Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA elvesztése utáni teendők

EVA

EVA elvesztése utáni teendők

HozzászólásSzerző: Estike » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Kérdésem az lenne, hogyha valaki most megkapta, hogy törölték az EVA alól, mert volt adótartozása, akkor most mi a teendő. Kettős könyvvitelű lesz azt tudom, újra áfa körös, csak azt nem tudom, hogy mi a nyitómérlegem, illetve hogy kell-e hozzá könyvvizsgáló. A cégnek eszközei nincsenek, mivel régi cég, és már az összes eszköz selejtezve lett, csak bankszámlája, mivel bevételi nyilvántartásos volt.

Igy a nyitó mérlegem elé furán néz ki, mivel van egy pénzeszközöm, egy adótartozásom, egy jegyzett tőkém, és hogy kijöjjön az eszköz-forrás egyezőség csak az eredménytartalékba tudom tenni a különbözetet. Ez így szerintetek jó?

 

 

 

 

 

Estike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

EVA elvesztése utáni teendők

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. okt. 29, 2008 10:23 pm

Szia Estike!

A könyvvizsgálat kötelező az áttéréskor.

Eredménytartalékod nem lehet -mert az írod, hogy bevételi nyilvántartást vezetett az EVA alatt. Ebben az esetben az áttéréskor "kiürült" az eredménytartalék oly módon, hogy 3 évre elosztva meg kellett fizetni az osztalékadót kiváltó adót - azaz ki kellett venni osztalékként anno a tárgyév eredményét és az eredménytartalékot is.

Üdv.: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA elvesztése utáni teendők

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. okt. 29, 2008 10:26 pm

Nem értem a "kijöjjön a mérlegem" megjegyzésed, mert Eszköz oldalon ott a pénz a Forrás oldalon a jegyzett tőke és a kötelezettség. Hol a gond? Max. ott lehet, hogy pénztár is van - mert anélkül nincs vállalkozás.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA elvesztése utáni teendők

HozzászólásSzerző: Estike » csüt. okt. 30, 2008 7:37 am

AZ A BAJ, HOGY A PÉNZESZKÖZ 300 EfT, A JEGYZETT TŐKE 500 EfT ÉS A KÖTELEZETTSÉG 1500 EfT. Ezért nem jön ki az eszköz-forrás egyezőség. Pénztár pedig nincs, mivel bevételi nyilvántartást vezetett a cég, azt le kellett adózni, és így nulla pénztárral indultunk. 
Estike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

EVA elvesztése utáni teendők

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. okt. 30, 2008 7:47 am

Szia Estike!

Pénztár nélkül nincs vállalkozás. Azért, mert nem kellett vezetni - nem jelenti azt, hogy nincs. A bankszámláról felvett pénz, a kp-s pénzmozgások a pénztárban mozognak.

Egyébként amikor áttértek az EVÁ-ra nem a pénztárt adózták le. Vissza kellene menni az áttérés előtti mérleghez. Valószínűleg ott rejlik a válasz. Vagy az eszköz oldalon van még valami elrejtve.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EVA elvesztése utáni teendők

HozzászólásSzerző: Estike » csüt. okt. 30, 2008 7:54 am

Sajnos, az a baj, hogy azt nem én csináltam, és mivel az utolsó zárómérlegben 2004-ben, nulla a pénztáregyenleg, (mert valamilyen megfontolásból az egész zárópénzkészletet befizették 12.31-én a bankba) így most tényleg nulla a pénztáram, hiszen amit az Eva alatt kivett osztalékként, azt a bankkból vette fel, a többi pénzt meg ténylegesen a bankszámlán tartotta. Tudom hogy nem a pénztárt adózták le, csak rosszul fogalmaztam meg. Igazság szerint elég sok céget könyvelek, de ilyennel még nem találkoztam, hogy nem tudom összeállítani a nyitómérleget. Köszi az eddigieket is, de még tovább kell nyomoznom. Van aki azt mondta, hogy a kötelező könyvvizsgálat nélkül is elindult a cég, sőt még abban az évben felszámolták, és a cégbíróság is elfogadta a nyitómérleget könyvvizsgálat nélkül, viszont a törvényben az van, hogy kötelező. Ezzel sem tudom hogy igazán mit kezdjek.
Estike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

EVA elvesztése utáni teendők

HozzászólásSzerző: joti » hétf. jan. 05, 2009 10:59 am

Kedves Estike! Ne haragudj, de megkérdezhetem mire jutottál azóta? Valószínüleg az én társaságomnál is ugyanez a helyzet azzal bővítve, hogy az eredménytartalék anno nem lett leadózva.    Üdv: Joti

joti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EVA elvesztése utáni teendők

HozzászólásSzerző: joti » hétf. jan. 05, 2009 10:59 am

Kedves Estike! Ne haragudj, de megkérdezhetem mire jutottál azóta? Valószínüleg az én társaságomnál is ugyanez a helyzet azzal bővítve, hogy az eredménytartalék anno nem lett leadózva.    Üdv: Joti

 

 

joti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EVA elvesztése utáni teendők

HozzászólásSzerző: Estike » hétf. jan. 05, 2009 2:04 pm

Sajnos nem sokra, mert senki nem tudott igazán segíteni. Egy biztos, nyitómérleget kell csinálni, de nem tudom összerakni. Ha végképp nem sikerül, akkor visszaadom az ügyfélnek, hogy keressen mást.

Mivel nekem ez egy új cég, nem csinálok belőle gondot. Ahogy megnéztem az előző évi bevallásokat, (a volt könyvelő állítólag most fogja nekem elküldeni a hiányzó régi anyagokat) itt sem adózták le az eredménytartalékot. Ha valamit megtudok, (nagyon sok helyen kértem segítséget) akkor irok.

 

Estike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

EVA elvesztése utáni teendők

HozzászólásSzerző: joti » kedd jan. 06, 2009 7:26 am

Kedves Estike!                                                                                                                     Nagyon megköszönném, mert én is teljesen tanácstalan vagyok. Várom az üzenetedet.              Üdv:Joti

joti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron