Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA után nyitómérleg

EVA

EVA után nyitómérleg

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. okt. 03, 2008 10:14 am

Szia!

Én a következőt gondolom: Amikor a cég a bevételi nyilvántartást választotta, kikerült a számviteli törvény hatálya alól. Az ott lévő "dolgait" rendezni kell. Ebből nekem az következik, hogy az eredménytartalék sorsát is így kell kezelni. Meg kell(ett) állapítani az adókötelezettséget és 3 évre elosztva kell(ett) megfizetni.

Kettős könyvvitel választása esetén nem volt ilyen, mert ott az eredménytartalék megmaradt és csak osztalékfelvétkor kell leadózni.

Az, hogy az APEH valamit nem hiányol, még nem jelenti azt, hogy jól csináltuk. Bevételi nyilvántartás mellett nem lehet eredménytartalékod - gondold meg: mérleged sincs! Sajnos én nem tudok mást mondani.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA után nyitómérleg

HozzászólásSzerző: joti » pén. okt. 03, 2008 10:18 am

Kedves Böbe!A beszúrt anyag alapján úgy látom igazad van, de nem értem, hogy akkor az Apeh miért nem jelentkezett. Nálam 2005-ben volt eredménytartalék (nem én könyveltem).A bevallásnak a 03-as lapján kellett volna felosztani ezt az összeget, de az a lap teljesen üres. A 04-es lapon egyértelműen látszik (tudod az a lap a tárgy évi eredmény levezetése), hogy van eredménytartalék és mérleg szerinti er. is. 2006-tól lett a Bt bevételi nyilvántartást vezető evás. Az Apeh nem jelezte, hogy hiányos a bevallás.     Üdv:Joti

   

joti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EVA után nyitómérleg

HozzászólásSzerző: validitas » pén. okt. 03, 2008 10:36 am

Kedves Joti!

Attól, hogy az APEH nem jelezte, még nem jó a bevallás. Valamiért nem vették észre, az ellenőrző program nyilván erre nem terjed ki. De ha ellenőrzést kapsz, nem hivatkozhatsz rá, hogy ők nem tették szóvá (egyébként örülj neki, mert megbírságolhatnak). Ha ellenőrzik, bizony megbüntetnek. Szerintem önellenőrízni kell, csak nehogy aztán emiatt meg visszamenőleg semmis legyen az eva-alanyiság. De hibás bevallás miatt nem, ha jól emlékszem.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron