Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egy klub a bérszámfejtés Szakembereinek

Ezen a csatornán az oldal szerkesztői arról kérdezik a Fórumozókat, hogy milyen újdonságokat látnának szívesen az Adófórumon. A kérdésekre érdemben válaszolók bónusz pontokat kapnak, amelyeket szakmai kérdésekre, illetve termékvásárlásra fordíthatnak.

Egy klub a bérszámfejtés Szakembereinek

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. szept. 17, 2007 6:00 pm

Kedves Szerkesztőség!

Véleményem szerint a döntő szempontok fontossági sorrendben: az ár, az elérhetőség (hely és idő), és a tényleges szakmai tudás-tapasztalat, ami a választ adók mögött van. Kollégáim válaszait megerősítve, annyi mindenre kell sajnos pénz kiadnunk, hogy lépést tudjunk tartani a változásokkal, hogy egy nagyon szerény árat mindenki szívesen fogadna.

Az elérhetőség (hely, idő) szempontjából valóban az lenne a legjobb, ha a szakmai konferenciák anyaga az interneten is látható lenne. Persze én magát az "élő" helyszini konzultációt is jónak tartom. A telefonnal kapcsolatban szintén annyi a fenntartásom, hogy talán sokszor foglalt lenne, ezért mellé jó lenne az e-mailes, internetes tudakozás is.

S végül de nem utolsó sorban a választ adók szakmai tudása: semmiképpen sem olyan emberek véleményére vagyunk kíváncsiak, mint pl. akik az apeh kék vonala mögött ülnek. Jogszabályt felolvasni mi is tudunk. Az értelmezés és a gyakorlati alkalmazás ami nagyon fontos! Van úgy a fórumon is, hogy sokszor azt gondoljuk, ezt a kérdést már nagyon sokszor feltették, de ha jobban megnézzük egy-egy szó annyira más értelmezést ad a témának, hogy valóban jobb a "kicsit vagy nagyon más szituációt" újból kivesézni.

Üdvözlettel: Kata   

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egy klub a bérszámfejtés Szakembereinek

HozzászólásSzerző: geleeva » kedd szept. 18, 2007 4:39 am

Én is csatlakozomaz előttem szólókhoz, inkább az internetes segítség a jó, mivel ha később valakinek is hasonló gondja van akkor meg lehet találni a választ.Éva

 

geleeva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egy klub a bérszámfejtés Szakembereinek

HozzászólásSzerző: Putyi » kedd szept. 18, 2007 10:23 am

Mindenképpen az internetes megoldást tartom praktikusnak. Én leginkább a leírt változat mellett voksolnék, mert szerintem az értelmezhető a legpontosabban, hiszen sokszor apró gyakorlati dolgokkal nem vagyunk tisztában, hiába ismerjük a jogszabályokat. Telefonon keresztül nehezebben magyaráznám el a problémámat és nehezebb lenne a válasz értelmezése is. 

Megerősíteném az előttem szóló Kata véleményét, amely azt gondolom, hogy egyben problémáink lényege is: az APEH ügyfélszolgálatán többször próbálkoztam apró kérdéseimre gyakorlati választ kapni, de mindahányszor kiderült, hogy még én tudok a legtöbbet a felvetett problémáról. Vagyis érdemi segítséget ott nem kaptam.

Munkám során folyamatosan érzékelem a szakértő tudás hiányát.

Szép napot : Putyi 

Putyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egy klub a bérszámfejtés Szakembereinek

HozzászólásSzerző: civilint » szer. szept. 19, 2007 8:21 am

T. Szerkesztőség!

Nagyon jó ötlet. Bármilyen megoldás megfelelő lehet, ha a célnak megfelel. A civil szférában pl. sok olyan szervezet van, amely, ha szembe kerül ezzel a kérdéssel (bér, járulék) a sötétben tapogatózik. Én nem vetném el a személyes konzultáció lehetőségét sem. Lehetne felváltva különböző helyeken az országban. A szervezésben a helyi kollégák esetleg öntevékenyen részt tudnának vállalni.

Üdv: Ilona

civilint
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egy klub a bérszámfejtés Szakembereinek

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » csüt. szept. 20, 2007 8:47 am

Tisztelt Szerkesztőség!

Nagyon jó lenne egy bérszámfejtési-tb ügyintétői SOS. Szerintem nem véletlen, hogy ezek nevesítetten külön szakmák a könyvelésen kívül. Ennek ellenére egy könyvelőtől az ügyfelei elvárják az ilyen irányú ismereteket is. Szerintem a telefonos segítség csak az azonnal megoldandó (viszonylag egyszerű)esetekre vonatkozhatna, amit néhány mondatban lehet ismertetni. Egyébként az igazán problémás esetek, amelyek ismertetése is nagyobb terjedelmű, a válaszok is valószínűleg hosszabbak, kitérve a lehetséges variációkra, szerintem internetre kívánkoznak. Nagyon tanulságos olvasni a fórumon a hozzászólásokat, a bérszámfejtés- társadalombiztosítás témával sem lenne ez másképp.

Üdv: Hajni

 

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egy klub a bérszámfejtés Szakembereinek

HozzászólásSzerző: Siposka » hétf. okt. 01, 2007 7:32 am

Tisztelt Szerkesztőség!

Jó lenne egy külső segítség. Főleg olyan helyen, mint a miénk, ahol a bérszámfejtést, tb-ügyintézést külső cég végzi. A dolgozók ismerni akarják a lehetőségeiket lehetőleg azonnal, a bérszámfejtő cégnél viszont nem mindig ér rá az adott munkatárs, hisz nem csak velünk kell foglalkoznia, így nagyon jól jönne egy külső segítség is. Az internetes megoldás is jó az egyszerűbb kérdéseknél, de a legjobb a telefonos segítség lenne.

 Üdv: Siposka

 

Siposka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egy klub a bérszámfejtés Szakembereinek

HozzászólásSzerző: erdoapolas » hétf. okt. 01, 2007 9:24 am

Tísztelt Szerkesztőség!

Remek ötletnek tartom, a törvények, jogszabályok gyors változásai sok fejtörést okoznak. A gyors segítség nagyon kellene, főleg most az évvége közeledtével az éves zárások, összesítések, bevallások, igazán csak akkor látjuk a szükségességét. Felvenni a telefont, vagy e-mailt küldeni, és azonnal jön a válasz. Ez kell nekünk! Tb, analítikus nyilvántartások, munkajog, A most oly sok problémát okozó EU-ban munkátvállaló után mit kell fizetni, mennyit és így tovább.

Elöttem már többen is jelezték, a távolság miatt sokunknak nehéz megoldani a Szakmai Fórumon résztvenni, de támogatom a megyei rendezvényeket.

Üdvözlettel: Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egy klub a bérszámfejtés Szakembereinek

HozzászólásSzerző: Adófórum_szerkesztőség » pén. okt. 05, 2007 8:42 am

Kedves Fórumozók!

Köszönjük a sok hasznos hozzászólást! Az ötleteket igyekszünk minél gyorsabban megvalósítani.

Üdvözlettel:
Adófórum Szerkesztőség

Adófórum_szerkesztőség
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egy klub a bérszámfejtés Szakembereinek

HozzászólásSzerző: vighpalne » kedd nov. 20, 2007 2:15 pm

Tisztelt Szerkesztőség! Jó gondolatnak tartom a telefonos segítséget. Úgy látom a fórumozók között sokan vagyunk, kik önállóan, saját vállakozásban végzik a kisvállalkozások könyvelését. Mint tudott, nekünk minden területet ismerni és tudni kell. Általában könyvelési területről kerültünk saját vállalkozásba, a bérrel, munkaüggyel, tb-vel nem sokan foglalkoztunk mélységében.Bízony a napi gondok megoldására délután, munkaidőn túl kerül sor, mikor már nem jönnek az ügyfelek. Ilyenkor jó lenne szakemberrel megbeszélni az aktuális problémákat.
vighpalne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egy klub a bérszámfejtés Szakembereinek

HozzászólásSzerző: krisz.bernhardt@freemail.hu » szomb. nov. 24, 2007 8:33 am

Tisztelt Szerkesztőség!

A telefonos segítség nagyon jó ötlet. sokszor van olyan helyzet amikor azonal szükség lenne gyors és pontos válaszra a bérszámfejtés, tb területén.

Ezenkívül nagyon jó lenne egy olyan személyes konzultáció is, amelyen az egyedi kérdéseket is fel lehetne tenni.

Köszönettel

Csehné B. Krisztina

krisz.bernhardt@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Bónusz pontok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég