Adófórum

Adózási és számviteli információk

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

Ezen a csatornán az oldal szerkesztői arról kérdezik a Fórumozókat, hogy milyen újdonságokat látnának szívesen az Adófórumon. A kérdésekre érdemben válaszolók bónusz pontokat kapnak, amelyeket szakmai kérdésekre, illetve termékvásárlásra fordíthatnak.

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: Timcsi75 » szer. jún. 11, 2008 8:29 pm

Sziasztok!

Kicsit megkéseve de lenne egy ötletem: Én úgy gondolom ,hogy ez a  blogg segíthetne ellenőrzésre felkészülni, pl azt írnátok le, hogy egy vagyonosodási ellenőrzésen mire mentek rá, mit kértek amin meglepődtettek, vagy mi volt amire nem voltatok felkészülve, és az APEH ellenőrei rendelkeztek ezzela z információval. De ugyanez például egy átfogó ellenzőrzéssel kapcosltban. Általában ugye a könyvelők java "csak" ÁFA ellenőrzésen esik át pedig nem  csak azt ellenőrzik, és mi könyvelők nem mindig vagyunk felkészülve, és van hogy a környezetünkben sem eset még más át ilyenen. Szóval szerintem erre kellene ezt egy kicsit kihegyezni. Átfogó ellenőrzéssel kapcsolatban, munkaügyi ellenőrzéssel kapcsoaltban én tudok segíteni. Ha valakit érdekel.

Üdv:Timcsi

 

Timcsi75
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: fve » vas. aug. 17, 2008 1:17 pm

Sziasztok!

 Kezdő könyvelő címén nagyon örülnék, ha lenne egy ilyen oldal, melyből véleményem szerint sok információ kigyűjthető. Az APEH előszeretettel "vájkál és kritizál" minden anyagot, /ez a dolguk/ de így egymást segítve, a tapasztalatokkal egyre felkészültebben és ezáltal magabiztosabban tudnánk az ádáz APEH-hos ellenőrök elé lépni. Remélem mindenki egyetért velem! :-)

fve
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: nomisaker » kedd szept. 30, 2008 5:51 pm

Sziasztok!

 

Én tavaly előtt voltam SZJA ellenőrzésen.  Mondanom sem kell ordított a bevallásból, hogy miért volt kb. 224.000 ft  a visszaigénylés. 1. ok a lakáscélú hitel törlesztés miatt, a  2. ok az adójóváírást nem kérte a párom.3. ok 2005 évről áthozott magzati kedvezmény miatt.

Az adóellenőr hölgy kicsit belesült az ellenőrzésbe, azt hitte, hogy most milyen nagyot fogott rajtunk. :) Megakarta magyarázni, hogy nem jár a magzati kedvezmény, mert hogy pont abban az évben változott a törvény, ment az osztályvezetőhöz, és nem értette meg, hogy miért jár ez nekünk.Ezután a főnöke elmondta, hogy már pedig ez jogos .Aztán kötekedett, hogy miért nem kértünk adójóváírást. Válasz: azért mert sejtettük, hogy magasabb lesz a jövedelmünk, de ez már átesett  a következő adóévre, és így még megilletett minket.

Az ellenőrök a jellegzetesen előforduló hibákhoz értenek, de ha vmi speciálisabb dolog adódik akkor elbizonytalanodnak.

 

Jó ötlet ennek az oldalnak a beindítása, kiváncsian várom mások élménybeszámolóját.

nomisaker
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd szept. 30, 2008 6:08 pm

Szia Nomisaker!

Már beindult!

Az Erőforrástár fölött találod az Adófórum blogot, kattints rá a "VéleményADÓ"-ra, itt léphetsz be, és olvashatod az élménybeszámolókat!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: Arthur1 » vas. okt. 26, 2008 1:18 pm

Sziasztok!!!

Egyetértek az előttem szólókkal!!  Kezdő könyvelő lévén szívesen olvasgatom, hallgatom a tapasztalt profik beszámolóit, tapasztalatait!!!

 

Üdv: Arthur

 

Arthur1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: cecil59 » hétf. dec. 29, 2008 7:36 pm

Sziasztok! Nekem is volt egy kellemetlen esetem a Kiemelt Adózók Osztályával. Egy magánszemély adóbevallását ellenőrízték, aki elfelejtette nekem "bevallani", hogy visszavásárolta a biztosítását. Ezt szúrták ki és megállapították az adóhiányt (jogosan). Csakhogy, az illetőnek 3 db biztostása volt és csak egyet mondott fel - tehát ennek az egynek az igénybevett adókedvezményét kellett volna visszafizetni. Többszöri észrevétel, fellebbezés után sikerült kiharcolni, hogy csak annak az 1 biztosításnak az adókedvezményét fizettessék vissza. Az már csak hab volt a tortán, hogy idő közben szerződőt módosított és ez teljesen megzavarta az APEH-ot. Nehéz volt tisztázni az adókedvezmény összegét és azt, kinek kell visszafizetni. Még jó, hogy biztosítónál dolgozom és ez a része is tiszta volt számomra. DE! az APEH-os ügyintéző felkészületlensége felháborító volt. Igaz, hogy a bírságot elengedték... Üdv,Cili
cecil59
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

VéleményADÓ - új szolgáltatás az Adófórumon

HozzászólásSzerző: evask » kedd aug. 04, 2009 12:00 pm

 Szia!

 

 Nagyon jó a segítőkészség és igyekszem én is segíteni másoknak. Jó, hogy a szakmában van ilyen összetartás. Hozzásegít minket a precízebb és pontosabb munkához.

A diplomamunkámat  adóellenőrzés témaköréből ítrama.Ellenőrzésre történő kiválasztás szabályai, ellenőrzést támogató rendszerek címmel. , könyvelőirodában dolgoztam viszonylag hosszú ideig, és ott igen érdekes dolgok fordultak elő. Tapasztalataimat szívesen megosztanám mindenkivel, és én is szívesen olvasnám mások történeteit, mert mi is sokat tanultunk egy - egy esetből.

 

Üdvözlette:Éva

evask
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Előző

Vissza: Bónusz pontok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég