 22 nyitott kérdés van, mert a moderátorok gondolom évet zárnak, és sorra zárják le a nyitott kérdéseket úgy, hogy az első választ fogadják el.   Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVA bejelentkezés

HozzászólásSzerző: mazsi5 » pén. dec. 19, 2008 8:20 pm

Hát az akkor nagyon jó, mert majd amikor újra fog működni esetleg, talán, hogy az elfogadott válaszokat meg lehessen nézni, a sajátot és a másét is, akkor abból akik idelátogatnak félrevezetődhetnek.   Nem a pont vagy, vagy ilyesmi érdekel, csak visszanéztem, hogy amire mostanság válaszoltam, az a téma hol tart  és azért írtam, mert nem tudtam, hogy Ildi akkor félreértett-e valamit... mert holnap még van lehetősége bejelentkezni, ha be akar,  aztán meg már úgy is mindegy, mert  20-a határidő.  DE azt azért furcsának találom amit írsz, de ránézek.. Köszi.  Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

EVA bejelentkezés

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. dec. 19, 2008 8:34 pm

Mazsi!

Ez így van, ahogy Enci írja!

Jól felhergeltem magam rajta, talán kicsit túl is pörögtem.

Azért majd érdemes lesz visszanézni az elfogadott  válaszokat!  Volt olyan kérdés, hogy még alig írtam rá meg a választ, már hipp-hopp eltűnt! Ráadásul nem is jó teljesen a válaszom!

Majd ha ráérek írok egy könyvet!

Remélem kész lettél a munkáddal, és már a szabi örömeit élvezed!

üDV:nELLY

 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EVA bejelentkezés

HozzászólásSzerző: mazsi5 » pén. dec. 19, 2008 8:58 pm

Nelly!  Holnaptól akkor se megyek be, ha ...gyerekek potyognak az égből az egyszer biztos. Készlettem a határidősökkel, de éppen ma kezdett két cég is világmegváltó ötletekbe, úgy, hogy most telefonáltak, hogy jó de azért legyek már majd telefon és internetközelbe...mert még dec.31-ig így, meg úgy..., miközben .......  de gondolom sokan vagyunk ezzel így.

Most néztem megint azt a fontos, vagy milyen hirdetményt... és az eszem megáll, hogy ugyanazzal a dátummal van fenn, de már változtatott szöveggel, most gondolkodom rajta, hogy a szerzőhöz címezve muszály lenne írni, mert azt veszem ki az írásából, hogy valami nagy tévedésben lehet ezzel az alanyi mentes bejelentéses dologgal, az meg vélhetően neki sem jó, de azoknak meg egyszerűen káros, akiket ezzel elbizonytalanít ebben az elmebeteg időszakban ..  Való igaz, hogy nincs nálunk a bölcsek köve, s hogy a törvények olyan homályosan, ködösítve vannak megfogalmazva, ahogy, s az is biztos, hogy egy-egy adott dologról nem lehet szakértő véleményt adni, ami kérdésként itt felvetődik a fórumon, mert pontosan tudjuk, hogy egy-egy esetet, akár szerződést az összes körülmény ismeretében lehetne minősíteni... de a több szem, többet lát elv alapján is, azért valamilyen támpontokkal tudunk egymásnak szolgálni,  esetleg segíteni, vitatkozni - ami alapján a kérdező majd a saját tudmonyát is latba veti, s saját mérleglése alapján valamilyen módon eljár, amit úgy érez, hogy általa védhető.. ha egyszer védeni kell..

Elolvastam amit írtatok, amit írtál  -  szerintem nincs abban túlzás,  És, ha megnézem, hogy én is hogy keveredtem ide a portálra, egy Google  keresés kapcsán egy kérdéskörben....  akkor azért nem mindegy, hogy hogyan működtetik ezt a portált.  

Köszi az együttérzést. Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég