Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mire van szükségük a bérszámfejtőknek?

Ezen a csatornán az oldal szerkesztői arról kérdezik a Fórumozókat, hogy milyen újdonságokat látnának szívesen az Adófórumon. A kérdésekre érdemben válaszolók bónusz pontokat kapnak, amelyeket szakmai kérdésekre, illetve termékvásárlásra fordíthatnak.

Mire van szükségük a bérszámfejtőknek?

HozzászólásSzerző: kiskuszko1 » szer. jan. 14, 2009 2:12 pm

Nagyon tetszik az Önök által felvázolt ötlet, Én biztos csatlakoznék egy olyan klubhoz, ahol telefonon segítséget tudnak nyújtani. Több olyan könyvelőt is ismerek, ahol nincs külön bérszámfejtő, mert már nem tudja megfizetni. Nem olcsó egy TB bér ügyintéző, ami a sok jogszabályt látva érthető. Így szerintem sokan élnének egy olyan lehetőséggel, amit önök szeretnének megvalósítani.

Internetes elérés esetén a járulékok, és egyéb számszakilag felvázolható bérrel kapcsolatos dolgok táblázat illetve példák alapján átlátható formátumban rendkívül előnyös lenne.

A trv-ek nehezen értelmezhető részeit konyhanyelvre lefordítva egy kattintással elérhetővé kéne tenni, illetőleg ha azzal kapcsolatban már jött ki állásfoglalás, akkor az olvasható legyen különböző keresési mechanizmusok nélkül. Én ezt tartanám a legszuperebbnek. Nem kéne a TB.trv x-ik paragrafusát elemeznem, hanem rákattintanék a mellette található ikonra, és lám kiadná mások által megfolgalmazott magyarázatokat, és  állásfoglalásokat. 

 

Kuszi

kiskuszko1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Mire van szükségük a bérszámfejtőknek?

HozzászólásSzerző: vargaeta » hétf. feb. 09, 2009 4:42 pm

Nagyon jó ötletnek tartom. Sajnos nagyon kevés szakanyag van a bérszámfejtéshez, és általában nem is gyakorlatiasak. Nap mint nap felmerül valami új kérdés. Jelenleg pl a rokkantnyugdíj melletti munkavégzés érdekel, és kevés a segítség. De pl nagy gondot jelentett, amikor a munkáltató kitalálta, hogy 4 napos fordában szeretné dolgoztatni az alkalmazottakat. Szóval elkélne a segítség. A jó előadások is nagyon fontosak lennének.

Köszönettel Eta

vargaeta
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mire van szükségük a bérszámfejtőknek?

HozzászólásSzerző: gremik » hétf. márc. 30, 2009 3:41 pm

Jó ötletnek tartom. De egyetértek az előttem szólókkal, hogy mindenképpen olyan szakembereket kell megbízni a szolgáltatás nyújtásával, akiknek a tudása nem korlátozódik a bérszámfejtésre.
gremik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Mire van szükségük a bérszámfejtőknek?

HozzászólásSzerző: papaitobbcelu » szer. ápr. 01, 2009 4:56 pm

Én is jó ötletnek tartom. Nálunk pl. külföldön dolgozók is vannak. Szívesen venném az ezzel kapcsolatos témában a segítséget

Főleg a németországi adózás érdekelne.

Köszönettel: Marika

papaitobbcelu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Mire van szükségük a bérszámfejtőknek?

HozzászólásSzerző: petisimi69 » vas. máj. 17, 2009 5:58 pm

Tisztelt Szerkesztőség!

Én egyetértek azzal, hogy telefonos ügyfélszolgálat működjön, mert nagyon sokszor lenne rá szükség és így nem kellene a törvényeket böngészni, hanem a szakemberek hamar megválaszolják a kérdéseinket.

Köszönöm

Joli

petisimi69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Mire van szükségük a bérszámfejtőknek?

HozzászólásSzerző: margo58 » hétf. máj. 18, 2009 3:16 am

Tisztelt Szerkesztők!

Én is egyetértek,hogy telefonos ügyfélszolgálat működjön, fontos lenne még a törvényi változásokra is felhívni a figyelmet, mert sok bérszámfejtő rutinból dolgozik, csak mindig vannak olyan speciális kérdések amit nem lehet megválaszolni rutinból. De amikor felmerül a konkrét kérdés, tehát a fórumozók is élnek ezzel a lehetőséggel, hogy írásban felteszik a kérdést itt a fórum oldalán és jó érzés, hogy a kollégák foglalkoznak az én problémámmal, mindenki  leírja amit a témával kapcsolatosan ismer és az is jó, hogy egymást kijavítjuk. Tehát aki jól akarja végezni a munkáját mindig annak sok időt kell a kérdéssel foglalkozni, rendszeresen kell látogatni az oldalalt. A gyors pontos válasz bér és munkajogi kérdésekben.

Üdvözlettel: 

Pavlenka Margit

margo58
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mire van szükségük a bérszámfejtőknek?

HozzászólásSzerző: htagnes » csüt. máj. 21, 2009 4:49 pm

Tisztelt Szerkesztők!

 

A kezdeményezés nagyon nagy ötlet.

Én egy nemzetközi fuvarozó cégnél könyvelek és egyben bérszámfejtek is. Sajnos mivel a bérszámfejtés nem a szakterületem próbáltam segítséget kérni hozzá. Azt kell tapasztalnom , hogy Magyaroszágon nagyon kevés ember ért ennek a területnek a speciális dolgaihoz. Ilyen például: munkaidő keret, szombat -vasárnapi vezetés, vezetési idő nyilvántartása, pótlékok, rendelkezésre állás, 24 ill. 48 órás pihenőidők,

 

Tehát én nagyon szívesen fogadnám ( azt hiszem rajtam kívül még igen sokan), ha e területen is tudnánk szakembert kérdezni. 

 

üdvözlettel:

Ht. Ágnes

htagnes
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Mire van szükségük a bérszámfejtőknek?

HozzászólásSzerző: nyár » csüt. máj. 21, 2009 6:55 pm

T. Szerkesztők!

A kérdés felvetés  2007.09.14-én indult, tudtommal a mai napig nem valósult meg. Igazán jó lenne már egy pici lépést tenni.  A témával kapcsolatos problémáinkat , úgy tudjuk megoldani -  hosszas keresgélés után  -  ha ráakadunk egy tájékozott kolleginára itt a fórumon, de ez rengeteg időt elvesz.

Szívesen vennénk a megvalósítást.

Üdv.:  Ica

 

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mire van szükségük a bérszámfejtőknek?

HozzászólásSzerző: katta0 » csüt. júl. 09, 2009 3:16 am

Tisztelt szerkesztők!!!

 

Én is egy remek ötletnek tartom, ha megvalósítható lenne, rengeteg kérdésünk felmerül, és talán szóban mégis másabb, mint leirva.

Kata

katta0
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Mire van szükségük a bérszámfejtőknek?

HozzászólásSzerző: Tamara17 » csüt. aug. 06, 2009 8:55 am

Tisztelt Szerlesztők !

 

Én is remek ötletnek tartom, de a telefon helyett én az internetet választanám a tanácsadás módjának.Itt gyorsan írásios formában is elémtárulhat a válasz és rögtön reagálni is tudok rá .(a félreértések elkerülése végett). Ez pl. hatalmas cégeknél is így működik. Itt is látható ,mindenki az interneten dolgozik. Jó meg lehetne hagyni a telefonos lehetőséget is.

Ez fantasztikus munka kapcsolatot eredményezne.

 

 

Marika

Tamara17
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Bónusz pontok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég