Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hivatali időn kívüli tanácsadás

Ezen a csatornán az oldal szerkesztői arról kérdezik a Fórumozókat, hogy milyen újdonságokat látnának szívesen az Adófórumon. A kérdésekre érdemben válaszolók bónusz pontokat kapnak, amelyeket szakmai kérdésekre, illetve termékvásárlásra fordíthatnak.

Hivatali időn kívüli tanácsadás

HozzászólásSzerző: vartasattilane » szomb. feb. 14, 2009 2:19 pm

Ez remek ötlet. Én amikor bevallást készítek vagy valaminek utána akarok nézni soha nem tudom kihez fordulhatnék. Ha lenne egy ilyen szolgáltatás, akkor tudnám, hogy bármikor kérdezhetek és kérhetem a véleményét arról amiben nem vagyok biztos. Nagyon sok időt elvesz az utána olvasás, ezért lenne fontos a személyes kapcsolat. Szóval ez a Szakmai Tanácsadói ügyfélszolgálat kiváló ötlet.

vartasattilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Hivatali időn kívüli tanácsadás

HozzászólásSzerző: Bogatada1 » szer. feb. 25, 2009 8:26 am

Nagyon jó ötlet, én is általában 5 után tudok dolgozni, de ha elakadok kit hívjak olyankor? Támogatom, és nagyon hasznos lenne  a gördülékenyebb munka szempontjából!
Bogatada1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Hivatali időn kívüli tanácsadás

HozzászólásSzerző: szaboicus » szer. feb. 25, 2009 8:47 am

Kedves Adófórum Szerkesztőség, és Fórumozók!

A témában feltett kérdés már nem mai csirke, ha fogalmazhatok így.Az előttem szólók közül 2 db. 2009-es a többi 2007-es. ha jól láttam.Valamiről lemaradtam?

Üdv:Icus.

 

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Hivatali időn kívüli tanácsadás

HozzászólásSzerző: Pityex1 » hétf. márc. 15, 2010 4:09 pm

Tisztelt Szerkesztőség,

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, ezért lehet, hogy ezek a felvetések már elhangzottak:

Én általában késő este végzem ez eBev-ügyeimet, mert nap közben sok kolléga van, aki dolgozik, és ilyenkor még a magyaroszag.hu-re sem mindíg tudok bejutni. Ilyenkor senkit nem hívnék már szívesen, ezért is egyetértek az elektronikus fórum "munakidőn kívüli" működtetésével. 

Javaslom, hogy az új elektronikus bevallásokkal kapcsolatban aki először sikeresen kitölti és feltölti, írja le, ha volt gondja, és hogyan oldotta meg. Nekm eddig háromszor volt olyan műszaki jellegű problémám, amire az APEH ügyfélszolgálata (informatikusai) a bevallási határidő után adtak választ, amikor is javítottam, és beadtam a bevallást. Ezt viszont a pótlékolásnál nem vették automatikusan figyelembe. Ha lett volna valaki késő este, aki már megoldotta ezt a gondot, sokat segített volna. 

Ugyanígy hasznos lenne, ha adó-változásoknál az új bevallásokat a régivel összevezető Excel táblát, akinek már van, közzé tennénk. Ez tudom, hogy erőforrástár téma, de nem tudom, lenne-e rá igény?

 

 

Pityex1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Hivatali időn kívüli tanácsadás

HozzászólásSzerző: Fedor » pén. márc. 26, 2010 9:17 am

Tisztelt Szerkesztőség!

Nagyon jó ötletnek tartom. Sajnos az APEH ügyfélszolgálat elég nehezen elérhető, későn válaszolnak. Gyakorlatilag minden munkaidőn túli időpont jó lenne. Jó lenne, ha hétvégén is elérhető lenne. Szerintem a 24 - 06 óráig időszak kimaradhatna. Szerintem a fórum és e-mail elegendő lenne. A telefonos elérhetőség már problémásabbnak tűnik, valószínűleg nehezen lenne elérhető.

Fedor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Hivatali időn kívüli tanácsadás

HozzászólásSzerző: Kiskovács » pén. márc. 26, 2010 9:37 am

Tisztelt Szerkesztőség!

Az ötlet kiváló! A nagy kérdés, hogy ez a szolgáltatás milyen időpontban legyen elérhető? Az olvasott véleményekből úgy tűnik, hogy az APEH Contact Center akár be is csukhatna. Persze sokszor szerintem is becsukhatna, ennyivel is olcsóbb lenne az apparátust fenntartani. Véleményem szerint - hogy ne legyünk túl mohóak és ha valaki a kisujját mozdítja, ne akarjuk az egész karját - hétköznap d.u. 16 órától este 22-ig, illetve hétvégén 8 -14-ig elégnek kellene lennie. Hiszen napközben mégiscsak van APEH, van Adófórum, s ez utóbbi ahogy elnézem egész hatékonyan működik. Az valóban hasznos lenne, ha a kérdések-válaszok írásban jelennének meg és bárki olvashatná, hiszen egy-egy probléma sokakat érinthet.

Üdv. Margó

Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Hivatali időn kívüli tanácsadás

HozzászólásSzerző: Marni » pén. márc. 26, 2010 10:03 am

Az ötlet nagyon ígéretes, a hozzászólásokkal csak egyetérteni tudok. Szabó Icus felvetéséhez is csatlakoznék, mivé fejlődött a felvetés azóta? Lehetséges, hogy látnom kellett volna már az eredményt, csak nem voltam elég figyelmes?
Marni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Hivatali időn kívüli tanácsadás

HozzászólásSzerző: szaboicus » pén. márc. 26, 2010 10:54 pm

Szia!

Elképzelhető hogy v(olt)an eredmény csak elkerülte a figyelmemet.

Várom én is milyen is lesz.

Üdv:Icus

 

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Hivatali időn kívüli tanácsadás

HozzászólásSzerző: b2i21 » pén. máj. 14, 2010 4:24 pm

Alapvetően jó ötlet 6-8 és 16-20 v. APEH és Tb nyitvatartásokat nézve a 12-20 óra közti segítségnyújtás. Tágabban nézve a szakmát, a fő probléma az iszonyatosan túlbonyolított törvényekben rejlik. A törvényeknek olyanoknak kellene lenni, hogy azt legalább a szakma 100%-osan meg tudjon érteni és alkalmazni.

Szóval le kéne egyszerűsíteni a dolgokat,

több éven keresztül állandó jogi környezet kellene (kiskapuk nélkül),

és akkor talán 8-16 óráig elég lenne a hivatalokban és a könyvelési részeken dolgozni.

Üdv.

 Barna

b2i21
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Előző

Vissza: Bónusz pontok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron