Adófórum

Adózási és számviteli információk

Evás bevétel

EVA

Evás bevétel

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Nem vagyok biztos a dolgomban ezért kérek tőletek megerősítést arra vonatkozóan, hogy a bevételi nyilvántartás választó EVA-s bt-nél a25 milliós értékhatárba ugye nem számít bele az előző évi mérlegben szereplő vevőkövetelés alapján január hónapban befolyt pénzösszeg ?

Marcsi

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Evás bevétel

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szer. szept. 03, 2008 1:10 pm

Szia!  Ezek szerint 2008-tól lett a bt EVÁ-s?  Mert különben nem tudom értelmezni, hogy előző évi mérlegben szereplő....  Hiszen az EVÁ-s bt már nem készít Sztv. szerinti mérleget...

Abból a feltételezésből kiindulva, hogy 2007.dec.31-ig Tao-s bt voltatok,és az SZtv. hatálya alá tartoztatok,  szerintem a tao-s időszakban (a kiadott számla alapján) elszámolt bevételt nem kell mégegyszer EVá-val is leadózni, hiszen ezen elszámolt értékesítés nettó árbevétel a tao. alapnál már az előző évben szerepelt.  /Egyazon értékesítés után nem kell tao-t is, meg EVÁ-t is fizetni../

De egyébként az EVA tv.8.§-át, ha megnézed, akkor abban szerepel, hogy: az EVA alapjának megálapításakor az összes bevételt csökkenti az adóévben megszerzett olyan bevétel, amelyet ....a bejelentés üzleti évére (2007) vonatkozóan a számvitelről szóló tv. rendelkezései szerint az egyszerűsített mérlegben kimutatott vevőkkel szembeni követelés alapján számolt el,, ha az EVA alatt olyan bevételt szerzett, amelynek alapján társasági adó megállapítására volt kötelezett...  Üdv.. 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Evás bevétel

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » szer. szept. 03, 2008 1:16 pm

Szia Mazsi, köszönöm a válaszodat, valóban Tao-s bt-k voltunk 2007.-ben. Nem is az adózás miatt kérdeztem, mert az áthúzódó tételek már valóban az előző évi mérlegben szerepeltek és leadóztuk, hanem az EVA törvényben megfogalmazott bevétel értelmezése okozott gondot a 25 millió Ft-os értékhatárt tekintve.

Köszi és elfogadom a válaszodat.

Marcsi

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég