Adófórum

Adózási és számviteli információk

eva késed.pótlék

EVA

eva késed.pótlék

HozzászólásSzerző: gabmenthahu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Hahó. 2007-ben negyedévente kevesebb evát fizetett az ügyfelem az én számolási hibámból. Év végén csak 85 %-os volt a feltöltési Ft.

Most késedelmi pótlékot nem számoltak fel a kisebb negyedéves befizetések miatt, de   kaptam értesitést az Apehtól mulasztási bírságra a feltöltés miatt. Nem is kell késed.pótlékot fizetni???

Más. Evás Bt beltagjának megszünt a főállású munkaviszonya más cégnél. Munkanélküli segélyt nem kap, mert vállalkozása van./ evás Bt/

Kell e a Bt-nek utána járulékot fizetni és mennyit?

Köszönöm Gabi 

gabmenthahu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

eva késed.pótlék

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. okt. 23, 2008 3:06 pm

Szia! Az APEH nem küld folyószámlát (késedelmi pótléklistát) az elektronikus bevallás miatt.Nézd meg az illető Bt folyószámláját,és ott ha jól emlékszem,11.17-el előírta az APEH a késedelmi pótlékot annak, akinek van.Egyébként erről elektronikus levél formájában is küldött értesítést,amit a tárhelyen meg lehetett nézni.
Ha a Bt beltagjának megszünt a munkaviszonya,akkor a 08T1041-esen jelentsd be,vagy módosítsd a jogviszonyt.mert akkor itt biztosított.A társasági szerződésben személyes közreműködésre kötelezett?Ha személyesen közreműködik,akkor:Legkevesebb,aminimálbér után  mindenképpen kell járulékot fizetni.Ha jövedelmet vesz ki,és az magasabb a minimálbér összegénél,akkor természetes az után.Ha jogkövető,akkor 138 ezer Ft/hó után járulékoz. A foglalkoztató Bt fizet 24% nyugdíbizt.járulékot,természetbeni EBJ 4,5%||pénzbeni EBJ 0,5%.Ja és ne feledkezzünk meg a tételes EHo-ról,és a szakképzési hozzájárulásról.Az egyéni járulékokat természetesen vonjuk.Üdv.Panni 
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

eva késed.pótlék

HozzászólásSzerző: gabmenthahu » csüt. okt. 23, 2008 3:55 pm

Panni köszönöm.Akkor módosítanom kell a 08-s bevallásokat visszamenően. Néztem a folyószámlát és azért izgultam, mert nincs rajta késed.pótlék és azt nekem kellene fizetnem, mert én rontottam el.

Üdv Gabi

gabmenthahu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

eva késed.pótlék

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szomb. okt. 25, 2008 6:47 pm

Szia Gabi !

A késedelmi pótlék csak 11.17-után lesz látható az Apeh folyószámlán (ekkor írják elő). Panni válaszában benne van, hogy elektronikusan értesítenek. Nézd meg az értesítési tárhelyedet, mert lehet, hogy ott van a levél.

 Az Evás Bt beltagja után nem kell szakképzési hj-t fizetni, vállalkozói járulékot viszont igen.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

eva késed.pótlék

HozzászólásSzerző: M.Éva » vas. okt. 26, 2008 6:58 am

Szia Gabi és Mindenki!

Folyószámlával kapcsolatban:

Ha a folyószámla lekérdezésnél, a lekérdezés vége dátumot átírjátok dec.31-re láthattok már leendő előírásokat is!

pl. így szoktam megnézni a TAés különadó előlegelőírást is (és figyelmeztetni az ügyfeleket- főleg azokat, akik május után elfelejtik ), vagy a járulék feldolgozás üzenet után az össze-vissza fizetőknek 12-ig kérdezem le, és megadom a pontos befizetendőt az egyenleg szerint...stb.Egyre kell figyelni, az egyenlegbe ilyenkor beleszámolja, de inform. forrásnak nagyon jó!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

eva késed.pótlék

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » vas. okt. 26, 2008 7:52 am

Szia Éva !

Köszi, eddig nem kutakodtam, de értékes az infód !!!!!!!!!!!!!!

Szép Napot : Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

eva késed.pótlék

HozzászólásSzerző: M.Éva » vas. okt. 26, 2008 9:15 am

Köszönöm!!!

Mindenkinek szép napot!

Nekem még ez az 1 óra plussz is kellemes meglepi volt!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

eva késed.pótlék

HozzászólásSzerző: kaloczy » vas. okt. 26, 2008 10:38 am

Kösz-kösz!! Erre eddig nem figyeltem fel. 

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

eva késed.pótlék

HozzászólásSzerző: gabmenthahu » vas. okt. 26, 2008 11:59 am

Szia Éva. A folyószámlánál zárónak beírtam a 12.31.-dátumot, De igy sem írt elő késed.kamatot. Lehet, hogy ezt csak ekőlegnek veszi az APEH és dec.20-án kell feltölteni 90 %-ra, ezért nem számolnak fel késed.kamatot? 

Okos lányok, segítsetek!!!!!!!!!!!!

Üdv Gabi 

gabmenthahu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

eva késed.pótlék

HozzászólásSzerző: M.Éva » vas. okt. 26, 2008 2:04 pm

Szia!

Akkor az apeh csak mulasztási bírsággal súlytotta az esetet, mert már látnád a késedelmit, ha keletkezett volna.

Akkor sem keletkezik, ha az apeh előírja a kötelezettséget az eredeti időpontra,de a folyószámla abban az időpontban akkora túlfizetésben áll,hogy van fedezet rá.

Na, ne izgulj már!!!

Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég