Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA 25 milliós küszöbérték ?

EVA

EVA 25 milliós küszöbérték ?

HozzászólásSzerző: kriszta4 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szép Jó Reggelt!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az EVA 25 milliós küszöbértékbe beszámít- e az, ha valaki pld. december 30-án kiállít egy számlát, és az összeg majd csak 2009. januárban folyik be?

Tehát a kibocsátott számla összege beszámít- e a 25 millióba?

a kérdésem a bevételi nyilvántartást vezető, valamint a kettős könyvvitelt vezető EVA alanyra IS vonatkozik. Van- e különbség a küszöbhatár megállapításakor a könyvvezetés miatt???

Köszönöm szépen előre is.

Szép Napot és hetet mindenkinek!

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA 25 milliós küszöbérték ?

HozzászólásSzerző: tepimail » hétf. nov. 24, 2008 9:45 am

Szia Kriszta!

EVA tv. 7.§. (7). Ha röviden szeretnéd a választ, ha december 30-án kiállított számla januárban folyik be, a bevételi nyilvántartást vezetőnél van 30 nap halasztási lehetőség, tehát 2009. évi lesz a bevétele. A kettős számviteli törvény alatt van, nincs halasztási lehetősége, ha a teljesítés megtörtént adott évi lesz a bevétele.   

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA 25 milliós küszöbérték ?

HozzászólásSzerző: kriszta4 » hétf. nov. 24, 2008 10:16 am

Köszönöm szépen, az EVA alappal kapcsolatban én is így gondoltam. Az nem tiszta előttem, hogy a 25 milliós küszöbértéknél is így kell figyelembevenni a bevételt???  ugyanis az fordult meg a fejembe, hogy a bevételi nilvántartást vezetőknél IS beszámít a küszöbértékbe?

Akkor elképzelhető, hogy a bevételisnél nem számít be, a kettősnél SZTV alatt levőnek meg beszámít a 25 millióba????

bocsi ha értetlennek tűnök.

Köszönöm szépen

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA 25 milliós küszöbérték ?

HozzászólásSzerző: tepimail » hétf. nov. 24, 2008 10:40 am

Igen, akkor számítódik be az összeghatárba amikor bevétel. A bevételisnél már nem az idei bevételéhez számítódik, hanem a 2009 évibe. A kettősnél figyelni kell mert idei bevétele lesz ha nem rendeződik pénzügyileg akkor is.

üdv:tepimail    

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EVA 25 milliós küszöbérték ?

HozzászólásSzerző: mazsi5 » hétf. nov. 24, 2008 10:56 am

Szia!  Van különbség, mert a kettős az ugye az SZTv. hatálya alá tartozik, ahol EVA bevétel/adóalap a 9-es számla osztály minden bevétele és növelini kell az adóalapot  a kapott előleggel, nem kérdés, hogy a kiszámlázott számla értéke befolyik-e, stb. a teljesítés időpontjában "EVA bevétel", a kettősben nem a számla kelte szerinti időpontra könyvelünk a 9-esbe.

  A bevételi nyilvántartást vezetőnél a befolyt, vagy más módon megszerzett bevétel (beszámítás, bevételnek minősülő, átváll.tart....) valamint, ha a kiállított számla összege nem folyt be, akkor a számla keltétől számított 30-ik napon akkor is bevételnek/EVA adóalapnak minősül.

Ha Te dec.,30-án fogod kiállítani a számlát a bevételi nyilvántartást vezető EVÁ-s részéről, akkor az a kifizetéskor, de legkésőbb 2009. január 29-én számít majd bevételnek.

Ha a kettősnél állítod ki a számlát, aminek a kelte dec.30., de a számlázásra vonatkozó teljesítési időszak 2008. december, vagy azt megelőző, akkor ez a 9-es számlaosztályban 2008-as árbevétel, tehát 2008-as EVA bevétel. (eredménykimutatásban kimutatott árbevétel, bevétel)

Bevételként a 25 Mft tekintetében, az EVA tv. 6.§.(1) és (bev.nyilv.)  és a 20.§.(1). szerinti bevételeket kell számbavenni, és a megszűnésről szóló 3.§.(1) bek-ben foglaltakat.Az, hogy az egyes bevétel mikor minősülnek EVA tv. szerint megszerzett bevételnek: az Eva tv. 7.§.-a rendelkezik.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

EVA 25 milliós küszöbérték ?

HozzászólásSzerző: kriszta4 » hétf. nov. 24, 2008 11:03 am

Nagyon szépen köszönöm. Én is így gondoltam, de biztos ami biztos

További szép napot!

 

Kedves Mazsi5! Köszönöm Neked IS.

 

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég