Adófórum

Adózási és számviteli információk

Többes jogviszonyú EVAs fizetési alapja?

EVA

Többes jogviszonyú EVAs fizetési alapja?

HozzászólásSzerző: kerceréce » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Július 1-től többes jogviszonyú evás lettem /alkalmazott lettem, 36 órát meghaladó munkaviszonyom keletkezett/. A TB-be a havi bevétel 4 % után kell fizetnem, de nem tudom hogy mennyi lesz az eva alapja amit negyedévente kell befizetni. ebben kérem segítségeteket.
kerceréce
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

többes jogviszonyú evás fizetési alapja

HozzászólásSzerző: opika » szer. szept. 13, 2006 7:23 pm

Az EVa alapja nem változik attól, hogy többes jogviszonyú lettél, továbbra is a bevétel után kell megfizetni a 15 %, októbertől a 25 %    evát. Eldöntheted, hogy elkülöníted oktüber 1-december31 közötti bevételt, és erre fizetsz 25 % evát, vagy az éves bevétel egynegyed részére fizetsz a 15 % mellé még 10 % evát.
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Többes jogviszonyú EVAs fizetési alapja?

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » csüt. szept. 14, 2006 7:47 am

Kedves kerceréce!

Ha jól értem te evás egyéni vállalkozó vagy és a gondod az, hogy az EVA alap 4% után fennáll a járulékfizetési kötelezettség. Ugyanakkor csak negyedévente számoljátok ki, hogy mennyi is az adóköteles bevétel. Ezentúl sajnos ezt havi rendszersséggel meg kellene tenni. Ez kivitelezhető minden további nélkül csak folyamatosan kell készíteni a nyilvánartásokat.

Még azt tudom javasolni, hogy ha olyan partnernek számlázol, akinek ráér megkapnia a negyedév utolsó hónapjában a számlát azzal a teljesítési dátummal és egyébként folyamatosan kp.-ban fizet, akkor a negyedév utólsó hónapjában számlázz. Így kevesebb teendőd van. Hozzáteszem, hogy ez nem helyes, tehát csak akkor tedd meg, ha a partneredet már hosszabb ideje ismered és megbíztok egymásban!

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Többes jogviszonyú EVAs fizetési alapja?

HozzászólásSzerző: gerine » szer. okt. 04, 2006 11:22 am

Szóval  a járulékokat havonta kell fizetni!!!!!!
gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Többes jogviszonyú EVAs fizetési alapja?

HozzászólásSzerző: nemeth.robert » szomb. okt. 07, 2006 7:32 pm

Kedves István!

Ez komoly? Többes jogviszonyos EVA-s ev.-nek a járulékokat havonta kell megfizetni?
Eddig azt hittem, hogy negyedévente az EVA-val együtt köv. hó 12-én. 

Mert a http://www.apeh.hu/informacio/evegyeni_m.htm címen ez olvasható:
Járulékalap: I-III. negyedévre az EVA-előlegalap 4 százaléka, a IV. negyedévre az EVA éves adóalapjából ki kell vonni az I-III. negyedévi EVA-előleg alapokat és a fennmaradó összeg 4 százaléka képezi a járulékalapot.
Járulékfizetési kötelezettség:negyedévente, a tárgynegyedév lejártát követő hónap 12-éig (április, július, október, január 12.).

Üdv. 

nemeth.robert
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég