Adófórum

Adózási és számviteli információk

Áfás problémák - mi segíthet a megoldásukban?

Ezen a csatornán az oldal szerkesztői arról kérdezik a Fórumozókat, hogy milyen újdonságokat látnának szívesen az Adófórumon. A kérdésekre érdemben válaszolók bónusz pontokat kapnak, amelyeket szakmai kérdésekre, illetve termékvásárlásra fordíthatnak.

Áfás problémák - mi segíthet a megoldásukban?

HozzászólásSzerző: csondornemariann » csüt. aug. 09, 2007 6:00 am

Tisztelt Szerkesztőség!
 Az alábbi levelet küldtem Önöknek, de úgy tűnik, nem küldhető el. Ne haragudjanak., hogy itt üzenek, de máshogy nem tudom elérni Önöket:

"Megint nem működik jól az adófórum honlapjuk. Az értesítéskor, ha ráklikkelek az üzenetre, akkor az alábbi módon hozza be: http://adoforum/http://adoforum címet.

Ez történik akkor is, ha a lapon belül például válaszolok és leokézom, akkor is átvált a fenti címre.

Kérem jelezzenek vissza, hogy megkapták ezt az üzenetet, mert most ez sem biztos, hogy működik.

Üdvözlettel:


Csöndörné Kovács Mariann"




csondornemariann
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Áfás problémák - mi segíthet a megoldásukban?

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. aug. 09, 2007 6:35 am

Tisztelt Szerkesztőség!

Jelenleg is napirenden van a szakmai fórumon EU áfá-s problémás eset, melyet ugy látszik nem sikerül mindig azonos módon értelmeznünk , így valóban nagy segítség lenne egy jól értelmezhető online kiadás.

A szolgáltatások, fuvarozás, láncértékesítéseknél gyakran szürkefoltok a megoldások, jó lenne megnyugtató, átfogó megoldást találni ezekre  a kérdésekre. Igaz jelenleg az értesítésekhez kapcsolódó linkre kattintással egy hasonló oldalra kalauzol bennünket a fórum, van sok jó online kiadás különböző témákban, de a fentiek még nem teljesen kiforrottak így biztosan nagy örömmel fogadná az olvasótábor.

Üdvözlettel

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Áfás problémák - mi segíthet a megoldásukban?

HozzászólásSzerző: Adófórum_szerkesztőség » csüt. aug. 09, 2007 7:22 am

Kedves Mariann!

A problémát sajnos ismerjük, és a programozónk dolgozik a megoldáson. Bízom benne, hogy perceken belül megoldódik.

Üdvözlettel: Adófórum Szerkesztőség
Adófórum_szerkesztőség
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Áfás problémák - mi segíthet a megoldásukban?

HozzászólásSzerző: Adófórum_szerkesztőség » csüt. aug. 09, 2007 8:16 am

Javítottuk a problémát, remélem már minden rendben működni fog.

Üdvözlettel: Adófórum Szerkesztőség 

Adófórum_szerkesztőség
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Áfás problémák - mi segíthet a megoldásukban?

HozzászólásSzerző: mifer2 » csüt. aug. 09, 2007 4:22 pm

T. Szerki! A probléma abból is adódik, hogy a szakértők sincsenek egy témakörban mindig, egyöntetűen  azonos állásponton. Ha készülne egy ezzel a fenti témakörrel kapcsolatos, akár on-line kiadvány, feltételezem, hogy mindenki üdvözítené. Szerintem segítené a munkánkat, ha nem csak törvényi paragrafus hivatkozás lenne a témákban, hanem a törvény magyarázata, alkalmazása lefordítva "magyarra". Illetve milyen bizonylatok, okmányok szükségesek és milyen dátumokat figyeljünk. Milyen jellegű és kinek az igazolása szükséges, milyen adattartalommal.
mifer2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am

Áfás problémák - mi segíthet a megoldásukban?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. aug. 12, 2007 8:04 pm

Tisztelt Szerkeszztőség! Nagyon fontos és állandó probléma az EU-s Áfa. Mégis  úgy gondolom, hogy egy teljes szakkiadvány mégsem telne meg ezzel a témával, vagy esetleg ritkán jelenne meg. Viszont ha egy on-line kiadvány  teljesen az olvasók kérdéseire épülne, akkor szinte minden promléma előjönne, és az adott  válaszokból sokat tanulnánk, főleg ha példákat, és   (mint előttem is írták) "magyarra" fordított jogszabályértelmezést kaphatnánk.

Nekem problémát okoz, hogy egyes adójogszabályok szinte félévente változnak, és ha valami NEM változik, akkor arra gondolok, hogy átsiklottam vala információn. Így az is megnyugtató lenne, ha időnként az is szóba kerülne, ami változatlan. Továbbá az sem mindegy (és ez egyre inkább táma lesz) hogy "magyar" számla vagy "külföldi" EUR-ban, vagy egyszeres vagy kettős könyvelés.  Üdvözlettel:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Áfás problémák - mi segíthet a megoldásukban?

HozzászólásSzerző: Adófórum_szerkesztőség » kedd aug. 14, 2007 11:49 am

Tisztelt Fórumozók!

Többen említették az online formátumot. Ezzel kapcsolatban szeretnénk megkérdezni, hogy ez alatt internetes (pl. weboldal) formát értenek-e, vagy CD formátumot (elektronikus adathordozó)? Az online kiadvány kifejezés ilyen szempontból nem egyértelmű, ezért szeretnénk pontosítani ezt a kérdést.

Köszönettel:
Adófórum Szerkesztőség

Adófórum_szerkesztőség
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Áfás problémák - mi segíthet a megoldásukban?

HozzászólásSzerző: M.Éva » kedd aug. 14, 2007 12:08 pm

Tisztelt Szerkesztőség!

Az internetes elérhetőségre gondoltam, mert az folyamatosan változtatható,bővíthető.Ha jól emlékezem én vetettem fel először a kérést, mert a munkámat több helyen végzem és egy szaklapot vagy egy adathordozót (v. többet is) hordoznom kellene magammal! A szgép és az internet elérhetőség mindig "nálam" van, mint munkaeszköz. Azt hiszem ezzel sokan vannak így, sok könyvelő egy irodában is, majd otthon is dolgozik! Igaz ennek akkor van értelme, ha a jogszabály változásokra is fehívja a figyelmet és aktualizál! Igazi kihívás egy ilyen on-line kiadvány megszerkesztése!

Sok sikert hozzá! Én nagyon várom!

Üdvözlettel:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Áfás problémák - mi segíthet a megoldásukban?

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd aug. 14, 2007 4:32 pm

T.Szerkesztőség!

A weboldalas formátum lenne az igazán megfelelő.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Áfás problémák - mi segíthet a megoldásukban?

HozzászólásSzerző: validitas » kedd aug. 14, 2007 4:35 pm

T. Szerkesztőség!

Az internetes formára gondoltam, az lenne az igazán szuper! Jó munkát!

Köszönettel: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Bónusz pontok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég