Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA - osztalék előleg?

EVA

EVA - osztalék előleg?

HozzászólásSzerző: holux » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Átvettem egy számviteli törvény hatálya alá tartozó eva adózású kft-ét ahol eddig az volt a gyakorlat, hogy év közben a pénztárban felgyűlt  pénz evás jövedelemelőlegként ki könyvelték. Véleményem szerint osztalék előleg és közbenső mérlegek kellenének ja meg az ügyvezető állandó bejelent getése a cégbírósághoz arról nem is beszélve hogy a társasági szerződésbennem tudom, hogy benne van e az előleg lehetősége. Jól gondolkodom, (azért kicist elbizonytalanodtam) Minrha olvastam volna valamit ez ügybende csak felületesenmert akkor még nem érintett a dolog most meg nem találom. Előre is köszi a segítséget. 

Ildi

 

holux
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA - osztalék előleg?

HozzászólásSzerző: mazsi5 » vas. szept. 14, 2008 1:21 pm

Szia Ildi!   Pontosan jól tudod. Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

EVA - osztalék előleg?

HozzászólásSzerző: holux » vas. szept. 14, 2008 1:29 pm

SZia Mazsi5!

Köszi a megerősítést.  

 

holux
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA - osztalék előleg?

HozzászólásSzerző: mazsi5 » vas. szept. 14, 2008 1:54 pm

Hogy még biztosabb legyél a dolgodban... A számviteli tv. az tiszta sor,  a képviselőnek meg megmutathatod a Gt-ben:

133. § Két, egymást követő számviteli törvény szerinti beszámoló elfogadása közötti időszakban - ha a társasági szerződés azt megengedi - a taggyűlés osztalékelőleg fizetéséről akkor határozhat, ha
a) a számviteli törvény szerinti - e célból készített - közbenső mérleg alapján megállapítható, hogy a társaság rendelkezik az osztalék fizetéséhez szükséges fedezettel; azzal, hogy a kifizetés nem haladhatja meg az utolsó számviteli törvény szerinti beszámoló szerinti üzleti év könyveinek lezárása óta keletkezett eredménynek a számviteli törvényben foglaltak alapján megállapított, illetve a szabad eredménytartalékkal kiegészített összegét és a társaságnak a számviteli törvény szerint helyesbített saját tőkéje a kifizetés folytán nem csökkenhet a törzstőke összege alá, továbbá
b) a tagok vállalják az osztalékelőleg visszafizetését, amennyiben utóbb a számviteli törvény szerinti beszámoló alapján - a 131. § (1) bekezdésben foglaltakra figyelemmel - az osztalékfizetésre nem lenne jogszabályi lehetőség.

A társaság szervezete
A taggyűlés
141. § (1) A taggyűlés a társaság legfőbb szerve. A taggyűlést legalább évente egyszer össze kell hívni.
(2) A taggyűlés kizárólagos hatáskörébe tartozik:
b) osztalékelőleg fizetésének elhatározása;
  

 Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron